Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha fogyni...

Mit csináljak ha fogyni szeretnék de sokszor vagyok éhes?

Figyelt kérdés
2017. aug. 19. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Egyél nem hízlaló kajákat, pl. gyümölcsök, joghurt, kefír.
2017. aug. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha azt csinálom amit az 1. javasol attól én még éhes maradok. Nekem az használ ha tele iszom magamat vízzel mert az eltelíti a hasamat nem hízlal de olyan érzés mintha tele ettem volna magamat.
2017. aug. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

néhány étel, adalékanyag és a rossz szokás okoz étvágyat.

az éhségérzet és az ehetnék két külön dolog!


az étvágyat, éhséget le lehet győzni három nap alatt, ennyi idő alatt összeszűkül a gyomor, tehát ha alig eszel, akkor negyedik napra már jól tudod kezelni az érzést. (ha a nulladik napon jól bezabálsz, akkor adj hozzá még egy napot) :)


aztán ami igencsak étvágyat csinál, az alábbi pár dolog:

finomított cukor - hozzáadott cukor, cukor a teába, kávéba, cukros üdítők, cukros pékárú, csoki, édesség...

el kell hagyni azokat a dolgokat, amik nem természetes cukrot tartalmaznak! (természetes cukor a gyümölcscukor, ami a natúr gyümölcsökben található, vagy a tejcukor pl. a tejben. természetes cukor van egyes zöldségekben is, pl. zöldborsó, kukorica...)

aztán a finomított liszt is felejtős. a finom lágy pékáru, de azért még a teljes kiőrlésű, rozsos péktermékek is rejthetnek cukrot és még finomlisztet is, olvasni kell az összetevőket!

ami a legnagyobb mumus, és sokan nem gondolnák - a nátrium glutamát, azaz az ízfokozó... na az a legkegyetlenebb. mindenki ismeri a kínai kaja vagy a hambi utáni ehetnéket... na ennek az oka az ízfokozó.

TILOS!


ha ezeket a dolgokat elhagyod, akkor elmúlik az ehetnék, és ha ezeket elhagyod, már fogyni is fogsz, bármit is eszel!


az igazi éhségérzetet aztán lehet érezni, ha tényleg ki van éhezve a szervezet.


de okozhat ezen felül ehetnéket a SZOMJÚSÁG (!!!) tehát a napi 1,5 liter mindenen felüli (tehát a tejeskávé, a lédús gyümölcs, de még a több tányér sovány húsleves mellett is) tiszta víz bevitelének a hiánya.

vagy éppen a vitaminhiány... jajde nagyon fontos a magnézium bevitel, nem szajkózzák, de bizony hogy kell. és a kalcium is nagyon kell, és a vas is. ha ezekből kevés van odabent, a szervezet utasítást küld a bevitelre, amit te éhségnek, enni-kéne érzésnek érzel.


szóval sok zöldség, gyümölcs, állati fehérje (tojás, hús, hal, tejtermékek) növényi fehérje (magvak, gomba...) nagyon kell, és a rost (magvak, levelesek, hüvelyesek, dió, mogyoró) és a gabonák (búza, rozs - korba és töret, hajdina, köles...) teljes kiörlésű lisztből készült termékek mind nagyon szuper táplálékok, minden megvan, ami kell, és töltik, telitik a szervezetet.


okosan és ügyesen ezekkel legyőzheted az ál-éhséget.

2017. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyél olyan dolgokat, amikben sok a rost és a víz és kevés a kalóriatartalmuk pl. zöldségek
2017. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nos, nekem a fentebb írtak zöme nem működik :) A gyomorszűkülésben nem is hiszek, annyira mindegy, hogy mekkora térfogatú ételt eszem, a makrók alapján lakom jól, azokkal és az étel elosztásával tudok játszani.


Ez nagyon egyéni. Tapasztald ki, milyen étel, mennyiség, elosztás működik - s lehet, hogy semmi, csak éhség mellett tudsz fogyni, de azt hiszem, a legtöbb esetben azért van az a jó étrend s mozgásmennyiség, hogy ez ne kelljen.


Van, akit segít a gyümölcs, a zöldség, a rost vagy valami más... Van, akit határozottan akadályoz a gyümölcs és a sok zöldség is, ha nem ügyel. A legtöbbünket jól laktatja a fehérje, azt kimaxoltad már? Fehérje, zöldség, esetleg még ch/zsír, ha ez túl kevés kalóriát ad, ez általában adott kalóriában jól laktató ételt ad.


De ha nagyon keveset eszel, akkor természetes, hogy éhezel, egyél többet. Ha így kicsi lesz a deficit, mozogj többet. Biztos van, akit a mozgás túlzottan éhessé tesz, de azt hiszem, a legtöbbünknek sokkal laktatóbb többet enni és ugyanannyi kalóriával többet mozogni s a szükséges tápanyagokat is könnyebb bevinni sok ételből, mint kevésből.

2017. aug. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok folyadékot kell fogyasztani (én néha csak azért akarok zabálni, mert elfelejtek inni), lassan felszívódó szénhidrátokat enni (zab, teljes kiőrlésű cuccok), cukorból/fehérlisztből csak minimális mennyiséget/semmit (hirtelen vezetnek inzulincsúcshoz, ami beviszi a glükózt a sejtekbe, lecsökkentve ezzel a vércukor szintet, ami éhséghez vezet), gyümölcsből is csak keveset egyél.

Sajnos mindenféle édesítő az inzulinszint növekedéséhez vezet, tehát hiába kvázi kalóriamentesek, a vércukor lecsökkenése miatt farkaséhes leszel.

Nekem az vált be, hogy édességfüggő létemre nagyon lecsökkentettem az édességbevitelemet.

2017. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

most is éhes vagyok, de nem eszem. Tedd ezt te is.


Este hat után már nem csipegetek, reggel hatig..aztán apránként valami, ami laktat.


az éhség az emberiség egyik csapása. aztán a nagy zabálás.


ossz el egy napra 1500 kcalt, és nem leszel éhes.(nagyon)

2017. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!