Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért áll le a fogyás egy hét...

Miért áll le a fogyás egy hét után?

Figyelt kérdés

1200 kcal-ra állítottam be a kalóriabázison a napi adagom. Első héten lement 2 kiló, de ez nagyrészt csak salakanyag és víz.

Eltelt 3 hét és nem mozdul a mérleg. Nem értem miért. :(

98 kilóról kezdtem fogyózni, sokat mozgok egész nap (3 gyerek mellett bőven van mit csinálni, napi egy óra séta a minimum, 5-től este 8-ig talpon vagyok. És sokat hordozom a 9 kilós kicsit is.)

Elvileg potyognia kéne lefele a kilóknak. Később normális, ha van egy-két hét, amikor stagnál a súly. De egy hét után nem korai ez még?

Mit tudok tenni, hogy beinduljon a fogyás?

A kalóriát nem tudom lejjebb vinni. Még naponta 3-4 alkalommal szoptatok.



2018. márc. 15. 06:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem meg túl alacsony a keret, és nem sportolsz. Emeld a keretet és sportolj. Értem, hogy aktívnak érzed magad a 3 gyerek mellett, de szerintem ennek nincsen sport értéke. A sétádnak olyan tempósnak kéne lennie, hogy legalább öt km-t le kéne tolnod egy óra alatt.
2018. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem tudok sportolni. Nincs kire bízni a legkisebbet, és a napirendbe se fér bele 2-3 óra tekergés. :(

Akkor lejjebb viszem az aktivitás beállítását. Így napi 890 kcal a napi keret, ha havi 4 kilót akarok fogyni.

2018. márc. 15. 09:39
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Feljebb kéne emelned a kalóriakeretet, mert ha lejjebb viszed akkor koplalsz, és raktározni fog a tested. Ilyenkor lesz jo-jo effektusod. Vidd feljebb 1600 kalóriára, figyeld a makrókra, és sportolj. A napi takarítás, séta nem sok kalóriát éget el. A kisgyermek aludni is szokott. akkor tornáz egy kicsit..

Én 94 kilóval indultam januárban. Eddig 12 kiló ment le.

2018. márc. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Már most mondom, hogy napi 900 kalória az koplalás, és 1-2 hét, feladod.
2018. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

1. Nem kell, sőt, nem szabad potyogniuk a kilóknak! Egy hónap alatt kb. 2 kiló fogyás a normális ütem.


2. A testtömeg ingadozik, ezért ne a napi vagy heti értékeket vesd össze, hanem olyan adatokat, melyek között körülbelül egy hónap telt el.


3. A napi 1200 kcal a 98 kilódhoz kevés, sőt, ha még naponta több alakalommal szoptatsz, egyáltalán nem kellene fogyóznod. Elhiszem, hogy nagyon zavar a túlsúlyod, de várni kellene a fogyókúrával legalább addig, míg a pici 6 hónapos nem lesz. Ha már megvan ennyi, akkor is óvatosan próbálkozz!

2018. márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Ki mondta, hogy tekeregj 2-3 órát? Ráadásul többen leírtuk, hogy alacsony a kereted, de te ennek ellenére lefelé vinnéd.

A legkisebbet magadra kötöd, vagy beteszed a babakocsiba. Beállítod a stoppert, kijelölsz egy öt kilométeres kört, és gyalogolsz mint a gép, egy órán keresztül. Ha naponta ezt megcsinálod, ehetsz 1900 kcal-t is, és fogyni fogsz.

2018. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Bár koplalva igenis menniük kéne lefelé a kilóknak, vannak érdekes esetek... Fopgalmam sincs, nálad épp mi van, de szerintem is emelj a kalórián, iszonyú keveset eszel. Amitől persze nem tartalékol a test, épp ellenkezőleg, muszáj bontania a zsírt, mint az őrült, esélyes, hogy az izmot is (még ha be is lassul az anyagcsere, az nem szokott komoly szintű lenni), más negatív hatásai viszont lehetnek. Szoptatáskor pedig semmiképpen nem szabad keményen fogyózni! Könnyen elapadhat a tej, hisz nincs rá keret...


Nagy deficitnél is előfordulhat pár hét koplalás, sokan beszámoltak még róla. Fura, de egy picit még türelemmel lennék, plusz a kalóriaemelés, ugye...


Némi torna tényleg belefér kicsik mellett is, ha igazán akarod, de anélkül is lehet fogyni, főleg ennyiből. Csak épp nem egészséges nem mozogni.

2018. márc. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Pont ezt csinálom: rajtam a kicsi és sietek a postára, boltba, suliba a középső elé, aztán haza. Nem hagyhatom egyedül az üzlet előtt, úgyhogy a babakocsi nem jó, csak a kendő. Délután megyünk egy órát sétálni babakocsival: ennyi "pihenés" nekem is jár.

A baba emelgetése is elég jól átmozgat. :) Rendesen izomlázam van néha.

Itt nincs sportolási lehetőség: egy óra akármi is 2-3 óra távollét otthonról. Ugyanígy kilőve az otthoni torna is: nem lehet a kicsitől.

A délelőtti alvása alatt főzök, teregetek, takarítok. A délutáni alatt leckézünk a két naggyal.

Este 8 után már pont alszik a kicsi, de addigra én is elfáradok. Kb. csak nézem a torna dvd-t. :(

Egy éves elmúlt, eszik mindent, nem múlik az ő jóléte az én tejemtől. :)


1200 kcal tartható hosszú távon. 900 alá csak akkor tudok menni, ha teljesen lemondok a kávéról.😭😭😭😭😭

2018. márc. 15. 13:42
 9/12 anonim ***** válasza:
De pont ezt mondjuk, hogy ne menj 1200 alá, sőt, a te kilóddal és úgy, hogy szoptatsz még az 1200 is kevés. Egyébként én is várnék a fogyóval míg teljesen el nem választod a kicsit, mert ha jól tudom a szoptatás is bizonyos hormonokat szabadít fel a testben, lehet nálad ez okozza, hogy nem tudsz fogyni. Vagy pedig más hormonális gond, IR, pajzsmirigy, ezeket is érdemes lenne megnézetni.
2018. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Illetve még az jutott eszembe, hogy lehet, hogy többet eszel, mint gondolod, sok ember beleesik abba a hibába, hogy "áhh, csak egy kis mogyorót rágcsáltam egészséges nasiként, nem is ettem ma sokat", aztán közben amennyi mogyorót megettek az simán van 800-900 kalória.

Szóval ha leírnád mit (és mennyit!) eszel egy nap, akkor talán többet tudnánk mondani. Mert lehet vezeted Kalóriabázison a dolgot, de ott sokszor nagyon különböző értékeket lehet látni egy bizonyos ételre, illetve a főtt ételt sem úgy kell bevinni, hogy karfiolkrémleves mondjuk, hanem hozzávalónként, hogy pl. 2 deci tejszín, 500 g karfiol, stb.

2018. márc. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!