Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor hány kalória egy...

Most akkor hány kalória egy tál gulyásleves? Ugyan az az oldal két különbözőt ír.

Figyelt kérdés

[link]

[link]

azért nem mindegy egyáltalán én meg nem tudom így eldönteni. Nem mindegy hogy 400 sincs vagy majdnem 800.

[link]

ezen meg 600 körül.. na most akkor nem tudom melyikben bízzak így olyan nehéz kiszámolni. Amúgy nem mi csináltuk csak menzán ettem suliban.


2018. jan. 8. 15:37
 1/10 A kérdező kommentje:
ja még annyit hogy abba a levesben nem sok minden volt elég híg volt tészta alig pár szem, inkább hús meg krumpli de az se sok.
2018. jan. 8. 15:38
 2/10 A kérdező kommentje:
abban*
2018. jan. 8. 15:38
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
ha diétázol,akkor vedd a legtöbbet 800-at, lehet ott kenyeret is és tejfölt is beleszámoltak.
2018. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Elöször is nem mindegy, hogy a gulyásleves hogyan készült, miböl mennyi van benne. Másrészt az is fontos, hogy az "egy adag" mennyi, mert itt is igen nagy eltérések vannak, van, amelyikben több/zsírosabb hús van, van benne tészta vagy nincs, stb - szóval rengeteg eltérés lehet.


A beírt receptet csak akkor lehet figyelembe venni, ha te is hasonlóan készíted, akkor azt veheted, de itt sem mindegy, hogy a száraz hozzávalókhoz mennyi vizet használsz, mennyi párolog el belöle, és mennyit szedsz a tányérba.


Ha komolyan akarod csinálni, akkor az általad készített/fogyasztott gulyás receptje alapján az összetevökböl kiszámolod magadnak. Ilyenkor az összes hozzálvalót lemérve kezdd el fözni, számold ki ezek kcal-értékét, és amikor kész az étel, akkor az összes súlyt mérd le (elöször az edényt üresen, és utána ebbe tedd a kész levest, akkor megkapod az össz súlyt) HA egy adagot kiszedsz magadnak, akkor annak a súlyát is le tudod mérni és utána már csak el kell osztani a súly arányában az össz kcal értékét.


A menzait nehéz számolni, mert nem lehet tudni, milyen és mennyi húst, zöldségeket, krumplit, tésztát használnak fel hozzá.


Talán az utolsót venném a helyedben, mert az nagyjából reálisnak tünik.

2018. jan. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem volt nagy adag a 400g szerintem annyi volt tejföl és kenyér meg természetesen nekem nem szerepelt. na mindegy akkor számolok 600-800 közöttivel
2018. jan. 8. 16:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Erősen attól függ miből és mennyi alapanyaggal főzöd.

Amúgy a legtöbb hazudik, mint a vízfolyás; csak egy kis logika kell:

Az első recept nem ír hozzávalókat, eleve felejtős.

A második szerint 2kg húsból és 2kg krumpliból 17 adag leves lesz (aha, persze), hagymából meg a normál adag egyharmadát használja fel. Kevés benne a paradicsom, nincs benne fehérrépa és zeller se...

A harmadik szerint pedig 350g-ból lesz 4 adag.


Egy normális gulyáslevesben kb. 100g hús jut egy főre. Számold ki egyszerűen te mennyiből főzöd, add össze a hozzávalókat és kiderül mennyi kalória a tied.

2018. jan. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%
Amit én főzök az biztos hogy van 2000 is.
2018. jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem mindegy, mi van benne. Ha te csinálod, mérd le a hozzávalókat és az alapján külön számold ki, hogy mennyi kalória van bennük.
2018. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

egy adag(tál?)legyen fél liter(500g). A menzai gulyás talán 400kcal, az itthoni akár 1500 is..


én látatlanban 400 ra saccolom, nem lehet több, inkább 300.

2018. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudhatod biztosan hogyha te keszitetted el illetve számoltad kalóriát mindennek amit beletettél máskülönben nyugodtan vedd a legmagasabb megadott erteket, gulyásleves kifejezetten tartalmas sok kalóriát rejthet
2018. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!