Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek ha gyors az...

Szerintetek ha gyors az anyagcserem és sokat mozgok akkor elhízhatok?

Figyelt kérdés
17 eves lány vagyok. Soha nem voltam kövér mindig vagy vékony nagyon vagy normális. Most jelenleg 162cm 54 kg. Maraton futó vagyok. És valamiért mostanában felek az elhízástol. Nem eszek sokat általában. De vannak napok amikor igen. És minden másnap van futó edzésem. Ott kb 5-6 kmrt futok 40 perc kb és néha erősítés is van. Plusz a tesi órák a suliban. És tényleg gyors az anyagcserem napi 3 szor megyek nagy WC-re és minden 45 percben pisilni. Van okom felni?. És legyszives normális válaszokat, én id normálisan írtam le. Koszonom szépen elore

2018. febr. 28. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Én még egy maratoni futót sem láttam, aki kövér lett volna. De ha 5-6 kilométereket futsz, abból elég soká lesz maraton. Figyeld a súlyod. Ha esetleg megy fölfelé, vedd kicsit vissza az étkezést!
2018. febr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagcsere nem azt jelenti hogy hányszor mész wc-re.


Azt jelenti, hogy a sejtjeid hogy és mennyi mindent tudnak hasznosítani abból, amit beviszel (felhasználják, elraktározzák, kiürítik-e). Pontosabban a szervezetekben végbemenő anyag-, energia- és információáramlást jelenti.

2018. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pontosabban félmaratont futottam 2x és most jön a harmadik de mint látod elég keveset gyakorlom rá... de eddig ment és ugyan ennyit gyakoroltam rá
2018. febr. 28. 19:51
 4/8 anonim válasza:
Az 5-6 km a negyven perc vagy az plusszba? Csak mert mi 10.be futunk 3km felett coopert
2018. febr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb 18-19 éves kor körül kezd el csökkenni a növekedési hormon aktivitása/szintje. Ezután átlag 0.5-1 kg hízás/év normális (mármint hormonálisan). De megfelelő életmóddal simán tartható a mostani súlyod csak pár év múlva ezt nehezebb lesz kivitelezbi.
2018. febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az anyagcserédről semmi nem derült ki, az ürítés más.

Ha tényleg nem eszel sokat (bár ezzel nem mondtál semmit, mindenkinek más a sok), s még mindig nem fogytál el futás mellett sem (5 km kocogás nem sok, de azért valami), akkor inkább lassú az anyagcseréd. De nem tudhatom, a kevés és sok az megfoghatatlan dolog.


Maratonra felkészülés mellett nehezebb elhízni (aki komolyan veszi, az eleve nem eszi túl magát), de persze van az az ételmennyiség, amivel a kis futásodat ellensúlyozod. Van, aki ultrafutó és napi 1 maratont fut reggeli előtt az év szinte minden napján, na neki érdekesebb, de az is megholdható, ha valaki tud enni, lám, neki is megy a súlytartás, kicsivel több és hízhatna is.


Megfelelően kell enned az energiaigényedhez képest s akkor OK. Elég indokolatlannak tartom a félelmedet, főleg, hogy általában nem eszel sokat.

2018. febr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen gyakran ürítesz, nem ártana kivizsgáltatni magad! Nekem egy osztálytársam volt, aki szinte minden szünetben kiment WC-re, de ő diabéteszes volt. A gyakori székletürítés koplalásnál szokott jelentkezni, ha nem hasmenés.
2018. márc. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Koplalásnál? Kifejtenéd ezt. Tényleg érdekel!
2018. márc. 1. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!