Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriákat számolgatni van...

Kalóriákat számolgatni van értelme?

Figyelt kérdés
Úgy értem, van mindenféle kalkulátor. Például 1 óra közepes intenzitású kerékpározásara kb 560 kalória égetést ír. Majdem pontosan annyit, mint amennyi egy tábla milka. Na, ha én most kerékpározok 5 órát, (amennyit amúgy szoktam hétvégenként, még többet is) akkor elvileg hízás nélkül megehetnék 5 tábla milkát?? Mert ez nem csak hogy hülyeségnek hangzik, hanem saját tapasztalatom szerint az is... Akkor viszont mi értelme a kalóriák számolgatásának?

2017. márc. 29. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kalóriaszámlálás a fizikai/pénzügyi modellen alapulsz. Ha több a bevétel, mint a kiadás, akkor gyarapodsz, ha kevesebb, akkor fogysz/szegényedsz. Képzeld el, hogy kiadtál 5 tábla Milkának megfelelő mennyiségű kalóriát, ennyivel van benned kevesebb. Ha nem akarsz fogyni, akkor jöhet az öt tábla Milka.
2017. márc. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Van értelme. Én mindig így fogyok, ha fogyni akarok. Kiszámolom, mennyi kalória megy be és annál kevesebbet viszek be


"Na, ha én most kerékpározok 5 órát, (amennyit amúgy szoktam hétvégenként, még többet is) akkor elvileg hízás nélkül megehetnék 5 tábla milkát??"

Ha ettől egálban van a kalória ki és beviteled, elvileg igen. Viszont te ilyenkor a kalóriát egyszerű cukor formájában viszed be, így az raktározódni fog, mert az inzulin egyből nyomja zsírba. A súlyod lehet, hogy nem változik, izom/zsír arányod a zsír felé fog mozdulni. Ha lehet, a kalóriát komplex étkezéssel vidd be, ne szélsőséges, "üres" kalóriákkal.

2017. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az elsönek igaza van, de ehhez még keigészítésként hozzátenném, hogy a "se nem hízol, se nem fogysz" csak akkor igaz, ha a többi energiabeviteled nincs pozitívban. Ha ugyanis egész nap párszár plusz kalóriát eszel, mint amennyit elhasználsz, akkor hiába biciklizel 5 tábla csokit meg eszel is meg ennyit, mert ez - a mozgás meg a csoki - ugyan "közömbösítí" egymást, de az ezen felüli kalóriatöbblettöl még hízni fogsz!


Tehát ha a napi energiamérleged negatív vagy nulla, akkor a bicikizés-csoki sem rontja el, ha viszont pozitív, akkor vagy többet kell mozognod, vagy kevesebb kalóriát bevnni.

2017. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amúgy a Kultúra és közösség » Nyelvek rovatba írtál ...
2017. márc. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Na, ha én most kerékpározok 5 órát, (amennyit amúgy szoktam hétvégenként, még többet is) akkor elvileg hízás nélkül megehetnék 5 tábla milkát?? Mert ez nem csak hogy hülyeségnek hangzik, hanem saját tapasztalatom szerint az is... "


Innen látszik, hogy nulla vagy matekból. Tök mindegy mennyi energiát viszel be ha ledolgozod. Nézd meg Michael Phelps napi 7000-et visz be. Az több mint 10 tábla csoki.

2017. márc. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bizonyos szinten van értelme, de én sosem számoltam, sem vagyok gőzmozdony, nem úgy égetem a kaját...
2017. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van értelme ha a makrókat is számolod mellé (zsír, ch, fehérje). Most nem mindegy, hogy az az 560 kcal milkából áll (ami ugye tiszta cukor kb) vagy mondjuk rizs+zöldség+hús. Mert ha nem jut normális tápanyaghoz a szervezeted abból fog raktározni amit adsz neki.
2017. márc. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van értelme, de nálam csak akkor ha számolom a makrókat is. Ha mondjuk beviszek 1500 kcalt és tekerek 1-2 órát (esetemben elégetek 1100 kcalt a tekeréssel) és emellé eszek mondjuk csokit, akkor én nem is fogyok semmit :/
2017. márc. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van, de nem mindenkinél CSAK a kcal számít, hanem a makrók is.
2017. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

AÍlapvetően a kalóriaegyenleg számít, igen. Elsősorban egészségi okokból nem eszünk 5 tábla csokit, de van, akinél be tud kavarni valamit. Túl sokat nem, nincs az az isten, hogy egyértelműen deficitben legyél és a csoki miatt nem fogysz, de azért érdemes kitapasztalni, hogy mi zavar meg, ilyen-olyan okból.


Állóképességi sportban rengeteg cukrot képesek bevinni, nyilván nem tud lerakódni, inzulin ide vagy oda, ha egyszer elégeti az ember. De ha misztikus okból le is rakódna a rengeteg szükséges kalória egy aktív napon, akkor muszáj lenne egy másik zsírraktárnak megnyílni s onnan jönnie az energiának (rossz esetben pedig izomból, de annak azért kemény feltételei vannak, a test tudja, mit csinál)... Így is, úgy is fogysz. Csak éppen a felvázolt ételraktározás, miközben kell az energia, nem logikus, felesleges veszteséggel jár, a test inkább felhasználja, ami kéznél van.


Amúgy ha szénhidrátszegény csokit eszel, akkor máris kevesebb gond van a szénhidráttal...

2017. márc. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!