Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mindig átlépem a kalória...

Mindig átlépem a kalória keretet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Itthon egészségtelenül esznek nincs saját pénzem hogy egészséges kajákat vegyek vagy hozzávalót hogy főzzek ezekből a kajákból meg nem tudok annyit enni hogy jól lakjak 1100-1200 kalóriával. Mindig túllépem van hogy 1400 van hogy 1800at is elérem az utóbbi napokban mert éhes vagyok ha ezt kenyérből meg ilyenekből eszem meg. Kellene tervet csinálnom hogy mikor mit eszek de sosincs itthon semmi. Utána úgy megyek el lemozogni amit megettem de az meg vagy ér valamit vagy nem. A kalóriabázis sokat számol fel a mozgásra azt mondják. Hogy oldjam meg ezt? Már két hete nem mozdul a súlyom lehet ez az oka. Mindent lemérek de így ez nem sokat ér. Hiába mozgom le ezek szerint.. tanácsok? 17/l
2018. máj. 1. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

17 vagy.


Diákmunka, bevásárlás, magadnak főzés, egyeztetés anyukáddal, hogy mire lenne szükséged?


Több aktív tenni akarás, kevesebb mások okolása megoldja a dolgot.

2018. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hiába beszélem meg anyukámmal nincs semmire pénz. Én nyáron fogok dolgozni ha sikerül munkát találni de keresek egy két havi fizut azt ha kajára költöm nem tudok se jogsit letenni se semmit. Tehát okkal írom a dolgokat másnak beszélni a helyemben könnyű. De azért köszi a választ.
2018. máj. 1. 17:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1200 kalória mellett éhes is leszel. Ez a normális. Én is csak akkor fogyok, ha állandóan éhes vagyok. Mindegy, mit eszek.
2018. máj. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valami kompromisszumos kaja? Piacról uborka, répa, káposzta, ezek azért nem olyan baromi drágák, jön a nyár, olcsó lesz a lecsópaprika, csomó egyéb zöldség. Ezekre kellene alapozni.
2018. máj. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

1300 kcal és a legjobb étrend mellett is éheznék, ez elég természetes, bár szerencsések bámulatosan kevéssel jól tudnak lakni. Nem gond, mivel 1500+ kcallal már van esélyem, ennyivel pedig simán lehet fogyni, akár tempósan is, ha eleget mozog az ember.


Az étrend persze gond. Rossz étrenden én speciel kalóriatöbblet nélkül éhezem (de sikerült már határozott kalóriatöbbletben is végigéheznem a napot). Ha te is érzékeny vagy az ilyesmikre, akkor jó lenne megtenned e téren, amit tudsz. Nem tudom, mi neked az egészséges kaja és mi van otthon. Nekem nem az egészségessége számít a fogyást nézve (az csak az egészségem miatt), hanem a makrók s kisebb részben a konkrét ételek, de még az ételmennyiség napon belüli elosztása is. Szerintem sokan így vagyunk ezzel.

Sok esetben az otthoni étellel is lehet játszani. Mi a párommal egészen más makrókat használunk (simán van, hogy az ő szénhidrátbevitele minimum tízszerese az enyémnek) és egyféle ételt főzök, mindketten azt esszük. Csak pl. ő rizst eszik mellé, én pedig zöldséget. Persze ehhez kell közös pont az étkezésben s tudom, hogy van család, ahol kicsi a mozgástér és sokak egészséges étrendjével köszönő viszonyban sincs a felhozatal, nos, akkor tényleg csak a mennyiséggel, mozgással tudsz játszani, de ha már van otthon némi zöldség, tojás, miegymás, amit használhatsz, akkor már van mozgástér. Extrém durva esetben akár tárgyalnék némi extra zsebpénzért (vagy használnám, ami van, de az nem fair) és felerészben magamnak vásárolnék és főznék, olcsó, de okébb ételeket, vannak nagyon egyszerűek.


Ha annyira nem laktat a kenyér, mint engem, akkor jobb, ha egy az egyben kihagyod. De rendes étel azért kell... Mini kalóriabevitelnél eszedbe se jusson a kenyér vagy csak mikromennyiségben, fókuszálj a fehérjére, a kötelező zsírra és a zöldségekre!

2018. máj. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha nehezen éltek anyagilag, akkor most nyáron olcsóbban beszerezhetők a zöldségek. A magas rosttartalmúak jobban eltelítenek.

Egyébként nem árt megjegyezni. Éhségérzet nélkül nem nagyon van diéta.

2018. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Nincs otthon alma, répa, amit nassolhatnál, amikor rád tör az éhség? És amúgy mit értesz egészségtelen kaján, amit otthon főznek? Mennyi vizet iszol egy nap?
2018. máj. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

"Egyébként nem árt megjegyezni. Éhségérzet nélkül nem nagyon van diéta."


Ennél nagyobb hülyeséget is régen hallottam.

2018. máj. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van, aki állítólag tényleg csak éhezve tud fogyni (s tekintve, hogy több milliárd ember van és elég sokfélék vagyunk, ez hihető), de véleményem szerint jó étrenden, jó kerettel, megfelelő mozgással azért jóllakottan is lehet fogyni, mindenesetre rengeteg embertől hallottam már ilyesmit. Egyes diéták híresek arról, hogy a felesleggel rendelkezők többsége automatikusan fogy rajta, mert kevéssel is jóllakik (persze van szórás, van, aki éhezik deficitben így s van, aki koplal, mert képtelen eleget enni a túlzott jóllakottságtól).
2018. máj. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!