Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek a kalória számlálá...

Szerintetek a kalória számlálásnak van értelme?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm elvileg így fogyott le. Tavaly februárban kezdte és novemberben már mínusz 40 kiló eredménye volt pedig semmit nem sportolt mellette. Nos nekem ennyire nincs szükségem egy jó 10-15 kiló lenne az ideális illetve a testzsír százalékom elég magas úgy kb 25-28 % .a fele lenne az ideális úgy tudom. A hasamon és a mellemen plusz az arcomon toka formájában látszódik ezen kívül sehol máshol. Ha esetleg hatásos mennyi a napi kalória bevitel? Mit érdemes ennem? Mellettefizikai munkát végzek.
2018. ápr. 12. 08:18
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Lemaradt ,hogy 21 éves férfi vagyok
2018. ápr. 12. 08:19
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Kinek mi a jó, találkoztunk már itt olyannal, akinek agyára ment a kalóriaszámolás.


Rajtam 8 kg felesleg volt, kalóriaszámolással szabadultam meg tőle 3,5 hónap alatt. Szóval nálam volt értelme.


Hogy mennyit ehetsz, azt kalkulátorral tudod kiszámolni. Szerintem aki kalóriát számol, senki se papíron vezeti, jobb, ha felmész valami számolós oldalra (mondjuk kalóriabázis), és ott vezeted. Ott kiszámolja az életkorod, testsúlyod és magasságod, továbbá napi tevékenységek alapján a redszer, hogy kb. mennyi a kalóriaszükségeleted, és ehhez képest beállíthatsz célt, vagy egyéni kalóriakeretet, ahogy tetszik. Illetve az adatbázisában fent vannak a kaják is, nem kell sokat agyalni rajta, miben mennyi kalória lehet, csak oda kell figyelni, mert sok a pontatlan adat.


Hogy mit érdemes enni, azt is magának kell megtalálnia mindenkinek. Én elvoltam korpovit kekszen, puffasztott dolgokon stb. (persze rendes reggeli-ebéd-vacsora mellett), de valakinek meg nem ízlik, vagy túl éhes tőle.

Lassú felszívódású szénhidrátok, fehérje, sok zöldség, illetve a nem túl jó makrós ételekből fél adag. Nálam ez jött be.

2018. ápr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%

Van.

Ha más nem is, az illető, aki csinálja legalább összeadni megtanul.

2018. ápr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

A korábban valaki által említett kaloriabazis.hu oldala nagyon jó erre.


Természetesen van értelme ennek a módszernek, föleg, ha valamennyire ésszel csinálod.


Akkor jó a módszered, ha egyrészt nem túl gyors fogyást (heti max fél kg) tervezel be, másrészt a megadott kereten belül maradva nem érzed amgad éhesnek.

Ez utóbbi csak akkor megy, ha a sok kalóriás ételekböl kevesebbet eszel, az alacsony kalóriatartalmúakból meg többet.

Így belefér adott esetben egy csülökpörkölt vagy csoki/édesség is, de nem ezzel kell jól lakni, ezekböl csak keveset javasolr fogyasztani.


Az elvileg igaz, hogy ha csak ilyenekböl viszed be a keretedet és nem léped, akkor is fogysz, a gond az, hogy ezek után hamar megéhezel és vagy éhesen maradsz, vagy nem birod ki és még eszel valamit - ami már plusz kalória.

Ha a napi étrended összetétele jó - sok zöldségféle (nyersen is, meg megfözve/megpárolva is jó), megfelelö mennyiségü fehérje és aránylag kevesebb zsír és szénhidrát -, akkor nem érzed magad éhesnek és mégis beleférsz a keretedbe.

Ezért is jó a kalóriaszámolás, mert nemcsak fogysz, de közben megtanulsz megfelelö összetételben enni, amit természetesen az elért cél után is javasolt figyelni, természetesen akkor már magasabb keret mellett, mert csak így tudod tartani is az elért súlyt.


Ezen kívül a helyedben azért beiktatnék valamennyi sportot, mert az alakod akkor sokkal normálisabb lesz és az összkép pozitívabb.

2018. ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Én is azzal fogytam december óta 9 kilót hátra van még kb ugyanennyi. De ezt tényleg szorgalmasan kell csinálni. Lekell mérni mindent oda kell figyelni nem csak úgy naggyából mert akkor nem lesz eredménye.
2018. ápr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Csak ennek van értelme.

(70kg fogytam eddig)

2018. ápr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Csak ennek van értelme.


Minden de minden fogyókurás recept, fogyokurás terv csak is a megfelelö kalória bevitelre megy.

Ugye a hízás azért következik be, mert az ember több kalóriát visz be a szervezetbe mint amennyit el tud égetni.

Vagy is aki hízik az nem képes felmérni, vagy nem akarja felmérni, tudni, hogy bizony ö több kalóriát fogyaszt egy nap mint amennyit szabadna.

Ezért érdemes elkezdeni kalóriát számolni, és megbizonyosodni, hogy mennyi is a kalória egy pulykás szendóba, egy túrorudiban stb... Hogy a joghurt tele van kalóriával, hogy a müzli egyáltalán nem kalória szegény.


A baj az is hogy a nagy cégek elhitetik veled, mert light, mert cukor mentes, mert zero, mert zukor vagy zsír csökkentetett stb... a neve akkor az már egészséges.

Pl megfogadod, hogy csak cukor csökkentett és zsírzsökkentett dolgokat eszel, és közben az össze kalória beviteled magasabb lesz.



Kezd el írni 1-2 napig egy átlagos napod elfogyasztott kalótiáit.

Pl: Vajas zsemle xxxKalória

Bukta xxxx Kalória

Töltött paprika xxx kalória.


Ezek után végig tudod gondolni, hogy mit kellene elhagyni, hogy az össz kalória ne legyen több 1500 kalóriánal.

Ok eszek reggelire egy vajas zsemlét, de buktát már tízoraira elhagyom...

2018. ápr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%
Én nem látom értelmét, de ez csak az én véleményem. Neked 2500-kb 3500 kcal kell, hogy bevigyél naponta. Ha nem dolgozol akkor 2500 körül.
2018. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Hát figyelj, nagyon sokan vannak ám, akik azért híznak el, mert reggeltől estig zabálják két pofára a hamburgert, pizzát, csokoládét, chipset, kólát, stb, és simán betolnak egy nap 4-5-6000 kalóriákat, közben meg nem emelik fel a valagukat 5 percre sem.

Nekik persze, hogy hatékony, ha egyszer csak elkezdenek mértékkel enni, meg normális ételeket. Ilyen életmód után egy 1600 kalóriás, egészséges étrend bőven elég.

Az ismerősöd mondjuk érdekes, azért havonta 4,5 kiló mínusz nulla mozgással... mégis hány kilóról indult? 200?

Ráadásul 40 kiló fogyás mellett nem sportolni elég merész húzás, már csak azért is, mert kizárt dolog, hogy ilyen tempójú fogyás mellett pl. a bőre szépen visszahúzódott. Ha nem edzett semmit, akkor most zsír meg izmok nélkül kb. úgy nézhet ki, mint egy leeresztett Jabba, a hutt.

Nem biztos, hogy ilyen embereket kéne példának állítanod magad elé. Hatásos a kalóriaszámlálás, persze nem az a része, hogy számolod, hanem az, hogy tudod mit eszel és mennyit, így tudod tartani a mértéket.

De azért teljesen meghülyülni nem kell.

2018. ápr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
130 kilóról indult kedves utolsó válaszoló. És igen a munkahelyi öltözőben is nem véletlen fordult el vagy ment a wcbe átöltözni mivel nagyon lógott a bőre
2018. ápr. 12. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!