Miért nem megy?

Figyelt kérdés
Kb februárban kezdtem fogyni akkor voltam 107 kiló.1200-1400 közt kezdtem el enni, ez szépen megy azóta is jelenleg 80.5 kiló vagyok de ennyi nem megy tovább...mit tudok még enni? Ennél lejebb vihetem mondjuk 800-1000 ig? 19/L

2018. jan. 8. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmiképp se menj 1000 alá!

Mióta stagnál a fogyásod? (Mert rövidebb stagnáló időszakok természetesek)

Mozogsz vagy csak diétázol? Mozgást nem tudsz beiktatni / meglévőt fokozni?

2018. jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd a számításokat! Ha huzamosabb ideje (egy hónapja) nem fogysz, akkor biztosan többet eszel. Próbálj olyan ételeket enni, amelyeknél könnyű meghatározni az energiamennyiséget. Napi 1200 kcal alá ne menj!
2018. jan. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát a mozgás nehézkes de igyekszem minden nap legalávv fél-egy órát. Kb 3 hete stagnál. Átszámolom újra hátha találok valamit. Köszi a válaszokat.
2018. jan. 8. 11:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, tudod, hogy a ciklus befolyásolja a súlyt. Mérd mindig havi elmúlásakor, így összehasonlíthatóak az adatok. A másik, hogy a felesleged csökkentével lassul a fogyás, de napi 1200-zal mindenképpen fogynod kell. Ami a mozgást illeti, ha be tudsz iktatni minden nap egy nagyobb gyaloglást, az is több, mint a semmi. Óriási dolog, hogy leadtál csaknem 30 kilót, gratulálok!
2018. jan. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen a gyaloglás amit minimum beiktatok, illetve mindenféle itthon végezhető tornákkal szoktam szenvedni :).

Ohh és köszi a célom 70, már nincs messze..

2018. jan. 8. 11:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nagyon sok oka van:


-Nem veszel figyelembe minden kalóriát elfelejtesz valamit beírni,rosszul méred le,alábecsülöd a kalória tartalmát


-Túlságosan kevés vizet iszol


-A fogyásod mértékét az első hetekhez viszonyítod

Ott lényegében ugyanannyi zsírt vesztesz ,mint a későbbi hetekben,de mivel kiürülnek a beleid,a máj glikogén raktárai sokkal kevesebb vizre van szüksége a szervezetednek.


- A nagyon alacsony kalória bevitel miatt éhező üzemmódba kapcsolt a szervezeted


-Az alacsony kalória bevitel miatt felszabadultak a sztressz hormonok ,amik gátolják a fogyást


-Túlságosan keveset alszol vagy annak a minősége nagyon rossz


- Nem sportolsz semmit sem a diéta mellett


- Rossz a mérleged vagy pontatlan


-A nap különböző szakaszaiban méred magad,az ember vizháztartása a nap folyamán folyamatosan változik így természetesen a súlya miatt


-A diéta mellett sportolsz,egy edzetlen test számára a még alacsony kalóriabevitel mellett is lehetséges az izomépítés,ami zsír vesztés mellett is eredményezhet azonos súlyt.


-Hosszú kalória megvonás miatt alkalmazkodott a szervezeted (átlagos testhőmérséklet csökkenése,elmaradó menstruáció!) a megváltozott körülményekhez így az alapkalória szükségleted csökkent

2018. jan. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A #6-os majdnem minden lehetőséget leírt, ami ezt okozhatja, ezeket vedd fontolóra. Viszont könyörgöm, ekkora súly mellett meg ne próbálj 1200 alá lemenni, még az is extrém kevés, főleg a 107 kiló kezdéshez volt az. Az is lehetséges, hogy az extrém kalóriamegvonással (1200 az kb. éhezés kategória is lehet) szétcseszted az anyagcserédet.
2018. jan. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!