Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy állítsam be Kalóriabázison?

Hogy állítsam be Kalóriabázison?

Figyelt kérdés

Beállítottam a súlyt, aktivitást stb. Kiadta az alap kalória felhasználást.

Rendszeresen és a lehető legpontosabban írom, hogy mit eszek.

A mozgást nem is szoktam feljegyezni, mert szerintem nem reális, hogy a szokásos pakolás-takarítás helyett kirándulunk, akkor 4 óra alatt 1200 kcal-val több ég el.

Ennek ellenére köszönő viszonyban sincs a tényleges fogyás és az, amennyit fogyni kellett volna.

Átlagos aktivitást állítottam. Még szoptatom a legkisebbet, egész nap mászkálok, cipekedek, kertészkedek, talán enni ülök le. Tényleg annyi lenne az alap kalóriafelhasználásom, mint aki ülő életmódot folytat? 😢

Sajnos az a típus vagyok, aki szoptatás alatt hízik a prolaktintól. Ez lehet az oka?


Tudom, hogy a lassú, havi 3 kg fogyás is jobb, mint a semmi. De elkeseredek, mikor látom, hogy elvileg 9 kilónál kéne járni, és ebből lement 5.



#prolaktin #Kalóriabázis #teleatökömazegésszel #szétveremamérleget
2018. ápr. 5. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az emberek nem gépek, ezért nem egészen úgy van, hogy bedobok X kalóriát, elhasználok Y-t, és ettöl mindenki ugyanannyit fogy.


Egyébként a takarítás-pakolás ugyan fárasztó, de tényleg nem sok kalóriát használsz fel hozzá, a kirándulás egész más!


A szoptatás, pakolgatás nem igazán több, mint az ülö életmód, de szerintem nem is ez a fö gond nálad.


Ha gondolod, írd meg, - akár itt, akár privátban -, hogy milyen adatokat adtál meg (súly, magasság, életkor, stb) és milyen értékeket kaptál.


Emellett nagyon sokan nem pontosan vezetik, hogy miböl mennyit ettek/ittak, hanem egyrészt sok mindent csak saccolják, másrészt sok egy-egy falatos valamit, illetve az italokat nem veszik figyelembe, pedig ezek is sokat számítanak.


Emellett ha a szoptatás alatt hízol, akkor sok esetben a nem megfelelö összetételü étrend az oka, nem maga a szoptatás.


De ha eddig lement 5 kg, akkor azért az nem annyira rossz, ne a "hivatalos" értéket várd, márcsak azért se, mert adott esetben a hormonok miatt kicsit másként áll a fogyáshoz a szervezeted.


Szóval ne keseredj el, már eddig is van eredményed, és ha nem adod fel, illetve optimalizálod a dolgot, akkor le fog menni a többi is.

2018. ápr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem szoptatás alatt ne várj csodákat. Nem is szabad nagyon fogyókúrázni.

Mennyit ír ki kalóriakeretnek?

És mennyit eszel?

De tényleg, én a szoptatás utánra halasztanám a kalóriák számlálását.

2018. ápr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

ma 10:25-ös: éppen szoptatás ALATT van értelme ilyen módon akarni fogyni, mert ez az, amivel nem árt sem magának, sem a gyereknek, sem a tejképzödésnek, ha értelmes összetételben eszik.

Szoptatás alatt a leggyakoribb hiba, hogy sok szénhidrátot fogyasztanak, pedig ilyenkor föleg fehérjére (meg természetesen valamennyi zsiradékra) van szükség, illetve feltétlen sok folyadékra.

2018. ápr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
3: nem hiszem, hogy olyan egyszerű ezt okosan csinálni, hiszen sok mindenki panaszkodott, hogy ha fogyni akart, akkor elment a teje. Aki fogyott szoptatás alatt, az csak úgy magától, olvadtak le róla a kilók, nem tett érte semmi különöset.
2018. ápr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es: éppen azért ment el a tejük, mert nem ésszel csinálták, hanem a napi kalóriakeretet levitték nagyon alacsonyra és akkor természetes, hogy a szervezetük elállítja a tejtermelést.

Ezért kell ésszel, nem túl alacsony kerettel, és megfelelö összetételü étrenddel fogyni, illetve nem szabad nagyobb mértékü fogyást betegvezni rövid idöre.

Semmi esetre sem szabad a heti fogyást fél kg-nál többre tervezni - a legtöbben minimum 1 kg-ot akarnak, nem szabad túl kevés kalóriát és föleg túl kevés fehérjét bevinni, stb.


Egyébként tapasztalatból írok, nekem nem akartak "leolvadni" a kilók szoptatás alatt, ezért kénytelen voltam tenni valamit. Sikerült is leadni a fölösleget úgy, hogy közben a tejem inkább több lett és nem csökkent.

Csak - ahogy írtam - ezt igencsak ésszel kell csinálni.

2018. ápr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1300 kcal a napi keret, heti egy kiló lett volna a cél. Már csak háromszor szoptatok, ebből kettő altatás. Nem tragédia az se, ha csökken a tej.

Fehérjében gazdag, szénhidrátban szegény ételeket eszek. A zsír lesz mindig kicsivel több, mint a keret. :( Lehet ez a baj?

2018. ápr. 5. 12:26
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Ez iszonyat kevés!!!

Én ezzel csak vegetálnék, pedig egy vékony nő vagyok, és nem is szoptatok. Ez már súrolja az éhezés határát. Főleg ebben az esetben.

2018. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

A heti egy kiló nem reális, ennyit nem szabad beállítani, emellett az 1300 kcal is túl alacsony.


(És nem csak az a veszélye, hogy a tejed elmegy, hanem komolyabb károsodások is lehetnek belöle)


A heti mértéket állítsd át fél kg-ra, és aszerint számoltasd ki a kalóriakeretedet, és lehetöleg a zsírt ne lépd túl, mert az az, ami a leginkább akadályozza a fogyást a legtöbb embernél.

2018. ápr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!