Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Elég kaloriát viszek be...

Dudás Szilvia lia kérdése:

Elég kaloriát viszek be naponta 1200kca, hogyha a magasságom 175cm és 110 kg?

Figyelt kérdés
2018. márc. 2. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen parameterekkel indokolatlanul keves az 1200kcal. 1800-2000 kozt is fogynal es konnyebben tarthato hosszu tavon
2018. márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egyéni, de a te adataiddal mindenképpen brutál kevés. Szinte bárkinek kevés ennyi, főleg, ha meg is moccan a nap folyamán.

Nekem 80 kilósan és mozgás nélkül is túl sok lett volna a kalóriadeficit ennyivel (napi 1000 kcal sem akárkinek tartható, de extrém fölösleg nélkül nem érdemes fölémenni), van, aki lassabb anyagcseréjű, de annak is megvannak a határai, normál esetben főleg.

2018. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem elég ,szerintem 1700-1800 biztosan kéne .

110 kilónál már arra is kell gondolni,hogy az elején leugrik rögtön 10 kiló víz ,ha utána ekkora deficitben vagy és fogysz heti 1-2 kilót ,hogy fog kinézni a bőröd a diétád végére ?

Inkább egyél többet,és fogyjál lassabban,mert annak sincs értelme hogy 1200 kcallal éhezteted magad pár hónapig,aztán elkezdesz zabálni .

2018. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nem az a normàlis ,hogy ha heti 1 kilot megy le? Egyébként magas is vagyok szóval eloszlik rajtam meg izom is bőven. A kaloria bázis kalkulátor szàmítàsa alapjàn jött ki az 1200kca.
2018. márc. 3. 21:45
 5/7 anonim ***** válasza:

A kalóriabázis csak tippel valamit, ekkora súlynál meglepően keveset, úgy látszik. Amikor 80 kilós voltam, minimum 500 kcallal alátippelt a kalóriaigényemnek... Ahogy fogyok, jóval kisebb a különbség. Ennek fényében nem csodálom, ha 110 kilónál rengeteget téved s ekkor még mozgásról szó sincs, az sem számítható.


A heti -1 kiló az nagyjából a maximális egészséges fogyási ütem (hacsak nem extrém kövér az ember), de a fél kiló is príma, tempós fogyás már. Persze a te számaiddal én is megcéloznám a heti -1 kilót, amennyiben nem túl nehéz tartani.

2018. márc. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dickmann Sándor válasza:
Fogyni, fogsz, de hiány alakul ki a szervezetedben. Minimum 1800-2000 kalória és mozogj. Logikus 110 kilóval, csak óvatosan. A fogyás 30% mozgás 70% diéta.
2018. márc. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én nem vagyok egy táplálkozási guru, meg dietetikus sem, de épp mostanában kezdtem el olvasgatni a témában, és ez alapján egyértelműen kevés az 1200 kcal (ld. még a fentebb hozzászólókat).


Amivel kiegészíteném a korábbi hozzászólókat:

i) nem csak a kalória mennyisége számít, hanem a bevitt táplálék összetétele is - szénhidrát (gyorsan felszívódó, vagy sem), fehérjem, zsír (telített, telítetlen)

ii) nekem nagyon bejött a YAZIO (www.yazio.com) app-ja, ha van okos-telefonod, mindenképpen töltsd le és használd akár csak az ingyenes verziót is. A weboldal nem, de az app tud magyarul is, és fenn van egy csomó nálunk kapható élelmiszer, alapanyag, stb. kalória értéke, és tápanyag-összetétele.

iii) a fenti app is (és sok más oldal is) inkább javasolja a kalória-deficit heti -0,5 kg-os fogyási-célhoz való beállítását. Sokkal könnyebben tartható, mert tényleg nem fogsz koplals érezni, "csak" a megfelelő mennyiségre és összetételre figyelni. Igaz hosszabb ideig fog tartani a kívánt súly elérése, de a lényeg amúgy sem a kúra szerű, időleges fogyás, hanem az életmód (részeként a táplálkozás) megváltoztatása.

iv) Ne 3, hanem napi 5 étkezés legyen; ezt is sokkal könnyebb elfogadni, tartani; pláne, ha vizet is iszol rendesen; étkezések előtt is: emésztés beindítása + gyomor telítése.


Üdv': _Zs_

2018. márc. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!