Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen vitaminokra lenne...

Milyen vitaminokra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Nem a módszerem kritizálását szeretném hallani, tudom, hogy rossz és ismerem már a véleményeket. Kérlek szépen a kérdésre válaszoljatok.


Naponta próbálok 500 kcal körül enni. a lényeg, hogy egészhéten 4000 kcal alatt tartsam a bevitelt. Mármint egy héten 4000-nél többet ne egyek. Becsúszik néha ez az..de nem a világ vége. Több mint féléve csinálom és sokkal jobban érzem magam. Azonban tudom (mert azert agyam van), hogy sok vitamint nem kap meg így a szervezetem és hullik a hajam, gyenge a körmöm..mit kellene szednem? vagy milyen zöldséggel tudnám bevinni ezeket?

mert a szép alak mellé majd azért ezek is fontosak és nem két nap alatt jön rendbe minden.


Most multivitamint kezdtem el szedni (gyógyszertárban adták) használni fog valamit?

Köszönöm előre is! :)

20/l



2018. ápr. 26. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Azonban tudom (mert azert agyam van), hogy sok vitamint nem kap meg így a szervezetem és hullik a hajam, gyenge a körmöm..mit kellene szednem? vagy milyen zöldséggel tudnám bevinni ezeket?"


NEM, NINCS agyad!!!! Ezt anorexiának nevezik és sürgösen pszichológusra lenne szükséged, MIELÖTT visszafordíthatatlan károkat okozol magadnak.


A jelenlegi hiányállpoton SEMMIFÉLE ZÖLDSÉG vagy VITAMIN nem segít, ezen CSAK AZ segítene, ha normális mennyiségeket kezdenél enni!


"Most multivitamint kezdtem el szedni (gyógyszertárban adták) használni fog valamit?"


VALAMIT fog használni, pár nappal/héttel késöbb kerülsz kórházba!


SZÉP ALAKOD meg nem lesz, csak egy kórósovány roncs leszel, fogak és haj nélkül!

2018. ápr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nem vagyok sovany es eddig mindenki valtoztatast javasolt valtoztam, mozgok is, ez nem anorexia.

valamivel biztos lehet potolni a dolgokat.

160 cm/87 kg

2018. ápr. 26. 10:31
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha valaki NAPI 500 kcalt fogyaszt hosszabb ideje, AZ ANOREXIÁS! (Csak még nincs a halál közli állapotba lefogyva - de az is fog jönni!)
2018. ápr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szóval éhezteted magad, Ez kb semmit nem fog használni, mert ahogy elkezdesz normálisan enni megint, vissza fogod hízni, azt amit leadtál. Így müködik a szervezetünk. Arról nem is beszélve, hogy tönkre teszed magad.

Fél év alatt ezzel a módszerrel mégis hány kilót fogytál?


Amúgy meg igaza van az elözőnek. Ezen az állapoton egy kis multi vitamin vagy zöldség nem fog segíteni. Napi plusz legalább 700-800 kalória segítene talán.

Amúgy ha meg akarod nézni, hogy melyik vitaminból, ásványi anyagból és fehérjéből mennyit eszel ajánlom a cronometer.com-ot.

És ha nem akarod, hogy hulljon a hajad, akkor szerintem menj el egy dietetikushoz. Ő tuda segíteni.


Egyébként, meg ha tartós fogyás akarsz elérni, akkor ne fogyókúrázz, hanem válts életmódot és az az életmódod ne napi 500kcal-t jelentsen.

2018. ápr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A hajad azért hullik, amiért a körmöd is gyenge, egyszerűen nem kap megfelelő mennyiségben tápanyagot a szervezeted. Mivel erősen koplalsz, nem fog a szervezeted ilyen apróságokra költeni, amikor az alapvető funkcióinak fenntartásához se viszel be elég kalóriát.


Hajnak és körömnek fehérjére van szüksége, mivel keratinból épül fel. Természetesen, amíg fontosabb folyamatokhoz kell, addig nem fog ezekre a függelékekre jutni belőle, a létfenntartás fontosabb.

2018. ápr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Neked felesleges a vitamin...
2018. ápr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
A kalóriákkal amúgy se visz be senki sok vitamint. Az egészséges táplálkozáshoz megvannak a megfelelő arányok. Ha kevesebbet eszik, mint amit dolgozik, akkor fogy, ha többet, hízik. Attól, hogy megenne 1 tábla csokit, meg fél kiló szalonnát, nem lenne egészségesebb az étrendje, de legalább hízna. Egyél/igyál tojást, meg tejet!
2018. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a vitaminok sem tudnak így felszívódni. Kérj segítséget.
2018. ápr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül anorexiás az, aki koplal, de hogy brutál egészségtelen TÖBB MINT FÉL ÉVE kegyetlenül éheztetni a szervezetünket s a kérdező még nem is akarja abbahagyni... Ez ilyesztő.

Én már több, mint fáél éve vitaminokat és ásványi anyagokat szednék, ha valamiért olyan önromboló lennék, hogy koplaljak (s már rég csontsovány lennék, ilyen bevitellel igen gyorsan fogy az átlagos ember. ha te nem, kérdező, akkor bizonyos szempontból ügyes szervezeted van, ami erősen ügyel, nehogy éhenhalj, persze képtelenség így normálisan működni).

De ahogy írták, ilyen bevitelnél a vitamin sem ér eleget, neked rendes étkezés kell. Óvatosan, mert ki tudja, mennyire tetted tönkre az emésztőrendszeredet, fejben se lehet minden OK, egészségtelen szokásaid alakultak ki... Fél év rengeteg idő, de szép óvatosan a gyógyulás útjára kellene lépned, ha élni akarsz 10-20, esetleg több év múlva is, lehetőleg viszonylag egészségesen.

2018. ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
A tápanyagok, meg vitaminok felszívódása nem függ attól, hogy hány kcal...
2018. ápr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!