Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miert hizom kaloriadeficitben?...

Miert hizom kaloriadeficitben? 2 hete folyamatosan hizok, pedig a deficit tobbe kevesbe meg van.

Figyelt kérdés

Nem edzek, csak kaloriat es makrokat szamolok. Az utobbi ket hetben kisse tobb szenhidratot es zsirt ettem es elofordult, hogy tobbet ettem 1-200 kaloriaval az alapanyagcseremen felul.

Na de ez meg nem ok arra, hogy hizzak. Par grammnyi tullepesek voltak, nem 180 gr CH hanem pl 210 gramm.

Miert mutat tobbet a merleg mint ket hete?

Elegge lelombozott ez...


2016. okt. 24. 13:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%

Egy netes kalkulátorral meghatároztad az alapanyagcsere alapú kcal igényedet, csak azt nem számoltad bele, hogy a hőmérséklettől, a testhődtől, a mozgástól stb az élet minden területétől változik a kcal igényed folyamatosan... ezért szarok a netes kalkulátorok...

És akkor arról még nem beszéltünk, hogy rendszeres testmozgás hiányában a kcal deficittel eleve lassítod az anyagcserédet...

2016. okt. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Kaloriabazist hasznalom.

De ha te tudsz ennel jobb modszert es segiteni is tudsz, akkor kerlek ne tartsd magadban.

2016. okt. 24. 15:16
 3/22 anonim ***** válasza:
37%
Ugy lehet hogy nem vagy kaloriadeficitben. Csokkentsd tovabb.
2016. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
37%

Mégsem volt kalóriadeficit.

Egyébként mennyivel mutat többet a mérleg? Valóban híztál vagy csak 1 kg-t gondolsz hízásnak?

2016. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nos igazatok van, lehet, h valamit nagyon eltoltam.

A merlegem is szarakszik..

Csak azt furcsallom, h ferjem is dietazik velem egyutt es o akarmikor lep ra a merlegre mindig csokkenest mutat.

En ket hete nezem a sulyom es plusz 2 kg.

2 hete 2 kiloval kevesebb voltam. Vartam h majd de jo, fogyok es mar -10nel jarok. Erre csak nem fogytam es most mar latom, h plusz 2 kg.

Valami nagyon nem jo.

2016. okt. 24. 15:25
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog hamarosan megjönni? Én előtte vagyok több egy-két kilóval.
2016. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

180 gr CH helyett 210-et enni nem pár grammnyi túllépés. Az 30 gr, bizonyos szigorú diétákat követők ennyit esznek egész nap.

Ha két hete rendszeresen több szénhidrátot és zsírt eszel, ráadásul kalóriadeficit helyett kalóriatöbbletben vagy, akkor természetes, hogy hízol.

Ha pedig nem sportolsz, nem tornázol, nem edzel, nem mozogsz semmit, akkor pláne hízni fogsz.

Ha odafigyelsz az étkezésre, és nem mozogsz, akkor kimegy belőled a víz, aztán lemegy rólad az izom, utána pár deka zsír, és egy narancsbőrös, lógóbőrű, löttyedt, lapos fenekű, aránytalan testű asszony leszel a végére.

Ha sokkal kevesebbet eszel, mint amennyire szükséged lenne, akkor raktározni fog a szervezeted, és hiába eszel majd keveset, hízni fogsz.

Nem tudom, mit dobott a kalóriabázis, szerintem fogyókúra alatt 180 gr CH például sok, de ha fogyni akarsz, akkor NE lépd túl a megadott értékeket, és kezdj el sportolni. Mozgás nélkül nincs formás test, a kilók nem jelentenek semmit.

2016. okt. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
37%
... és ha erre rögtön kifogásokkal reagálnál, hogy miért nem tudsz sportolni, és miért ettél többet, akkor most azonnal fel is adhatod az egészet.
2016. okt. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Dehogy allok neki rinyalni ☺ en komolyan gondolom.

Az elmult 2 hetben beteg is voltam a babam is az volt, kisse megfeszitett munkatempoben ejjel nappal fenn voltam joforman. Na de errol ennyit.

Nem a kaloriabazis szamolta ki a makrokat, azert nem hulyegyerek modjara alltam neki dietazni. Sajat magam szamoltam ki, ahogy a nagykonyvben meg van irva.

Azert sok a ch ertekem, mert 193 cm es 124 kg vagyok. Ennyi 😊

2016. okt. 24. 17:49
 10/22 anonim ***** válasza:
37%
ilyen számokkal viszont biztos hogy nem vagy deficitben. ekkora súlynál már mozgás nélkül is suhanni kellene a kilóknak. mindent beleszámolsz rendesen?
2016. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!