Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a lassú...

Mit csináljak, ha a lassú anyagcserém miatt hízok?

Figyelt kérdés
Nagyon lassú szerintem az anyagcserém. Van olyan nap, hogy nem tudok elmenni mosdóba (folyadékot üríteni kb 2-szer, más semmi), pedig eszek rostos gyümölcsöket és iszok napi 1,5-2 liter vizet. Mit csináljak már? A gyógyszerész többször ajánlott hashajtót, amit egy-egy hétig szedhetek, de nem szedhetem örökké válóságig, emiatt ráadásul hízok is...

2018. febr. 12. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem az étkezési szokásaidat, de törekedj arra, hogy inkább többször egyél kisebb adagokat, mert ha mondjuk egy étkezés alatt beviszel 800 kalóriát, azzal sokkal nebezebben birkózik meg az emésztőrendszered, mintha ugyanezt 2 részre elosztva ennéd meg. Ráadásul így a gyomrod sem fog annyira kitágulni, és nem leszel folyton éhes. Mozogj sokat, mert az iszonyat sokat számít!:)
2018. febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában már túl sokszor írtam itt le, hogy az ürítés gyakorisága és az anyagcsere sebessége két teljesen más dolog.

Akkor hízol, ha túl sokat eszel, persze lassú anyagcserével ezt könnyebb elérni.

Amit írtál, az probléma, főleg, ha hízol, mert akkor nem a túl kevés evés miatt van. Bár ki tudja, ha csak néha marad ki nap, az lehet, hogy egyeseknél normális, ezt az orvosnak kell jobban tudnia...

A hashajtó nekem sem szimpatikus, max. vészhelyzetre, hisz a tartós székrekedés sehogysem jó... Először megnézném a táplálkozást, hogy lehet-e mit tenni, ami segítene a dolgon.

2018. febr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sorozatosan látom, hogy az emberek nem értik, hogy az emésztés lassúsága és az anyagcsere lassúsága két külön dolog. Tiszta hasmenősen is lehet kritikusan lassú anyagcseréd és fordítva.


Annyit tudok mondani, hogy az emésztés lassításáért leginkább a hús felelős, 8 órát birkózik vele a szervezett. Szemben a gyümölcsökkel ami fél óra és a zöldségekkel ami max 1-2 óra. Próbáld teljesen kiiktatni a húst kb két hétre majd lassan visszaépíteni és figyelni hogyan súlyosbodik a helyzet és így megtalálhatod az ideális arányt.

2018. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyébként vegetáriánus vagyok, tehát valószínűleg nem a hús (bár ezt ti nem tudhattátok). Én viszont 16 éves fejjel nem gondoltam bele, hogy két külön dolog, amit leírtatok..


A tanácsokat továbbra is várom! Az eddigieket pedig köszönöm!

2018. febr. 13. 16:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál már vele?
2018. febr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igyál többet, lehet az a baj.

Bár vegakent nehéz nem eleget inni...

Az az sem segít akkor tippem sincs

2018. jún. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!