Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tudnék súlyt tartani?

Hogyan tudnék súlyt tartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azt szeretném megkérdezni, aki fogyás után is tartja a súlyát, hogy milyen elvek alapján tette?

Szépen lefogytam a kívánt testsúlyra, visszahízni nem szeretném, viszont átesni a ló túloldalára sem, hogy beleőrülök a számolgatásba vagy éppen bűntudatom lesz egy csalónap után.

Én jelenleg 173 centi vagyok és 56 kiló, tovább semmiképp sem szeretnék fogyni, viszont aki durván hasonló paraméterekkel rendelkezik az meg tudja nekem mondani mennyi lenne az ajánlott kalória bevitel?

Plusz a mozgást nagyon megszerettem a fogyókúra alatt, kb mennyi edzés ajánlott stbstb. Minden hasznos tanácsot szívesen fogadok, most sikerült életemben először lefogynom és nem akarom visszahízni sem, de tovább fogyni sem :D

Szóval röviden, a súlytartás folyamatára vagyok kíváncsi.

21/L


2018. jún. 21. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a fogyókúra alatt biztosan kialakult valami rutinod, hogy már ne kelljen számolgatnod. Kalóriabázison meg ki tudod számolni, mennyi kell a súlytartáshoz.

Heti 3x1 óra kardió oszt jó napot!

2018. jún. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Ezért van az, hogy nem fogyókúrázni kell, hanem életmódot váltani.
2018. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A számolás is életmódváltás, még ha eleinte fogyásra használtuk, akkor is. :)


Az internetes kalkulátorokkal ki lehet számolni, mennyi a napi szükségleted, ha ott megadod a paramétereid, és hogy milyen életmódot folytatsz (ülő, átlagos, sport stb). Nem fog, és nem is tud pontos értéket adni, de támpontnak jó, ha akörüli a napi beviteled, akkor jónak kell kennie, majd úgyis kitapasztalod. Ha tovább fogysz, emelheted, ha hízol, csökkentheted, de ha a kikalkulált érték körüli a beviteled, egyik se fog hirtelen bekövetkezni, ettől nem kell tartanod. Én abba őrülnék amúgy bele, ha nem számolgathatnék. Mármint a bevitelt, de az kb. napi 3 perc ráfordítás, amíg beírogatom, miket ettem, ill. fogok enni.

Én 170/58 vagyok, 1850 jött ki napi szükségletnek átlagos életmóddal (nincs számottevő sport, de nem is a tv előtt dölgök, lóti-futi van minden nap), kb. 100 kcal-al, ami nem sok, mindig túllépem, és mégse tapasztaltam hízást, pedig már 3 hónapja így eszek. De azért hagytam a keretet a kikalkulált értéken, hogy azért ennyi kontroll legyen.

2018. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fogyás alatt, ha számolsz, kitapasztaltad mennyi kalória kell. Én nem számolnék súlytartáskor, de van, aki teszi.

Jó étrenden szerintem egy idő után elhagyhatod, sejted, mi merre és egy rendes szervezet sem kíván többet, mint amire szüksége van... Inkább rossz, nem laktató étrenden könnyű hízni.


Szerintem napi 2 óra mozgás (nem intenzív) már megüt egy kellemes minimumot, de ha fér több vagy inkább intenzívebb, az még jobb. Erősítő edzés, aerob, kis kardió (ha megtanulok futni, több), nekem ez a szimpatikus, mindent lefedő kombó.

2018. jún. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!