Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek? (Ideális kalóriab...

Szerintetek? (Ideális kalóriabevitel meghatározása)

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem kalóriaszámlálást a kaloriabazison (az oldalt már régebb óta ismerem). Ugye azt tanácsolják, hogy a kalóriabevitelt az alapanyagcsere +100 kal-ban határozzuk meg, de az alapanyagcseréhez szükséges kalóriát mindenképp együk meg.

Az én esetemben az előbbi esetben heti 18 dkg fogyás jön ki:), ami annak ellenére, hogy logikus az érvelés, azért mégis elég nevetséges... (1500-as BMR, 10 kg (ideiglenes) fogyási cél, 160/75)

Máshol olvastam olyat is, hogy az ideális kalóriabevitel BMR-300 kal, ennek megfelelően én 1200-as keretet állítottam be, így heti 55 dkg a prognosztizált fogyás, ami szerintem azért már sokkal reálisabbnak hangzik...

Nektek mi a véleményetek?

Mi alapján állítjátok be a kalóriakeretet?



2018. jan. 10. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Én az alapján állítom be, hogy mennyivel lakom jól, alá úgyse fogok menni... Nem érdekel a BMR, a szervezetem úgyis szól, ha baja van, de úgysem tudok keveset enni. Plusz nem lehet tudni, mennyi a BMR-em.

Nyilván ha kicsi a kalóriaigényem, akkor nem akarok gyorsan fogyni valamirevaló mozgás nélkül, mert az koplalás. De leginkább kitapasztalom, mennyivel tudok fogyni s jól érezni magam.

2018. jan. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Makrotápanyagok alapján kell, a kalória úgyis adja magát azokból.
2018. jan. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Diéta kezdetekor testsúlykologrammonként kb. 2 gramm fehérje, 2-3 gramm szénhidrát (természetesen alacsony glikémiás indexű) és olyan 0,5 gramm zsír ami a legtöbb embernél hatásos. A diéta előrehaladtával látni fogod, mennyit változott a tömeged (első héten több kilót is, az víz magyrészt, nyugi) , ahhoz mérten kell igazítanod a későbbiekben a szémhidrát mennyiségét (ha túl sok, nem fogysz, ekkor egy picit vegyél le a mennyiségéből). Remélem tudtam segíteni :)
2018. jan. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!