Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kaloriaszamlalassan mennyire...

Kaloriaszamlalassan mennyire hatasosan lehet fogyni? (Tortenetem lent)

Figyelt kérdés

24 eves lany vagyok, 62 kg es kb. 166 cm magas. Nagyon regota foglalkoztat a fogyas tema, mert elszaladt velem a szeker, s mar nagyon rosszul ereztem erzem magam a boromben. Parom elott is szegyelem a testem, bo cuccokat szeretek hordani, ami takar. Persze a parom mindig biztat, hogy o igy szeret, de a 67/8 kg mar nagyon sok volt, igy elkezdtem ilyen egy-ket hetes dietakat, valamint itthon tornazgattam. (Nem vagyok valami kitarto, ha sportrol van szo.) Igy sikerult leadnom par kilot, ami persze tudom, hogy viz, de meg mindig jo lenne 8 kgtol megszabadulni. Foleg has tajekon es combon vannak gondok. Allo munkat vegzek, s sajnos a munkam elegge stresszes, szerintem ez is kozrejatszik. Probalok dietas kajakat kesziteni, a gyorskajat, uditoket teljesen elhagytam par honapja, a cukrot is, a lisztet teljes kiorlesure valtottam, krumplit nem eszem. Kenyeret kizatolag a reggelihez fogyasztok azt is max ket szeletet es nem minden nap. Igyekszem zoldsegeket es gyumolcsoket enni, valamint napi 2 l vizet inni. A elkezdtem szamolgatni a kaloriakat, hatha ez segitene. Eleg gyakran kerulok dpresszios allapotba a testem miatt, es szeretnem mar en is jol erezni magam a boromben. Csinos ruhakat hodani, nyugodtan megjelenni a strandon.

Azt olvastam, hogy az en aranyaimhoz merve kb. 1300-1500 kcal kell bevinnem naponta, szerintetek, ha betartom ezt akkor megindul a fogyasom. Sajnos eleg turelmetlen vagyok, de ha tudom, hogy ez masoknak bevallt, akkor kitartobb leszek.

Persze tudom, minden test mas, mindenki maskepp reagal, de sokat segitene egy kis biztatas. Bocsi a hosszu introert, csak annyira szeretnek mar igazi eredmenyeket latni.

U.i. Elkezdtem szaladni is, minden 2. nap, de egyenlore meg 10 perceket, s minden heten plusz kort szaladok a park korul, remelve, hogy hosszu tavon majd sikeres lesz a dolog.



2018. júl. 30. 01:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális ember vagy, úgy értem, nem extrém lassú anyagcserével, ennyi kalóriával rendesen kell fogynod. Mozogsz is valamit, ez így OK, persze nagyon sokat nem segít be ennyi mozgás, de picit igen s az egészségednek is jobb, mintha meg se moccannál. Ha többet akarsz enni s inkább többet mozognál, beiktathatsz aerobot is, nekem is rosszul megy még a futás, de gyalogolni tudok, most a kánikulában pedig biciklizek (ami nem is részben kardió nekem, hegyvidéken lakom s ha már tekerek, megnyomom a tempót is, ha bírom). Sokkal könnyebb, mint futni s a menetszél is kellemesebb.


Remélhetőleg rendesen eszel, a leírásban csak a szénhidrátokról írtál. Ha jó a tápanyagbeviteled, szerintem menni fog ez elég jól, felesleged pedig nem lehet nagyon sok, nem fog nagyon sokáig tartani a csinosodás, ha betartod a kereted :)

2018. júl. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is 1300-1500 körülire állítottam be a "fogyókúrás" keretet. Először csak általános makrókkal próbáltam (30% zsír, 15% fehérje, 55 % szénhirát) fogyni, de aztán átálltam a "fogyókúrás" makrókra (30 % zsír, 20% fehérje, 50 % szénhidrát), és azzal jobban megindult. Azért írom idézőjelbe a fogyókúrát, mert attól még ettem rendesen, nem voltam éhes, szóval nem az a tipikus két hetes koplalós kihívás hülyeségeket csináltam (sokan ezt értik fogyókúra alatt).

Így nekem 4 hónap alatt sikerült lefogyni 8 kilót, igaz, akkor még nem mozogtam. Végül is elértem a súlyt, amit akartam, de azért meglátszik, hogy nem volt sport mellette, úgyhogy most én is el kezdtem biciklizni és futni. Az nagyon fontos, hogy mozogj, mert persze a nélkül is lehet fogyni, de löttyedt testet kapsz végül, ha nincsenek megdolgoztatva az izmok.

2018. júl. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Javaslom, hogy tegyél meg mindent, hogy javíts az anyagcseréden. Egyél minden nap ugyanabban az időben, napi 3-5 étkezéssel. Nulla cukor és ahogy lentebb írják, figyelj a szénhidrátra és a zsírra is. Rengeteget fog jelenteni. 1500 kalóra szép és jó, de el kell osztanod egész napra. Este pedig minél könnyebbet eszel, annál jobb. Igyál sok vizet mellé, még akkor is, ha nem vagy kimondottan szomjas. Alakíts ki egy rutint minél hamarabb. Én melegen ajánlom a súlyzós edzést. Egyrészt fogysz másrészt "átalakítod" a zsír egy bizonyos százalékát izommá :D Válts egy konditerem bérletet, heti 3-4 alkalom, mondjuk egy óra, másfél óra edzés.

Jah és igen, a stressz... sajnos az hátráltatni fog, de amint észleled a változásokat saját magadon, a stressz is halványulni fog. Ne mérd magad sokszor mérleggel, heti egyszer-kétszer bőven elég.

2018. júl. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Terj at VEGÁN etkezesre!
2018. júl. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Valószínűleg így elkezdesz fogyni, ez jó irány.

Jó hogy elhagytad a cukrot meg ezeket.

A kalóriaszámlálással általában mindig sikerül fogyni, ha betartod azt a mennyiséget.

Azt tudom még tanácsolni , hogy sima mentes ásványvízbe nyomkodj citromot és vágj bele gyömbért, ugyanis ez segíti az anyagcserét és ha netán narancsbőrös lennél , akkor arra is jó.

Sportolni próbálj kicsit többet, ha nem is futni mész, akkor menj el sétálni hosszabb távokra, ez is nagyon jó, ha van kutyád akkor ez neki is jó.

Ne legyél stresszes mert ez tényleg közrejátszik , nyugodj meg és gondolj a végeredményre.

Ha nincs kedved futni , gondolj arra hogy milyen jó lesz ha te ezt csinálod, hallgass közbe zenét , mert motivál, vagy ha túl uncsi a megszokott útvonal ahol futsz, akkor keress másik parkot.

Otthon csinálhatsz combformázó gyakorlatokat . (Pl: Rubint Réka)

Remélem tudtam segíteni. Sok sikert!

2018. júl. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kalóriaszámolással, sporttal fogytam több mint 24 kilót. Nem éheztem soha. Csak figyeltem, hogy ne lépjem túl a kalóriakeretemet, a szénhidrát, zsír, fehérje bevitelemet.
2018. júl. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amiket te csinálsz attol kellene fogynod.

Ha keretén belül vagy nem hinném hogy nem sikerülne.

Csak kitartás, hidd el előbb utóbb fogsz fogyni

2018. júl. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat mindenkinek. Tudom, hogy meg keves a sport, de mivel egy hete kezdtem, nem akartam maratoni tavval inditani, remelhetoleg egy honapon belul ez a szam felkerekedik fel orara is akar. A bicikli es edzoterem sajnos nem jo dontes nekem, kulfoldon lakom egy szolgalati lakasban, nincs hely tarolasra, az egyzoterem, ami elfogadhato aron van nagyon messze van, ezert a munkambol kifolyolag nem tudtam jarni, nem fix ora es nem fix szabadnap, minden heten mas beosztas.

Meg annyi, hogy nagyon figyelek mit eszem, rengeteget olvastam az interneten, hogy melyek azok a kajak, amivel fogyni is tudsz. Pl olivaolaj, kokuszzsir, avokado, spenot, tojas...szoval tobbnyire ezeket nyomon. Neha becsusaik egy kis edesseg, de szigoruan szamolom, sot meg meg is merem, este 9 utan pedig mar nem eszem (12-1 fele fekszem).

Remelem igazatok lesz es sikeres lesz a fogyas

2018. júl. 30. 11:22
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy bizonyos ételekkel fogysz... A laktató ételek segíthetnek, de a kalóriaegyenleg dönt.


Akkor marad a futás, az is jó, remélhetőleg gyorsan fejlődsz majd, ahogy az tipikus.

2018. júl. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!