Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem sikerül folyamatosan...

Miért nem sikerül folyamatosan fogyókúráznom?

Figyelt kérdés
Szóval először is szeretném elmondani, hogy a fogyókúrám közepén tartok. Sikerült leadnom már 20 kilót aminek nagyon örülök de még van hátra mégegyszer 20. A nyáron mindössze 4-5 kilót sikerült leadnom mert össze-vissza ettem. Egyszer nagyon keveset eszek napokig, aztán nem érdekel és eszem ami jólesik. Ilyenkor megugrik a súlyom emiatt megint éhezek aztán megint eszek és így körbe körbe. Tényleg szeretnék egy ideig extrémebben fogyózni mivel közeledik a szalagavató tánc és szeretnék minél csinosabb lenni, de nem megy. Pár nap után bezabálok. 1000 kcal alatt szeretnék enni ilyenkor és tényleg nem vagyok idióta csak szeretnék egy életre szóló emlékezetes napon olyan lenni amit nem fogok később utálni. Hogyan tudok egy extrémebb diétát kitartóan csinálni? Adjatok valami ötletet. Ti hogyan csináltátok ha volt ilyen időszakotok? Novemberig szeretnék még kb 13-15 kilót fogyni (november közepe-vége) de félek hogy nem fog menni. Ha valaki tud valami olyasmit mondani amit ha visszanézek nehezebb pillanatokban akkor összeszedem magam, azért nagyon de nagyon hálás lennék.
2018. aug. 18. 18:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és ehhez a kalóriabázis szerint olyan 900 kcalt kellene ennem, ami ugye egy kis mozgással lehet több, csak hát ez a kalóriabázis se jön be mindig. Szóval ezt kellene tartanom
2018. aug. 18. 19:00
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert tested okosabb,mint te. Durván éhezteted,természetes,hogy falásrohamaid vannak. Nem fogyókúrázni kell,hanem kiegyensúlyozottan táplálkozni.
2018. aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha én éheztetném a szervezetemet ("aki" okos és főleg tudja, mi kell neki), én is bezabálnék... Ez természetes. Nagyon jónak tartom, ha valaki nem képes egészségtelenül, keményen koplalni.


Egyél rendesen, persze visszafogottan (én pl. igyekszem nem sokkal 1500 kcal fölé menni, csak ez annyira picike, hogy ritkán sikerül, ha többször is eszem egy nap, ezek viszont egyéni dolgok, kinek mennyi megy könnyen) és mozogj! Én ma bő 3 órán át bicikliztem a közeli hegyekben, volt szintkülönbség rendesen :) Emellé szolidan ettem, mert az is elég volt, ha minden napom ilyen lenne, simán s tempósan lefogynék, az biztos. Holnap is lesz egy ilyen, pihenőnapot akartam, de lesz a közelben (20 km-re) egy rendezvény, ételkóstolással, a sütiket ismerem, iszonyat cukrosak (a másik felük liszt), de a kalóriákba ez is elég jól belefér. Aztán majd ügyelek a jobb étrendre, ahogy szoktam.


Úgyhogy ha eszel 1500 kcalt, de elhasználsz 2500-at (én ma és holnap tuti messze fölémegyek az utóbbinak), akkor is maximalizálod az egészséges fogyási tempót (sokak szerint ez már túlzás is, szerintem nem feltétlenül, sokan szálkásítanak ilyen tempóban), viszont nem koplalsz keményen... A túl kevés kalóriával az is gond, hogy ha be akarod vinni a szükséges tápanyagokat, akkor semmi kis "luxus" nem fér bele (mint nekem holnap a sütikóstolás, de már a gyümölcsökre se nézhetnék rá rendesen 1000 kcallal s valószínűleg erősen csökkentenem kéne a zöldségfogyasztásomat is, pedig már eleve minimalizáltam, amennyire tudtam), ami van, akinek határozottan kontraproduktív, mert képtelen tartani az ekkora önsanyargatást. S erre jön a koplalás többi hátránya... Nem éri meg, ne játssz az egészségeddel s ne sanyargasd magad, nem bírod s nem is kell bírnod.

2018. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
November közepéig a 13 kiló még le is mehet, megfelelő mozgás mellett akár 1500-2000 kcallal is, hagyd már azt a 900-at. Kemény edzést igényel, de ha nem akarod, fogysz lassabban és ehetsz az alsó sávban. Őszintén szólva némi mozgással sem ajánlok 1500 kcal alatti kalóriamennyiséget jelentősebb felesleggel s nem igen kemény elszántsággal rendelkező embereknek, de ha valahogy meg tudod oldani, hogy menjen a fogyás kicsit kevesebbel, felőlem ehetsz 1300 kcalt is. Nekem az kevés lenne némi mozgás mellett, de lehet, hogy neked nem az, nem vagyunk egyformák. De alá akkor se menj. 20 kiló nem is olyan kevés, hova csökkentenéd később a kalóriát? Mivel ha heti 1 kilót fogysz, akkor folyamatosan nem elhanyagolható mértékben csökkeni fog a kalóriaigényed (ha koplalsz, akkor még jobban), amit persze ellensúlyozhatsz egyre több mozgással...
2018. aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Ne akarj extrém fogyózni, lehet normálisan is csinálni.

2. A kalóriabázison ne állíts be irreális célt, és akkor nem lesz irreális a kalóriakereted.


Bmr... Legalább ezt kéne tartani.

2018. aug. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Azért eszel össze-vissza,mert nem eszel rendesen.egyél napi 4-5x,minöségi szénhidrátot,elegendö fehérjét és zsirt,és emellett fogyni fogsz.a mozgást ki ne hagyd.10-13kg röhögve le fog menni rolad a kitüzött idöig,és nem ugy fogsz kinézni mint egy összeaszalodott répa
2018. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!