Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Akik most fogyóznak. Ti mit...

Akik most fogyóznak. Ti mit esztek?

Figyelt kérdés

Hogy néz ki egy átlagos napotok? És milyen ételeket esztek?

En szeretek főzni és a diétában ezt meg szeretném tartani. Amikor én anno diétáztam már sok ötletet kimerítettem, lecsó, karfiolleves, zöldségleves,zöldségek,zabkása,bab

De már ráuntam hogy kb minden héten ugyanez a kaja.

Ötleteket szeretnék kapni hogy ti miket esztek és főztök a diéta alatt.


2018. ápr. 3. 02:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet úgy fogyni, hogy folyton a zabálás körül forognak az ember gondolatai :)

Ha dolgozom, reggel fél8-kor szoktam enni egy szendvicset, vagy valami tükörtojást zöldséggel, aztán este 5-6 körül megint valami picit (amit ebédre vittem, csak nem voltam még ebédelni). Ezen kívül ölelgetem az ásványvizes palackot, és jó sokat iszom belőle.

Ha nem dolgozom, akkor valami salátát, halat, chilis babot, de nem azon jár az eszem, hogy mit kéne enni. Annyit nem is eszem, hogy esélyem lenne megunni.

Nem azt mondom, hogy ez jó, és ezt kell csinálni, de azt igen, hogy kinn van a kulcscsontom, és nagy rám az összes gatyám.


Ezekből sok ötletet tudtok meríteni:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2018. ápr. 3. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Mindent ami nem tészta, kenyér, sajt vagy zsíroshusi. Cukrot se nagyon de nem totál van kiszedve az életembõl.

Nem reggelizem sose,munkában az ebédem leginkább magvak, dió, mogyoró ilyesmik, hogy koncentrálni tudjak s rengeteg víz.

Vacsora 5-6körül ha minden jól megy müzlistálban 1 ha nagyon éhes vagyok 2szer :

fõtt karfiol simán vagy öntettel, kukorica saláta, rizses rakott káposzta, fõttojás, tojáskrém, körözött, paradicsomleves, piritott gomba, fõzelékek simán vagy pörivel. Ha hús van ahhoz egy két szép nagy paradicsom, saláta. De szoktam húsnak resztelt májat a vas miatt, vagy grillezett virslit, néha bacont ha nagyon kívánom. Levesek jók.

Vadas mártását nagyon szeretem de nagy a kísértés mert ahhoz tészta illik ezért most nem fogok egy ideig.



Heti egy gyümölcsnap van(kedd) akkor sajnos idõhiány s az árak miatt leginkább 100%os narancslé, vagy paradicsomlé van esetleg banán, narancs.


Nem annyira akarok lemondani a dolgokról csak az adagaimtól s tészta mániámtól megválni illetve ne késõn egyek. Ha ehhez hozzászokom tartóssan majdgondolkodom a továbbon, hogy ne csak x ideig hanem tartóssan okosabban étkezzek.

2018. ápr. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már nem diétázok, mert már elértem a célt, de én az alábbaik szerint ettem:


reggeli: zabkása vízzel készítve, vagy gabonapehely növényi tejjel, ritkán kéthetetne egyszer kenyér felvágott

tízórai: korpovit keksz, puffasztott búza/rizs, ömlesztett sajt

ebéd: általában hús saláta körettel, vagy ha nem kivitelezhető, mert nincs az étlapon, bármi másból fél adag

uzsonna: pár szem pillecukor, kissebb süti

vacsora: bármi, de abból fél adag/kevés, általában főtt kaja. De pl. ha olyasmi, amihez a jó magyar ember kenyeret eszik, pl. paprikás krumpli, akkor én kenyér nélkül ettem. Ja, és rizs/krumpli körett helyett karfiolpüré.

2018. ápr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bármit, amit az egészségtudatosságom és a pénztárcám megenged, illetve olykor az amúgy tiltólistásak némelyikét is beiktatom, mert néha belefér.

Tudom azért, hogy mi nem laktat (szénhidrát, olajos mag, bizonyos mértékig a zsír) s azt nem viszem túlzásba (mivel nem akarok éhezni. van, aki erős és bírja, én olyankor eszem, mondjuk nemcsak gyengeségből, lerobbanok, ha éhezem). De inkább az időzítés és a mozgás fontos ma már, nem a precíz makrók.

Úgyhogy lazán beiktatok 10 palacsintát, ha ahhoz van kedvem, pedig az mindig veszélyes volt s ma is merész :D Az laktat, csak könnyű sokat enni belőle, elszállni a töltelékkel s még egy csomó mást is enni kicsit később, na erre vigyázni kell.


Én nem unom meg az ételeimet, ellentétes problémáim vannak, néha nem tudom elégszer s elég nagy mennyiségben enni a kedvenceimet...

Mindig tojást eszem, minden étkezésre (bár ez szinte mindenre igaz, amit eszem) :) Azért nem mindig ugyanabban a formában, de napi átlagban tuti van egy rántotta vagy tükörtojás s 1-2 főtt tojás. De néha egyik sem vonz, olyankor eszem sok édességet (süti, krém), persze tojásból. Ami épp vonz. Úgyhogy a jó napjaimon az alapanyagaim majdnem egyformák, már ételcsoportra és mennyiségre, pl. zöldség, a fajtája már nem mindig ugyanaz, de az ételeim változatosak annyira, amennyire kell.

Rengeteg jó zöldségétel van, nemcsak leves (ami mindig kicsit más lehet) és lecsó. Zöldségcurry, zöldségfasírtok, zöldségpörköltek, rakott zöldségek... Hüvelyes is sokféle van, sós süti is (bár abból én egyfélét szoktam, szezámsütit, bár a recept finoman vibrál egyes pontokon)... A tojás pedig roppant sokoldalú, de ez pl. a rizsre is igaz, ma a tejfölpótlékom fontos eleme volt, de a rántottába is jó (rántottába elég sok dolog pakolható, ezt erősen kihasználom), édességek is készülnek belőle, sokféle normál étel is, nekem mikrós rizskenyér is, tojással és olajos maggal, magliszttel, fűszerezve...


Remélem, írtam valami hasznosat is amellett, hogy elragadott a frazeológiám.

2018. ápr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már mások írták az időzítést, írom én is.

Ebéd délután 3-kor. Ha ügyes vagyok, 1500 kcalba beleférek, de ez jó étrenden nem annyira nagy kihívás.


Néhány kósza falat (csöpp ebédkóstolás 2-kor, egy kávé később, de akár egy tojásfehérje is éjfélkor, ha éhes lennék, de ezt igyekszem elkerülni) még beférhet, de több nem, ha fogyni akarok, éhezés nélkül. Szerencsére a szervezetemhez ez jól passzol, mert ha nem tenné, inkább mozognék egy csomót valahogy...

2018. ápr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!