Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Létezik, hogy a szobabiciklizé...

Létezik, hogy a szobabiciklizés ennyi kalóriát éget el?

Figyelt kérdés
21-23 km/h-val tekertem 25 percet folyamatosan közepes fokozaton. Nagyon izzadtam, tiszta vörös voltam, alig bírtam beszélni, szóval rendesen lefárasztott. Viszont a bicikli szerint ez -570 kalória volt. Ezt lehetetlennek tartom. A bicikli amúgy Decathlonos, ha ez számít valamit. Miért mér ilyen rosszul és mennyi lehet a valós kalóriamennyiség? Másnak mennyit mér?

2018. máj. 12. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha 120-150 kiló vagy, akár lehet is ennyi.
2018. máj. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
60 kg vagyok.
2018. máj. 12. 19:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 25 perc alatt kb250 kalóriát számol és kb 25-28 al szoktam tekerni. Közepes fokozaton. Ezen nem lehet súlyt sem magasságot beállítani gondolom valami átlag félét állapít meg de a tied nagyon nem reális.
2018. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

20-23-as tempóval bringázok beton úton 30 kilómétereket (1,5 óra).

Erre a kerékpár komputer és okostelefonos alkalmazások is 800 kcalt kalkulálnak úgy, hogy 180/95 a súlyom.


Úgyhogy szerintem nem....

2018. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Azt is kiszámítja okostelefonos alkalmazás, hogy kb. 1,3 litert izzadok ki (dehidratáció).
2018. máj. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, hogy hány kg-os személyre van beállítva a mérés, mert valószínüleg az nem stimmel, vagy valami más van elállítva.
2018. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
23km/h val még 1 óra alatt se égetnél el ennyit.
2018. máj. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anna.love válasza:
Ennyit semmi szìn alatt nem ègethetsz el, esetleg tènyleg csak akkor ha nagyon nagy a sùlyod...de 60 kg nem...de a 250 is sok ahogy a következő kommentelő ìrta,,, a reàlis a 100 max 120 ..ès ez csak akkor kivètel ha valaki tènyleg nagyon nagy testsùlyù
2018. máj. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
69%

Ha tényleg érdekel a kalória, akkor szerezz be egy pulzusmérőt!

Most se az a lényeg h hány km/órával tekertél. Hanem h milyen pulzuson - ahogy írtad, nagyon kikészültél.


És ez viszont mindenkinek egyéni, függ adottságtól, aztán edzettségtől. Ha belegondolsz, egy profi bringás ugyanezen a tempón (még ha ugyanannyi kg is mint te) 100% nem annyit fog elégetni mint te.


Elvileg minél nagyobb az intenzitás (ergo magasabb a pulzus), annál több kalóriát éget az ember.

És ezek után jöhetne annak a vizsgálata, hogy pl aki fogyni szeretne: annak az alacsony pulzuson való edzés javallott, ugyanis ekkor éget a szervezet zsírból, és ahogy nő a pulzus (ennek is megvannak a határai), pedig egyre inkább cukorból éget, és pl. zsírt már a végén (max pulzus fele) egyáltalán nem.

Aki pl.fut és nem fogyás, hanem gyorsulás a célja (és tegyük fel, h nem profi, “csak”hobbi/amatőr futó) az pedig sok gyors - magas pulzusos futásokat csinál.

2018. máj. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Bocsi egy kicsit korrigálnám az utolsó kommentem mert felreertheto/nem egyertelmu:


Ha adott ket bringas, pl egy profi es egy kezdo. Ugyanannyi kg, ugyanaz a bicikli, ugyanannyi km/oraval tekernem pl fel orat.


Ugyanakkora teljesitmenyt fognak kiadni. Ami ehhez a fel orahoz kell pl. 200kaloria. Amivel a pedalt nyomja. Ez mindig adott, ugyanannyi.


Viszont a kulonbseg a hatekonysagban van - a kezdo, ezt a kaloriat tobb, pl. 500 kalorianyi zsirbol es cukorbol tudja eloallitani


Mig a profi ugyanugy 200at nyom a pedalra, viszont hatekonyabban tudja megtenni: nala pl csak 300 kaloria “tunik el” ezalatt. (Hiszen o se 100%os hatasfokkal mukodik)


Ugyanannyi a leadott fizikai teljesitmeny, de ugyanazt a fizikai munkat nem ugyanannyi kaloria befektetessel tudja a ket ember leadni.

Egyiknek 500, masiknak 300at fog jelezni az oraja.


Es a te peldadban valoszinu a sulyod nincs jol beallitva, es mivel nagyon magas intenzitason mentel, meg pluszban nagyon sokat szamolt neked.

2018. máj. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!