Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van itt olyan aki nem számol...

Van itt olyan aki nem számol kalóriákat és attól függetlenül fogyott?

Figyelt kérdés
90 kg 26/N 161 cm vagyok.Egy hete kezdtem el minden nap szobabiciklizni 30-50 perceket.Nem szeretnék drasztikus diétába fogni.Amin változtattam:Teljes kiőrlésű-rozs-graham vagy chia magos kenyéret eszem,édességet sem vonom meg magamtól de próbálom ezeket az ételeket max 2-3 óráig elfogyasztani.Köretként szinte minden nap párolt zöldséget eszem illetve párolt bulgurt.Ha megkívánok tésztás ételt akkor azt is tk tésztából csinálom.A lényeg a lényeg,hogyha vmit megkívánnák akkor nem tiltom meg magamtól de azért próbálok odafigyelni a mennyiségre.Sztetek van értelme így?
2017. márc. 13. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még nagy a felesleged, ezèrt komolyabb szàmolàs nèlkül, kicsit vàltoztatott etrenddel is menni fog a fogyàs. Viszont amint elèrsz egy bizonyos súlyhoz, màr szàmolni kell ha tovàbbra is fogyni akarsz. (Szemèlyes tapasztalat)
2017. márc. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Miven van rajtad legalabb 30 kilo felesleg igy az elejen par kilot mar ennyivel is le tudsz dobni, de a komolyabb fogyast felejtsd el.


Alapveto tevhit hogy ha sima kenyer helyett teljes kiorlesu kenyeret eszel akkor majd attol fogyni fogsz. Az osszkaloria szamit, es a kaloriafelhasznalas.


Az edessegnek meg tok mindegy hany oraig eszed meg.


Sajna ekkora tulsulytol nem fogsz tudni megszabadulni ugy hogy "nem vonsz meg magadtol semmit".

2017. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem számoltam kalóriákat.

3 hónap alatt 7 kiló mínusz.

2017. márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem számoltam a kalóriákat, de teljesen és végleg lemondtam pár ételfajtáról. Nálam nem működött az, hogy bizonyos dolgokból kevesebbet eszem, az összkalória csökkentése sem (utálok éhezni). 15 kilónak mondtam búcsút, azóta kb. 19-es a BMI-m.
2017. márc. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont, hogy csak kevés feleslegem volt (5-7 kg). Kb 10 napig bírtam a számolást, útána elegem lett belőle. Úgy állandóan a kaja körül forogtak a gondolataim. Így csak visszafogtam magam, mindenből kevesebbet ettem, édességeket jobban kerültem. De simán leadtam. Szerintem nem létszükséglet a számlálás.
2017. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen. Kisebb adagokat ettem, nem nassoltam, csak ritkán ettem édességet, és rendszeresen elkezdtem mozogni. 7 kiló ment le 3 hónap alatt. Egyébként ugyanazokat az ételeket ettem, amiket korábban is.

De én mondjuk tudtam, hogy azért jött fel ez a plusz, mert sokkal nagyobb adagokat kezdtem el enni, mint korábban, és minden nap többször is ettem édességet, emellett minden mozgást abbahagytam. Szóval tudtam az okát és azt kellett visszafordítanom.

2017. márc. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Amúgy én terhesség alatt szedtem fel 25 kg-ot sok édességet és péksütit ettem ez alatt az idő alatt amit már nagyon bánok,hogy akkor nem figyeltem az étkezésemre.
2017. márc. 13. 12:53
 8/13 anonim ***** válasza:
Én fogytam 100 kilóról 80-ra másfél év alatt. Lehetséges. A gond, hogy elég szabálytalan volt (volt, hogy egy hét alatt 2 kilót, következő héten semennyit), valamint a makróim sem voltak rendben (nagyon kevés fehérjét ettem) ezért a végeredmény sem lett olyan csodálatos. Szerintem jobb, ha számolással fogysz. Hidd el, nem drasztikus, első 1 hónapban kitapasztalod, aztán szinte fejből fog menni.
2017. márc. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta számolok kalóriát, azóta nemigen fogyok (mivel én csak számolok, de ha éhes vagyok, eszem), előtte (kövérebben, de sosem volt annyi feleslegem, mint neked lehet) simán ment, számolás és mozgás nélkül, sokkal kevésbé szigorú étrend mellett... Nincs benne semmi különös, hogy nagyobb felesleggel általában sokkal könnyebb. Számolni pedig sosem kell, csak deficitben enni (ebben sokunknak valamit azért segít a számolás. tanulságos tud lenni).


Nem tudhatom, hogy a te változtatásaid elégségesek-e. Én kb. 80g ch fölött kövéren sem fogyok, éhessé tesz a sok szénhidrát. De sokaknak teljesen príma, amit te csinálsz, szerintem ne változtass, várd meg, fogysz-e s milyen tempóban :) Teljesen jó lépéseket teszel, könnyen lehet, hogy egészen sokáig beválik, akár teljesen lefogyhatsz így, van, akinek megy.

Igazad van, hogy nem szigorítasz túlzottan, ha az nem jön könnyen (mert én pl. drasztikus életmódváltással indítottam, de az nekem jólesett. fogyni nem fogytam tőle, de jólesett). A mennyiségeken rengeteg múlik. Sosem értettem, miért kéne megfosztanunk magunkat mindenfélétől, mikor egy kevés is élvezetes s nem kavar be semmibe.

2017. márc. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8: Évek óta számolok és nem, nem megy fejből, macerás, zavaró, nem embernek való a számolás. Igyekeztem egyszerűbben enni, csak hogy könnyebben menjen, leginkább egy étkezésem van, ez is könnyít, de így is borzalmas. Nem élet ez... Egyetlen bvegyes zöldségleveshez 17 grammpontos mérés... brrr. (Jó, ma már nem mérem, csak a végeredményt, a leveseim elég hasonlóak.)

Hogy legyen egy egészen ellentétes vélemény is :D. Nyilván kinek könnyű, kinek pokoli. Nekem olykor erősen gátolja a fogyást, hogy számolok. Túl sokat gondolok tőle ételre, így többet is van kedvem enni. Van, akinél fordított a dolog.

Pár napot viszont érdemes számolni, hisz olvashattuk, van, aki nem visz be elég fehérjét alapból. Én kicsit túl sok fehérjét viszek be alapból (pedig a húst már elhagytam, az végképp nem fért bele), szóval a számolás nekem is hasznos volt valamelyest :) De főleg egyes ételekről derült ki, hogy pár falat, nem laktat s özön kalória... Mondom, hasznos lehet egy ideig számolni. S ha az ember mindig nagyon hasonlóan eszik, akkor könnyebb.

2017. márc. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!