Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 60-70 kilósok, akik hetente 1...

60-70 kilósok, akik hetente 1 kg-t fogytok zsírból! Hogy csináljátok? Napi hány kalóriát esztek, milyen makrótápanyag aránnyal és mit mozogtok, mennyit? Hány cm a magasságotok?

Figyelt kérdés
A megfogalmazás azért ilyen,mert máshogy nem engedte kiírni! :D A válaszokat előre is köszönöm!
2018. jan. 26. 10:04
 1/9 A kérdező kommentje:
*kilósak
2018. jan. 26. 10:04
 2/9 TXCowboy ***** válasza:
Heti 1 kilót zsírból fogyni 60 kilóval fizikai képtelenség. Amúgy is hova fogysz már? Inkább a testösszetételeddel lehetnek gondok.
2018. jan. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TXCowboy ***** válasza:
Egyébként ha pl Toldi Zsuzsi leírná, hogy 65 kilósan mennyi kalóriát eszik azzal te nem lennél kisegítve. Mennyi a testzsír%-od? Milyen tápanyagokat viszel be és milyen arányban? (fehérje hány g stb.)
2018. jan. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 75-ről indultam (158 cm, N)

Kalóriaszámolást ketóval kombinálom (max. 50g CH (de általában elég 40), 60-70g fehérje (de néha túlfutok rajta), zsír amennyi összejön (nem eszem zsírosan, de azért simán jön tejből, tojásból, túróból is)

1200 kalt eszem, nem mozgok (egyelőre)

Kalóriadefit alapján úgy heti 0,7 kg-t kellett volna fogynom (a cél heti 0,5 kg), de eddig lement hetente 1,1-1,3 - hogy ebből mennyi a zsír, azt nem tudom, de remélem, minél több:) Mindenesetre a fogyás eddig egyenletes (ez volt a 3. hét)

Régebben, amikor "csak" kalóriát számoltam, ugyanennyi kalóriával de sokkal több CH-val (és utólag látva, hogy kevés fehérjével) ekkorra már befulladt a fogyás, és inkább emelkedett a súlyom, aztán fel is adtam:(

2018. jan. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Én is elakadtam annál, hogy 60 kilóból mégis mit kéne fogyni? Főleg, ilyen nagy ütemben. :D Persze, ha valaki 140 cm, akkor lehet.

60 kg vagyok és egy dekát sem akarok fogyni, sokak szerint így is túl vékony vagyok.

2018. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Azt senki nem tudja megmondani pontosan,hogy csak zsírból fogyott vagy izomból is, netán víz,salakanyag távozott :)


Heti 1 kg fogyáshoz elég erőteljes kalóriadeficit kell, megoldható de semmiképpen sem egészséges és normális.

Ehhez napi minimum 1000 kalória deficit kell ami rohadt sok.

Ha mondjuk az alapanyagcseréd kalória égetése 1400 kcal ( BMR szintet rengeteg oldalon ki tudod számolni) és mondjuk mozgással ezt feltornázod 2000 kalóriára (tehát ennyi kalóriát égetsz el összesen egy nap) az azt jelenti,hogy csak 1000 kalóriát ehetsz minden nap.

És akkor lesz meg a heti 1 kg fogyás.

Eleinte lehet több is, amíg kimegy a víz és a salakanyag.


Természetesen nem mindegy,hogy milyen magas vagy.

Egy 150 centis lány ha 60-70 kg akkor oké, onnan van miből fogyni, de ha 170 cm vagy és 60 kg akkor nyilván nem fogsz heti 1 kg-ot fogyni, pláne nem zsírból.

2018. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Nekem ehhez 1400 kcal és némi mozgás kell, de a gyakorlatban még nem sikerült összehozni (egy-egy napra persze igen, de tartósan nem), ez nagyon kevés étel és nem sietek.


Nem tudom, mit csodálkoznak egyesek, 60 kilóba rengeteg háj fér, nem kell 140 centisnek lenni hozzá, sőt meglett férfiakra is igaz lehet az állítás. Nem mindenki kifejezetten izmos.

2018. jan. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én például jelenleg olyan 65-67 kg között vagyok a 168 cm-hez,és közel sem vagyok vékony.Látnátok a hasamat...kb 6 cm háj van rajta,ha összefogom,nem beszélve a csípőmről,de a derekamon is van.Ennyit erről azoknak,akik szerint a 60-70 kilósaknak nem igen kell fogyni... Köszönöm annak,aki válaszolt a kérdésre is,de írjatok még légyszi,mert minden tapasztalat érdekel,mert én egyelőre nem igen fogyok!
2018. jan. 27. 09:53
 9/9 Alexa890610 válasza:

166cm/65kg-os nő vagyok.

Igenis van miből fogyni,ha nincs izom!

1 hete kezdtem a kalóriaszámolást, nemtudom fogytam-e már.


Viszont 2 évvel ezelőtt 61 kg-ról 56 kg-ra fogytam 6 hét alatt.

Napi 1500 kalóriát ettem és majdnem mindennap 30-60 percet sétáltam.

Zsírból fogytam, mert vékony lettem, de nem voltam összeesve.

Sajnos azóta újra meghíztam, mert elkezdtem mértéktelenül enni az utóbbi fél évben.

Most napi 1700 kalóriát eszem és remélem még mindig gyors az anyagcserém, mert szeretnék április közepére 55 kg lenni.:)


Kérdező szerintem 1500 kalória alá ne menj egyenlőre, mert kb annyi az alapanyagcsere értéke.

Hidd el ennyivel is beindul a fogyás.

2018. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!