Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi értelme van a kalóriaszámlá...

Mi értelme van a kalóriaszámlálásnak?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy még egy ember sem fogyott le attól számolgatta a kalóriákat. Aki fogyni akar egyen kevesebbet és mozogjon.
2018. máj. 26. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Rosszul tudod.
2018. máj. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert könnyen hiheted hogy kalória deficitben vagy aztán többet eszel mint amit lemozgol. Én kalóriaszámlássál fogytam, elég tanulságos volt. Volt hogy mennyiségre nem ettem sokat, pl csak egy péksütit aztán amikor kaloriabázison néztem akkor derült ki hogy 400 kalória volt az a kis semmi. Vagy saláta esetén ment bele a mozzarella, olivabogyó, avokádó majonézes öntettel amit annyira egészségesnek és diétásnak hittem aztán ~500 kalória volt a végére. Nem hiszem hogy egyedül én néztem ilyen dolgokat be.
2018. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az az értelme, hogy a számolás miatti információval sokkal könnyebb meglátni, hogy mennyit ehetsz a megfelelő fogyáshoz. Úgyhogy természetesen sokan így fogynak le.

Informatív.


Évek óta számolok (nem mindennap, mert eléggé macerás, de abbahagyni is nehéz, megszoktam s kíváncsi is vagyok), általában evés után s máig képes vagyok meglepni magamat. A saját szemszögemből alig ettem s máris 1600 kcalnál vagyok. Vagy teleerőltettem magam, amennyi étellel csak tudtam, aznap már nem akarok enni és 980. Nem ez a tipikus, de azért előfordul. Normál ételekkel még megvagyok számolás (és fogyás) nélkül, de szokatlan ételt eszem vagy beesik egy plusz étkezés és máris +800 kcal. Számolással ezek lelepleződnek.


Plusz én a makrókat is számolom egyúttal, szeretem tudni, hogy azokkal hogyan állok, több szempontból fontos.

A testépítők tipikusan számolnak makrókat, anélkül nagyon bizonytalanná válik a szálkásítás vagy tömegelés, mert nem tudják, mennyit is kéne enniük.

2018. máj. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
El lehetne magyarázni,mi értelme,de már a kérdéseden látszik, hogy te az az okoshülye vagy, aki csak provokálni akar és nem lehet meggyőzni. Úgyhogy menj te a ...!
2018. máj. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod. Csak így lehet a legpontosabban megbecsülni egy átlag embernek, hogy mennyit egyen. Én is így kezdtem aztán átváltottam a makro számításra.
2018. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Aki fogyni akar egyen kevesebbet"


Épp emiatt számolják a kalóriákat.:)

2018. máj. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Amíg a kalóriákat számolja, addig se eszik. ;)
2018. jún. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!