Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyhatok 1 év alatt 40kg-ot?

Fogyhatok 1 év alatt 40kg-ot?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és 65kg az álomsúlyom. Most nem tudom mennyi vagyok de 100 fölött párral sajnos :( szóval azt terveztem hogy 1 év alatt le akarom adni. 1200kcalt eszek egy hónapja, eddig jól megy. Szerintetek ez reális cél? Nem akarok nagyon sokat rászánni és egy év szerintem nem kevés.
2018. febr. 3. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen. Kezdj el mellette mozogni is. Kezdésnek séta, és otthon végezhető alapgyakorlatokat érdemes csinálni.
2018. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj nehezen tudom rávenni magam, de akkor majd igyekszek mozogni minél többet. :D
2018. febr. 3. 13:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Fokozatosan szoktasd a szervezeted a mozgáshoz. Sajnos a 100 kilós súly valóban nem kevés. Ezt cipelni sem, nem hogy komolyabb, megerőltető mozgást végezni. Ha egyből csapsz bele a lecsó közepébe, megterheled a csontjaidat, ízületeidet.

Ami a fogyókúrát illeti, próbáld elhagyni azokat az ételeket, amik lassítják az anyagcserét, illetve fogyassz minél több olyan élelmet, amik tisztítják, méregtelenítik a szervezetet.

Én a helyedben a sportot akkor kezdeném, amikor már a százból lement 10-15 kg, de ezt szerintem sokan cáfolnák, mert hogy a sport az jó. Figyelj a fokozatos fogyásra, ha lemegy 20 és tetszik, akkor is legyen türelmed szépen fogyni (ha nem, löttyedt leszel és nem SZÉP vékony.)

Az elején gyorsan fognak lemenni a kilók, később már lassabban, amikor lassabban megy, sportolj többet.

40 kgt valószínű le tudsz adni 1 év alatt, reális időt adtál a szervezetednek, hogy a súlypontod is máshová álljon át. Kitartást.

2018. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kitartás :-) Idővel könnyebben mozogsz majd. Elvileg 1 kg/hét a maximális ajánlott fogyási tempó, egy év meg kb. 50 hét ugyebár. Arra készülj fel lelkileg, hogy nem ez az egy év lesz a legnehezebb, hanem az, hogy utána olyan életmódot folytass, amivel meg tudod tartani a súlyod. Oda kell majd figyelned, hogy ne térj vissza a régen megszokott ételadagokhoz. Talán az lenne a legjobb, ha az első 20-25 kg-ot ezzel az 1 kg/hét tempóval adnád le, de azután lassítanál, 0.5 kg/hét is elég lesz. Így nem lesz olyan hirtelen a fogyás-súlytartás átmenet.
2018. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem köszönöm :D
2018. febr. 3. 15:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Simán lehetséges.
2018. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1kg zsirhoz 9000 kcal deficit szükséges 40-hez 360000

Ez egy évre leosztva kb napi 1000 kcalos deficit.

Magasságból függően, ha feltételezzük, hogy 2200 a napi sulytarto kcal igenyed, simán lehet 1200-zal ennyit fogyni.

Ha mozogsz melle, meg többet is lehetne enni, ez lenne az ideálisabb..

2018. febr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 kg háj 7000 kcal, mivel nem 100% zsír.


Ez reális, kérdező, de kemény, az elején muszáj a heti 1 kiló fogyás, mert a végén be fog lassulni, bizonyára (egyre több mozgással lehet, hogy nem, de ebben nem bíznék). Necces, de megoldható.

Viszont a te súlyoddal nem ennék ilyen keveset, hova fogod csökkenteni később? Vagy majd tényleg egyre többet fogsz mozogni? Abban sem vagyok biztos, hogy nem koplalás neked ez (fogalmam sincs a kalóriaigényedről). Az, hogy egy hónapja megy, biztató, ha jól érzed magad, mehet így is. Eddig hogy alakul a fogyásod? Az első hét nem számít, ott sokszor inkább a víz megy le, bár ez étrendfüggő is.

2018. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!