Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet úgy fogyni, hogy ugyanan...

Lehet úgy fogyni, hogy ugyanannyit eszem, mint eddig (vagyis rengeteget), de többet mozgok?

Figyelt kérdés
Kövér vagyok (170 cm/75 kg), fogynom kéne, és elszántam magam a több mozgásra, már csak az időhiányt kellene megoldanom. Sajnos hallottam olyat, hogy a fogyás nem annyira múlik a mozgáson, inkább az étrenden... Kevesebbet enni viszont képtelen vagyok. Éhesen két dologra vagyok képes: kaját keresni, vagy ha erre nincs lehetőség, akkor hangosan vagy magamban azon nyavalyogni, hogy éhes vagyok :D 16/l

2016. szept. 14. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha kalória mínuszba kerülsz tőle, akkor igen.
2016. szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kell keveset enni. megfelelő étrendet kell összeállítani, amellyel nem éhezel. ha mozogsz is, fogyni fogsz.
2016. szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%

Leírom miért nem fog működni. Egyrészt ilyen súllyal fizikailag képtelen vagy olyan és annyi mozgást végezni amennyinek jelentős lenne az energiaigénye(vagyis amitől fogynál). Másrészt meg edzés után csak még éhesebb lennél és úgy is éreznéd, hogy megérdemled azt a plusz egy csokit vagy üdítőt és ennek az eredménye dupla annyi kalóriabevitel lenne, mint amennyit azzal a kevés sporttal elégetsz.

Lelkileg kell rendbe tenned magadat először, addig amíg nem vagy hajlandó a lemondásokra ami a fogyáshoz kell, addig ugyanez az elhízott, akaratgyenge, szánalmas ember maradsz. Ameddig fontosabb a pizza meg a hamburger, mint az egészséged meg az életed, addig kár belevágnod bármibe is. Gondolkozz el ezen.

2016. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nézd, ha annyit eszel, hogy ettől nem hízol hosszú távon sem, hanem tartod a súlyod, és ennél nem is eszel többet, és erre elkezdesz rengeteget sportolni, akkor elméletileg lehetséges a fogyás. A gyakorlatban viszont tényleg szinte lehetetlen azon okokból, amiket a többiek fentebb leírtak.


Azért a helyedben kísérleteznék ezzel a diéta dologgal is. Szerintem rettenetesen finom dolgok vannak, amiket nyugodt szívvel, nem kis mennyiségben enni akkor is, ha kevés kalória bevitele a cél. Én amikor most nyár elején elkezdtem számolgatni a kalóriákat, makrókat, és kísérletezgettem a legkülönbözőbb receptekkel, első ízben teljesen le voltam döbbenve, mert úgy éreztem, hogy nem is vesztek semmit, csak egy kis odafigyelés, és mennek le a kilók. Mára 12 kilóval vagyok könnyebb. :) Hajrá! :)

2016. szept. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, természetesen lehet így fogyni.

Lol, 75 kilósan miért ne lehetne akár napi sokezer kcalt lemozogni, nem 250 kilós a szerencsétlen... Volt 25 kiló feleslegem, semmit nem zavart a mozgásban, ahhoz kevés volt.


Igen, az étkezésen múlik a fogyás, de ha eleget mozogsz s nem eszel többet s deficitbe kerülsz, akkor fogysz. Ha túleszed magad, akkor nem.

S ha a rengeteg a mozgás nélküli kalóriaigényed 2-3-szorosa, akkor nehéz lesz. Velem volt az, hogy durván kevesebbet kezdtem enni s nem fogytam, mert így sem volt deficit. Van, aki dupla kalóriamennyiséggel is lassan hízik. Megvannak az előnyei, de durva, ha alig eszel korábbhoz képest és semmi. De egy jó étrend ekkor is csodákra képes, érdemes lenne életmódot váltanod.


Hogy a mozgás mit okoz az étvágyaddal, éhségeddel, azt nem lehet tudni előre. Sosem edzettem rengeteget, de az a kevés, amit igen, jelentősen csökkentette az éhségemet és az étvágyamat s jól is bírtam a kevesebb evést ilyenkor. Míg mások sokkal logikusabban inkább megéheznek a mozgástól... Bár lehet, hogy te annyira sokat eszel, hogy nálad ez már nem jelentkezne.


Sokat nem lehet tudni előre, megpróbálhatod. De persze nem várhatod, hogy menni fog a rendszeresen SOK mozgás és a mellette ugyanannyi evés. Lehet, hogy bejön neked ez, de könnyen lehet az is, hogy nem.

Jó lenne életmódot váltanod, a mozgással és az étrenddel is tenni valamit...


Én is kizárólag jóllakottan tudok létezni. Úgyhogy életmódot váltottam és jóllakottan fogytam... Nem bírtam volna annyit mozogni, amennyivel ellensúlyozom a rosszabb étrend nagy kalóriabevitelét (elvileg igen, de nem mehetek egész napos túrákra mindennap) s ha mégis, még én is éhes maradtam volna, azt hiszem.

2016. szept. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hármas, ne mond rám ilyeneket. Utolsó, azt meg hogy csináltad, hogy jóllakottan fogytál? :D
2016. szept. 15. 23:15
 7/9 A kérdező kommentje:
*ne mondj
2016. szept. 15. 23:15
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva:

Jó étrenddel, időzítéssel mindig is jól tudtam lakni kalóriadeficitben (ami nagy dolog, mert nagy többletben is tudok éhezni). Illetve ha nem, akkor abban az időben nem fogytam. De az elején, amikor még ehettem minimum 2000 kcalt (gyakran kilengtem azért), akkor sosem volt gond. Nálam ez fontos határ, általában jóllakom ennyivel, ha nagyon kevés a szénhidrát. Sajnos 20 kiló fogyás után mit sem változott a jóllakáshoz szükséges minimális ételmennyiség, így az utolsó kilók kb. örökké tartanak, de valahogy leküzdöm őket, főleg mozgással, mert nem tudok jelentősen kevesebbet enni... 2000 kcal is átkozottul kevés, sokszor fölémegyek. Egy étkezésre se lenne sok, ha nem a legesleglaktatóbb ételeimet használom. Tömegelnem kéne inkább, de makacs vagyok :D


Fura dolog az éhségérzet. Van, aki deficitben éhezik egy kicsit, bármit is tesz. De sokunknak nagyon számít, mit, mikor, mekkora adagokban eszik. Ugyanaz az étel 5 kis adagban képes állandó éhezést jelenteni, míg 3 nagyobban semmi gondot, s biztos van, aki fordítva van ezzel.


Néhányunknak bele kell adnia apait-anyait s bevetni minden trükköt, kísérletezni, tanulni... Ez hasznos is lehet ám. Én örülök, hogy rátaláltam a jelen életmódomra, jobban érzem magam így.

2016. szept. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. szept. 16. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!