Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért szajkózza mindenki,...

Miért szajkózza mindenki, hogy durumtésztát kell enni, hogyha a kalóriabázis szerint ugyanannyi kalória és szénhidrát van benne?

Figyelt kérdés

Én ezt látom:

100 g-ban mindkettőben 158 kcal, 6 fehérje, 31 szénhidrát, 1 zsír


Akkor miért nem lehet enni simát?


2018. febr. 8. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A durum lassabban szívódik fel és nem b.ssza fel hirtelen a vércukrodat. Nem leszel éhes tőle olyan hamar.
2018. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már sok fura tévhitet hallottam, de ezt sosem. Én egyiket sem eszem, de másnak azért szabad.


Én legfeljebb azt szoktam írni, neked is ezt írom most, hogy nem a kalóriasűrűség az egyetlen, ami számít... Sokan ügyelnek a GI-re, bejönnek egyéb dolgok is, ezért esznek sokan teljes kiőrlésű lisztet fehér helyett, pedig azok kalóriatartalma, sőt összetétele is eléggé hasonló.


Hogy a durum mellett mi szól, nem tudom.

2018. febr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt kihagytam, hogy természetesen LEHET enni sima tésztát. Ez a te saját döntésed.

Ha neked belefér, nem érdekel a vércukor (engem mérsékelten, de ez nem gátol meg gyors ch-k evésében, igaz, nálam a mennyiség kicsiny), nem laksz jól kevésbé sima tésztával (vagy igen, de ez nem érdekel, mert jobban ízlik s így is lazán fogysz), eheted, miért ne?


Én bolti tojásos tésztát etikai okokból nem eszem, az megint más.

Vagy ma már van nem durum, de búzalisztes tojástalan tészta? Sok éve nem figyelem a tésztapiacot.

2018. febr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg tovább laktat. Van akinél bejön,van akinél nem ,nálam nem,sőt még többet kívánok,a tészta az egyetlen olyan kaja ami után hatalmas önuralmat kell gyakorolnom,hogy ne zabáljam ki a fél hűtőt ,pedig van már gyakorlatom benne .

Próbáld ki ,ha téged eltelít és nem tör rád a farkaséhség fél óra múlva,akkor valóban jobban teljesít mint a fehérlisztes testvérei.

2018. febr. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont ezen filóztam tegnap én is, mert tésztát kívánt a vacsorai menü. :)

Én is úgy tudom, hogy lassabban szívódik fel, de így utólag közlöm, hogy nekem ugyanúgy megvolt az ehetnékem utána. Szóval nem mindenkinek jön be.

2018. febr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm:)
2018. febr. 9. 09:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom én is próbáltam de nekem esztétikailag sem jött be. Jobban ragadt és még csak nem is olyan jó.
2018. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A durumnak jobb a Glikémiás Indexe. (G.I) lassabban felszívódó szénhidrát. Ez a lényege.
2018. jún. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!