Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nincs motivációm fogyáshoz,...

Nincs motivációm fogyáshoz, feladom folyamatosan, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szeretnék lefogyni, tévedésbe ne essetek. Jó lenne olyan fürdőruhát keresni, amiben nem szégyellem magam, a ruhaosztályon az S méretből válogatni. Sokat sírok emiatt és utálom magam, amiért nem vagyok kitartó.

Sokszor belevágtam a diétába. Egyszer sikeresen lefogytam 50kg-ra, de akkor koplaltam, napi 6-700kcalt ettem és alig ittam. Persze hamar visszajött, de hála égnek nem lett belőle egészségügyi gondom.

Jelenleg 70kg vagyok és olyan 170-172cm. Az a baj, hogy nagyon sok a zsír rajtam, főleg a hasamon, a felkaromon. Többször elszántam magam, de pár hét után feladtam, mert hiányoztak az ízek, nem tudtam úgy étkezni, hogy finomnak érezzek bármit is, mert mindenre nagyon odafigyeltem. És miután ráálltam a mérlegre, nem lefelé mentek a kilók, hanem felfelé.

Mit tegyek, hogy ne utáljam a diétát, hanem élvezetes életmód legyen belőle? Szeretem a zöldségeket, a gyümölcsöket, még a teljes kiőrlésű termékeket is. Csokik és nasik nélkül is egész jól megvagyok, de nem mondom, hogy havi 1-2x nem esik jól az ember szervezetének, talán ennyi kell is, ha másnak nem is, de a mentális egészségnek biztosan.


2018. júl. 24. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:

"Szeretem a zöldségeket, a gyümölcsöket, még a teljes kiőrlésű termékeket is."


Akkor miért nem megy a diéta. Mi az, amivel elrontod?


Nekem az működött, hogy hobbiként fogtam fel az életmódváltást. Lehet ciki meg gáz, de nekem szükségem volt külső, egyéb motivációra is. Az instagramm segített. Elkezdtem olyan recepteket keresni, amik nem csak diétásak, de még jól is néznek ki. Megfőztem fotóztam, ment fel instára és kaptam egy csomó pozitív visszajelzést. Elkezdtem nézegetni azokat az oldalakat/személyeket akik kedvelték a fotót és tőlük is merítettem új kaja ötleteket. A mozgáshoz van futós applikációm, kell még valami jó zene és mehet is, illetve szeretek jógázni reggelente, mert ellazít. Csodát nem lehet várni, de ha nem fogyókúraként hanem életmód váltásnak fogod fel és eltudod érni azt a lelkiállapotot, mikor mindegy mennyit mutat a mérleg akkor is büszkén kitudod jelenteni, hogy igen én tök egészségesen étkezem és minden nap mozgok valamit, akkor ez az életvitel meghálálja magát és előbb utóbb elkezdenek eltűnni a kilók is.

2018. júl. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ott, hogy nagyon szigorúan vettem, semmi rossz terméket nem használtam. És a csirke natúran sütve rizzsel-bulgurral, meg a natúr marha húspogácsa egy idő után már nagyon unalmas, egyszerűen nem találtm az arany középutat, mert féltem, hogy elrontom a diétámat egy-egy rántotthússal vagy majonézzel..
2018. júl. 24. 21:42
 3/10 A kérdező kommentje:

Követek több ilyen oldalt is instán, pl.kokuszkertet. Csak az a baj, hogy ő szafi termékeket használ, amik biztos egytől egyig nagyon szuperek, de nekem sajnos kicsit drágák.

Milyen oldalakat néztél te? Tetszik az ötlet, hiszen ehetnék finomakat, változatosan, egészségesen és ez kalóriaszámlálással célravezető is lehetne.

(Kolly oldalán szoktam jókat látni, de nincs túl sok ott sem)

2018. júl. 24. 22:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem eszel finom ételeket? Te tuti le tudsz fogyni, ha még önsanyargató koplalásra is képes vagy, én SOKKAL hedonistább vagyok, de egyszer még én is lefogyok, mindenesetre a módszer megvan, s az nem igényli, hogy ne a kedvenceimet egyem folyton s ne ehessem magam tele...

Ha igazán fontos neked a dolog, tegyél egy kicsit több erőfeszítést, keress jó ételeket!


Miért nem teszel fűszereket, szószokat a csirkédre és sokféle színes zöldséget a rizsedre, nem értem. De persze ehetsz bármit fogyáskor, ha NAGYON akarsz, max. ritkán s a mennyiségre ügyelve, ha nem laksz jól akármivel... Mert ha igen, akkor egyszerűen a megfelelően tápanyagdús, ízes kedvenceiddel lakj jól.


Az nem odafigyelés, hogy ízetlenül, siváran eszel. Bár végülis íze mindennek van, de azért van, amit meg tudunk unni. Akkor ehetünk mást. Vagy ugyanazt, de más formában.

2018. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Változatosan kell enni, nem sanyargatással lefogyni. Amint elkezdesz újra enni, a szervezeted rárepül mindenre és megpróbálja valamilyen formában hasznosítani, vagyis gyorsabban hízol vissza, mint ahogy lefogytál. Semmi értelmes a koplalásnak.


Nekem fogyás tekintetében a paleo étrend jött be. Szafi is ugyanaz, csak ő kezedbe adja készen a kulcsot. Összelögybölöd a lisztkeverékét egy kis vízzel és kész is az egészséges kaja. Mellesleg finom is.

Ugyanezt meg lehet csinálni filléres alapanyagokból is, csak akkor neked kell kitapasztalnod miből mennyit érdemes beletenni. Szafi csak kényelmet ad, nem extra kulcsot a fogyáshoz (szerintem).


Egyébként minden ételnek van egészséges, paleo formája szinte. Rólam olvadnak le a kilók tőle, pedig valamennyi kilengés azért van (pl. tejes kávé rendes tejből).


Egy csomó levest lehet enni, ami eltelít és tök egészséges. Krémlevesek saját zöldséggel sűrítve, húsleves, házi májgombóc leves, stb.

A zöldséget ezerféleképpen el lehet készíteni. Párolt, sült, csőben sült, nyers, rengetegféle saláta, stb. Köretnek kiváló.

A rizs helyett csinálj karfiol rizst (reszelt karfiol kókuszzsíron megpirítva), vagy zöldség hasábokat.


Húsban is ezer lehetőség van. Össze lehet sütni mindenfélével, csomóféleképpen fűszerezni, darabolni, zöldséges, vagy sima fasírtot csinálni belőle.


Én ezen felül nagyon sok nyers zöldséget és tojást eszek reggelire és vacsorára, ami szintén csomó variációt ad. Tükörtojás, főtt, buggyantott tojás, rántotta, omlette. Bele lehet sütni mindenfélét. Lehet 8-10 deka kolbászt/szalonnát enni egy kis nyers zöldséggel reggelire, vagy különböző krémeket (házi májkrém, sonkakrém, avokádókrém).

Rengeteg lehetőség van, csak nem a hagyományos vonalban kell gondolkozni. Így meg már annyira mégsem sanyargató ez.

Ma pl. pizzát vacsizunk. Paleo pizzát.

2018. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akiket én követek: lillacooks, fit.princess1, danovskynk (őt nagyon ajánlom), breakfastloverlili, glutenfighters..


Nem kifejezetten fogyókúrásak, de nagyon jó inspirálók számomra..:)

2018. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok <3

Ez a paleo dolog is jól hangzik, bár én eddig azt gondoltam, hogy ez is egy hülye divatdiéta, hiszen úgy sem lehet úgy enni, ahogy az "ősidőkben", hiszen már nem azt a világot éljük. Minden gm és minden tartósítószeres, még a méz is, múltkor néztem...

Jól hangzik ez a sok lehetőség, amit felvetettetek :) Korábban diétába nekem pl.ketchup se fért bele pácoláshoz, mert az rossz, cukros.

2018. júl. 25. 18:23
 8/10 anonim válasza:

Szia:)

Ha fogyni szeretnél,nagyon fontos a sport,én is sokat keresgéltem,mi lenne a nekem való,de ami a fogyáshoz szerintem a legjobb az a konditerem.Ha izmosodni nem szeretnél akkor kardió edzéseket ajánlok (pl gyors gyaloglás/futás,bicikli,taposás,elliptikus tréner) Ezek gyakran nagyon unalmasak lehetnek ,mert minimum 30 percre szükség van ,én mindig barátnőkkel mentem /beszélgettem közben/amelyik gépen megoldható magam elé raktam a telefont,filmet nézni/olvasni. Amikor életmódot váltottam és az evésre is odafigyeltem és a sportra is egyszerre,hirtelen nagy változáson mentem keresztül. Engem a sikerélmény nagyon motivált.Nem volt könnyű nekiállnom ,15 évesen de a sport jót tett az egészségemnek is,illetve a tudat hogy mindet megtettem érte.Most van 2 éve hogy elkezdtem az életmódváltást,eleinte nem bírtam ki kenyér nélkül ,szenvedtem, ma már ugyan olyan jóízűen eszem a kevésbé szénhidrátdús ételeket is.Az első pár hónap alatt 13 kg t fogytam,a mérleget nem nagyon mérvadó, az izom nehezebb mint a zsír és a súlyom hiába nem csökken a ruháimon és a tükrön is látom az átalakulást. Nagyon megszerettem sportolni, jelenleg kick boxolok,kondizok és trx ezem is. Ha becsúszik egy kis édesség,bűnözős nap akkor sem aggódok mert a sport kompenzálja,ha nem is fogyok legalább nem hízom.

A diétát illetően ,sok húst,zöldséget kell enni,de lehet más ételeket is amiben kevesebb a szénhidrát,(pl én imádom a töltött káposzta husiját kenyér nélkül:D)

Ha mindenképp tésztát ennél ,lehet kapni szénhidrátcsökkentett változatot(lisztet is amiből lehet sütni bármit) is és ha sok szószt teszel rá szinte ugyan az az élmény. Illetve az Aranycipóban van szénhidrátmentes kenyér is,ha szereted a magvas dolgokat lehet kimondottan ízleni fog. Én arra is figyelek hogy este 6-7 után ne egyek már semmit.Az elején mindez nagyon nehéz ,de idővel már megszereti az ember.

Minden az elszántságon múlik,Szurkolok Neked:)

Remélem tudtam segíteni

17/L

2018. júl. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a legszomorúbb, hogy ingyen járhatnék konditeremben, mégse teszem, mert ebben a szutyok kis városban mindenki ismer mindenkit. 2 éve kártam Spinningre, vissza is hallottam a "na, megmozdult a tehén" stb...megjegyzéseket, ez pedig tovább rontott az önbizalmamon. Tervezünk a párommal nagyobb városba költözni fél éven belül, csak sajnáljuk is feladni a mostani albérletünket.
2018. júl. 27. 20:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs kitartásod akkor szükséged lenne egy társra, aki segít a nehéz időkben is mikor feladod biztatni :)
2018. júl. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!