Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogok így fogyni?

Fogok így fogyni?

Figyelt kérdés

21/L vagyok, 162 cm, 70 kg. Világ életemben mindig ilyen arànyban voltam "duci". Sokan akik rámnéztek csak megkérdezik hogy minek akarok fogyni? Erre mindig csak annyit válaszolok hogy jól öltözködöm :D (ergo jól takarom a hájaimat).

Azt még tudni kell hogy 1-es tipusó (vagyis genetikailag örökölt) cukorbeteg vagyok. Ez viszont nemrém derült ki, 2 éve, így még mindig nem sikerült feldolgoznom, ergo nem úgy eszek ahogy kellene. Ezt ne úgy értsétek hogy csokival tömöm magam, de napi 160 gramm ch helyett olyan 250-et eszek, és kb 2500-3000 kalóriàt. Vagyis nem túl jól eszem.


De most eldöntöttem hogy normálisan fogok enni. Betartom a 160 gramm ch-t, és ehhez kb 1300-1500 kalóriát. Így vajon tudok majd fogyni?

Sportolni nem szoktam, naponta összesen másfél órát sétálok intenzíven (kutyával és munkába).

Mivel 10 emeletes panelban lakom, gondoltam lépcsőzni fogok majd. Maga a lépcsőző "edzés" fogyaszt hasról és csìpőről vagy csak a lábat és a popsit edzi?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. febr. 12. 12:07
 1/4 anonim válasza:
0%
Vannak zsírégető olajok menj el rossmanba azt vegyél egyébként sportolj csinálj felüléseket , fussál , guggolj meg szexelj sokat az is égeti a kalóriát
2018. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem így fogsz fogyni. 1500 kcal nem sok. Bár a ch szerintem fogyási célnál lehet kevesebb, de így is működhet.

Én lépcsőzőgépen szoktam 1800-2000 körül lépni, de emellett tornázom mást is.

Helyileg semmi nem fogyaszt, de minden mozgás hasznos.

2018. febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez így jól hangzik, én tuti nem lépcsőznék a lépcsőházban, inkább sétálnék nagyobbat, de felesleges, másfél óra teljesen jól hangzik 1300-1500 kcalhoz, bár anyagcsere kérdése, hogy mennyire gyorsan fogysz vele. De jó ez.



Viszont... Csak eldöntötted. Nem tudod, hogy tudsz-e kalóriát felezni. Nekem nem ment anno. 2000 se ment, mert éhes voltam az életmódváltásom utáni jobb étrenden is s újabb drasztikus váltásokra volt szükség. Remélhetőleg neked könnyebb lesz, de extrém kalóriacsökkentést tervezel, amit sokan nem bírnak...


A kalóriadeficit fogyaszt, nem az edzés, de persze a kalóriaégetés, anyagcseremegdobás miatt az edzés is besegít ebbe. De azért a táplálkozásodon múlik a fogyás.

Én inkább teljes testes erősítő edzést végeznék, hogy tudassam a szervezetemmel, hogy minden izmom kell, ne azokat bontogassa merő takarékosságból. Plusz ha erősebb, izmosabb testet akarunk később, úgysem árt megtanulni edzeni.

2018. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kalória deficitben vagy, akkor mindenképp kell fogynod.


Annyit tennék még hozzá, hogy nincs helyi fogyás, csak sajnos tele van az internet ilyen "ha ezt a gyakorlatot csinálod minden nap, lapos lesz a hasad" hülyeségekkel. Ha fogysz, mindenhonnan fogysz.

Én nem kezdenék a lépcsőzéssel, ha amúgy nem szoktál sokat mozogni, a szervezeted nem igazán van hozzá szokva, nehogy sérülés legyen a vége. Inkább kezdeném sétával. De akkor az tényleg legyen intenzív, gyors, tempós séta.

2018. febr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!