Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha rendszeresen éhes maradok,...

Ha rendszeresen éhes maradok, akkor nem fogok fogyni?

Figyelt kérdés

Eddig 2500-3000 kalóriát ettem, mert szoptattam és pont nem érdekelt más, csak hogy elég legyen a tejem.

Most, hogy leválasztottam, szeretnék fogyni. 1500 kalóriás keretet állítottam be magamnak 3 hete. 1,7 kg fogytam, centibe semmit, gondolom ez csak víz volt.

Hiába eszek zabot, zöldséget, gyümölcsöt, fehér húst. Folyton éhes vagyok.

Most akkor csak a gyomromnak kell szűkülni vagy kevés, amit beviszek?


2018. júl. 12. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Túl drasztikus volt a váltás. Gyakorlatilag lefelezted a kalóriabeviteled. Hagyj időt a szervezetnek és lassabban csökkentsd a kalóriákat!
2018. júl. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, túl drasztikus volt, mert az ételek egész jók, laktatók egy átlagos embernek (persze nem tudni, téged mi laktat), inkább a mennyiséggel van baj, nem is csodálom. Kalóriafelezéskor szinte mindenki kegyetlenül éhezik, úgy gondolom.


Fogyni akkor fogysz, ha kalóriadeficitben vagy, ez teljesen független az éhezéstől. Még jóllakott koplalás és éhező hízás is előfordul, persze tipikusabb az, hogy (főleg nem jó étrenden vagy tempós) fogyáskor sokat vagy éhes, máskor nem. De nem ez alapján fogysz.


Nem hiszek a gyomorszűkülésben, illetve a gyomor tágul, szűkül, ahogy kell. Lehet, hogy sokaknak ez befolyásolja az éhségérzetet, nálam pl. pont nem nagyon, éhezem én feszülő gyomorral is, ha kevés a kalória. Szerintem ez elég természetes, a testnek lejön, hogy nem kapott elég anyagot, bár némelyiket könnyebb átrázni.

Nem mindenki szokja meg a kevés evést egy adott étrenden. Ha mindig éhes vagy, az nekem azt jelenti, hogy változtatnod kellene valamit. Én emelném a kalóriát, de mivel valószínűleg nem fogytál jól eddig sem (3 hétnél nehéz megállapítani, hogy mennyi lehetett a víz), a mozgást is. S jól belőtt kalóriánál az étrendet, evésidőket, étkezésszámot változtatnám éhség esetén, ezek sokunknak roppant fontosak ilyenkor, kalóriadeficitben.

2018. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem lévőkhöz. HETI 100-200 kalóriával csökkentsd maximum. És szerintem egy idő után be indul a fogyás, ha minőségi táplálékot viszel be. Ha fogyni akarsz ügyelj a vízbevitelre is. Én is sajnos hajlamos vagyok nem inni, de rajta vagyok az ügyön . Sok sikert :)
2018. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!