Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 99 kiló vagyok, napi 1500...

99 kiló vagyok, napi 1500 kalóriát eszem, rendszeresen sportolok, mégsem fogyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Átlagosan napi 1500 (1100- és 1700 között) kalóriát eszem, 99 kiló vagyok. Heti kétszer 1 órát aerobikozom, az óra első fele kemény

emelt pados step, a második fele alakformáló. Szerintem könnyűnek nem mondható, mert akik 10 kilométereket futnak, ők is rendesen elfáradnak a végére. Továbbá heti 3x 30 percet tornázom itthon is. Mit csinálok rosszul, hogy mégsem fogyok? Vizesedésre hajlamos vagyok, és azt is megfigyeltem, hogy alig izzadok az edzések alatt. Ch csökkentett kenyereket, abonettet eszem, szárnyasokat salátával, leveseket csak zöldséggel, tészta nélkül. zsírszegényen főzök. Lehet hogy túl alacsony kalóriaszinten élek? Mit tegyek ez ellen? Kérlek segítsetek, mert már teljesen kivagyok, attól, hogy nem megy le egy kiló sem. Köszönöm a válaszokat!


2017. nov. 27. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Mióta csinálod mindezt?
2017. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Torna alatt mit értesz? Mert nem mindegy az sem, hogy milyen.
2017. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Mennyit iszol?
2017. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát, lehet, hogy ami rajtad van, az nem zsír, hanem izom. Meg víz.
2017. nov. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gond van a pajzsmirigyeddel.Jo lenne ha egy endokrinolugus megvizsgalna.😕
2017. nov. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
A háj nagyon jó hőszigetelő, a test alig ad le hőt és ezért szokott nehezen indulni a fogyás, mert kisebb a napi energiaigény az átlagos testhez képest. Ha van rá módod, menj el úszni hetente legalább kétszer 1 órára. A hideg vízben fokozott a hőleadás, ehhez hozzájárul a mozgás, így fokozott energiaveszteség érhető el.
2017. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mióta csinálod? A fogyás nehezen indul el. Nálam pl. két hét mire valami látszik a mérlegen. Itt a legnehezebb kizartani.

Nekem a sok ivás jön be és valamilyen "fogyis tea" (nem hashajtó!) esténként, ami önmagában nem csodaszer, de kicsit serkenti az anyagcserémet.

Ha fogyózok, akkor mindig beiktatok tejsavófehérje port (valamilyen rostot hozzáadva). Ez amellett hogy finom, remekül helyettesíti nekem a reggelit, vagy a vacsorát és az édességhiányomat is jelentősen csökkenti.

Sok zöldség, sovány húsok, kis adagok, szénhidrát minimum. Graham kenyeret vagy puffasztott rizst eszek kétnaponta max 2-3 szeletet. A többi napon zöldséggel lakok jól "köretként" a kenyér helyett.

Ebédre rendelek, mert pontosan látom az összetételt és a kalóriát, így könnyebb kordában tartani a keretet változatos ételek mellett.

Összességében napi 1200-1300 kalóriát eszek és mozgás nélkül simán fogyok. 4-5 kilót, aztán persze rá kell dolgozni, de én 172 cm-hez 71 kg vagyok jelenleg. 63-4 szeretek lenni. 66 alá csak kajával nemtudok menni.

Azért írtam le én mit csinálok, mert nem tudom neked mi fog használni. Esetleg érdemes lenned a sok folyadék mellett hajtanod is kicsit a vizet, hogy tisztuljon a szervezeted. A szaunát is bevetheted, hogy meginduljon a folyadék leadás. Az én vizesedésemnek kifejezetten jót tesz. Ugyanakkor megjegyzem, hogy ilyen súlynál annyira nem kell meglepődni a vizesedésen. 70 kg fölött mar nekem is jelentősebb, gondolom ez csak rosszabb, minél nagyobb a súly.

2017. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Alapvetően évek óta sokkal kevesebbet eszem, mint amennyi az alap kalória szükségletem lenne, nagyjából 1800 kalóriákat ettem eddig, terhesség és szoptatás alatt is. Ezt most, két hónappal ezelőtt megfejeltem azzal, hogy még lejjebb vittem a kalória bevitelt napi 1500 ra, és elkezdtem sportolni is. 2 hónapja csinálom. 1-2 kilóval jojó-ozom, érdemi fogyás nincs. Heti kétszer 1 óra intenzív aerobik, és itthon + heti 3x fél óra hasizom. Inkább háj és víz vagyok, mint izom. Próbáltam azt is, hogy napi 4,5 litert ittam, de így sem működött, csak wc-re jártam rengeteget, meg persze hosszabb távra sehova nem tudtam elmenni. Most kb. napi 2,5 litert iszom csak. Nem lehet, hogy túl alacsony kalóriaszinten élek? Hogyan tudom ezt visszacsinálni? Minden segítő választ előre is köszönök!
2017. nov. 28. 15:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem 1500-at eszel. Valamit rosszul számolsz.
2017. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1500 kalória nem kevés. Szerintem sem jól számolsz csinálsz, eszel valamit, ha nem fogysz. Én 1200-300 kalória mellett mozgás nélkül folyamatosan fogyok.
2017. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!