Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Vajon igaz hogy raktároz a...

Vajon igaz hogy raktároz a szervezet ha túl keveset eszel?

Figyelt kérdés
Olyan logikátlanul hangzik. Mi a véleményetek? 5 kg feleslegem van. Sok hülyeséget olvas az ember.

2018. márc. 10. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Igaz. Ezért alakul ki a jojó effektus. Nem hülyeség. Ha koplalsz, a szervezted azt "érzékeli" hogy valami baj van, valami nehéz időszak következni, nem kap elég energiát, így csökkenti az alapanyagcsere szintjét. Így ha visszaállsz a normális étkezésre, akkor jön a hízás.

Biztosan te is láttál már olyat, aki durva fogyókúra után többet hízott vissza, mint amennyi előtte volt.

2018. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyon összetett dolog, nem lehet rá igennel v nemmel válaszolni. Nagyon sokféle folyamat megy végbe a szervezetben és sokmindenhez tud alkalmazkodni.

Én pl egyszer eszem egy nap és nem lettem hájasabb, sem vékonyabb, mert igaz, hogy az emésztésem lelassult, viszont az anyagcserém (sejt szinten) felgyorsult (autofágia).

Csak tudni kell mit, mikor és mennyit egyél.

2018. márc. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Ahogy előttem is írják, ez egy elég összetett dolog, de igen, elkezd raktározni a szervezet ha túl keveset eszel. Viszont ez nem az egyik napról a másikra történik, hogy ma szinte alig ettem és akkor holnaptól már raktároz a szervezetem.

Helyedben inkább többször ennék, de keveset, nekem ez vált be.

2018. márc. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem, a test csak a többletből tud raktározni (jó, ha nagyon idióta, akkor raktározhat úgy, hogy izmot bont, de ehhez komoly betegség kellhet, nagyon öngyilkos hozzáállás).

Az anyagcsere belassulhat, de ettől még nem lesz raktározás, mivel koplaláskor lassul be, akkor pedig nincs többlet a lassulás után sem (ami normál esetben eleve nem jelent nagyon sokat, de egyeseknél meglepően belassul valamiért).


Nyilván ne egyél túl keveset, ha egy mód van rá, nem akarod rosszul érezni magad, anyagcserét lassítani, izmot bontani. De raktározni max. akkor fogsz, ha visszaállsz a több evésre, koplaláskor nem.

2018. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#2: Az egyszer evés nem gond, itt a túl kevésről van szó. Sok embernél következik az utóbbi az előbbiből, de távolról sem mindenkinél.
2018. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de ez a kérdés engem is foglalkoztat. Szerintetek, ha a mostani 1000-1200 helyett mondjuk 1600-1700-at fogok enni (elvileg ennyi kell a súlytartáshoz nekem), akkor is raktározni fog? Vagy csak, ha mondjuk eszem vagy 2000-et?
2018. márc. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6: Ha nem eszel többletben, miből raktározzon? Ehetsz te 2200 kcalt is, ha elhasználod, nem hízhatsz.
2018. márc. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha annyira keveset eszel, hogy a hosszútávú tartalékait (zsír) kell bontania, hogy megfelelő energiához jusson, akkor védekezésül lassít az anyagcserén. Ez azt jelenti, hogy később kevesebb ételmennyiséggel fog súlyt tartani, s ha az ember ugyanannyit eszik, mint korábban, akkor hízni fog.

Emiatt fontos a mozgás, mivel az egyrészt segít megőrizni az izomzatot (energiaigényessége miatt bontaná a szervezet), amely növeli a napi kalóriaigényt; ill. gyorsítja is az anyagcserét, így ellensúlyozva a zsírbontás miatti lassulást.

2018. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Guglon diéta ami lerobbantja rólad.. Keress rá,mert hatásos, ott a kérdésedre is kapsz választ.

.

2018. márc. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A szervezeted nem hülye, sokkal okosabb aki tervezte mint te :D. Ha észleli, hogy csökken a bevitt kalóriamennyiség azonnal lentebb kapcsolja az anyagcserét, ezzel védve a felhasználható energiaraktárakat. De lefogysz!. Csak ez a lentebb csavart anyagcsere azonnal dupla mennyiséget raktároz ha megint normál mennyiséget eszel. Ilyenkor csodálkoznk az emberek, hogy 5 kilót fogytam, most meg 10 jött vissza. Miért? Hát azért, meg koplalva akartál csinos lenni, nem egészséges ételekkel, mint pl. a finom párolt zöldségek.
2018. márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!