Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriabázis szerint még...

Kalóriabázis szerint még kb.170 széndidrátot mev kell ennem? Ez létezik?

Figyelt kérdés

Beirtam az adatsimat,kidobta a mai elfogyasztott ételeim után,hogy még ennyi szénhidrátot javasolt ennem a fogyáshoz.

Ma már kb 160 gram szénhidrátot ettem.igy hogy fogok fogyni?


2018. aug. 25. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyne magas vagy, mennyi a súlyod, mennyit mozogsz, mennyi idös vagy - ezek nélkül nem lehet sok mindent mondan.

Másrészt az nagy tévedés, hogy alig szabad szénhidrátot fogyasztani, nem minden ember egyforma.

Amióta megemeltem a CH-adagomat, azóta kezdtem el fogyni, elötte a kevéssel nem történt semmi.

2018. aug. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

42 éves nő..158 cm magas ,92 kg...ennyi szénhidrátot eddig diéta alatt sosem ettem

És te milyen jellegű szénhidrátot eszel?konkrét példa?

2018. aug. 25. 17:50
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Valamit nem jól állítottál be.

90 kg-hoz, ha fogyni akarsz, 180 grammot kell kb bevigyél.

330 gramm... Az már 3,67 gramm testsúlykilogrammonként. Azzal már van, aki tömegel.


Hacsak nem végeztél ma valami extrém nehéz sportot...

Egyébként az maximum érték, akárcsak a zsírnál. A fehérje a minimum.

2018. aug. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves utóbbi válaszoló!

Segitenél nekem kiszámolni,hogy mennyi szénhidrátot stb.kell magamhoz venni napi szinten,hogy végre fogyjak

42 éves nő,158 cm és jelenleg 92 kiló

Egyszerűen én ebből nem tudok kimenni,ahány kalória kalkutátor,annyi eredmény

Segits kérlek,hogy merre induljak

2018. aug. 25. 20:00
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit adtál be a kalóriabázisba, életmódra meg a fogyásra - heti fogyást, dátumot vagy fix keretet?


Ha heti fél kg-ot állítasz be, ülö életmóddal és 55 kg célsúllyal, akkor reális értéket kapsz.


Próbáld meg újra, és ha valahol elakadsz, írj, segítek.

2018. aug. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#4: ez legyen az alap:


[link]


Annyi, hogy ne ragadjon le a cikk végén lévő mintaétrendnél! A csirkemell-rizs-zöldség kombó azoknak való, akik lusták napról napra számolgatni a bevitelt, ezért fix étrenden vannak.


Ami a lényeg: a finomított, gyors felszívódás úgy szénhidrátokat váltsd le lassú felszívódásúakra!

Tehát: tészta durum, rizs barna, liszt zab, vagy teljes kiőrlésű.

Sok zöldség! Laktató, kevés kalória, lassú felszívódás.

Pl. jénaiban süthetsz répát, célját, zellert, kis sóval, fokhagymával, kevés olajjal.


Fehérje: az kell bőven! Sovány húsok, tojás, sovány túró, tonhal.


Zsír: ha azt akarod, hogy rugalmas legyen a bőröd, és vissza tudjon húzódni, akkor rendszeresen, kis mennyiségben állati zsírt is kell fogyasztanod! Kell a kollagén a bőrnek!


Víz: a testünk legnagyobb százaléka víz, ezért a sejtszintű anyagcseréhez is vízre van szüksége! Egy naponta 20 testsúly kilogrammonként 1 liter, tehát az esetedben 4,5 liter.


Ha nem akarsz izmot veszteni, és azt szeretnéd, hogy a bőröd is rendben maradjon, nem szabad sokat fogyni rövid idő alatt. Egészségesen zsírból heti 0,5-1 kg-t lehet leadni.


És nem maradhat el a sport! Ekkora túlsúlynál a futás tilos! De heti 3 kardió kell! Ez lehet kerékpár, úszás, tempós séta, ha már egy tízes lemegy, utána kezdhetsz kocogni!

Plusz heti 3 súlyzós edzés, lehetőleg ne a kardiós napokon! Ha csak úgy tudod megoldani, akkor egyik reggel, másik este!

2018. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Súlyzós edzéseket kezdésnek:


[link]

2018. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Aerob/kardióhoz tudnivalók:


[link]


Ami az előbb kimaradt: míg az aerob/kardió, ha úgy akarod, mehet akár minden nap (de minimum heti 3), addig a súlyzós edzés nem! Ott mindaddig, amíg egész testét edzel, minden edzésnap után be kell iktatni egy pihenőnapot!


Legalább 6-8 hét a fenti teljes testes edzés legyen! Olyan súlyokat válassz, hogy 3 sorozatban 8-10 ismétlést éppen csak meg tudj csinálni!

Utána lehet növelni az ismétlések, és a sorozatok számát. Ha elérés a 4x15-öt, akkor már mindenképpen a súlyt növeld, és a növelt súllyal újra 3x8-10.


6-8 hét után, ha akarsz, maradhatsz a teljes testes edzés nélkül, vagy áttérhetsz osztott edzésre.

2018. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Kivánjátok,hogy mostmár nekem is,azért is sikerüljön!
2018. aug. 25. 21:05
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Sok sikert! :)
2018. aug. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!