Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Akkor hogy is van ez a napi...

Akkor hogy is van ez a napi kcal igény?

Figyelt kérdés

Vagy 10 oldalt megnéztem a napi kcal igény kiszámításáról,de mindenhol más értékek jöttek ki. 1800-2300 kcal közötti értékek. És hát baromira nem mindegy hogy melyik az igazi.


21/L vagyok, 162 cm, 73 kg, napi 9 óra irodai munkàt végzem (jobbára ülés, de azét sétálgatok, állok is egy keveset), napi másfél órát kutyával sétálok (közepes-gyors tempóban), ezeken kívül kb csak fekszem és sorozatot nézek otthon, egy kevés kis házimunkát végzem.


Mennyi lehet vajon így a kcal igényem? 1800 tól biztos több.


2018. aug. 30. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért szór ennyit, mert egyrészt ezt képtelenség kiszámolni, másrészt a különböző kalkulátorok különböző dolgokat számolnak bele az alap kalóriaigénybe. Az egyik csak azt, amennyit akkor használnál, ha egész nap fekszel, a másik egy normál napi tevékenységet vesz alapul, a harmadik megint mást. Az se mindegy, hogy milyen alkat vagy (1 kg izomnak jóval több a kalóriaigénye, mint 1 kg zsírnak, még akkor is, ha az ágyban fekszel egész nap).


Szerintem fordítva állj neki: jegyezd fel két hétig, hogy mit ettél, és figyeld meg, hogy eközben hízol vagy fogysz. Indulj ki az eddig szokásos értékből, mint keret, aztán kis lépésekben módosítsd a kívánt irányba, amíg megfelelőnek nem érzed.

2018. aug. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagyunk egyformák, így valóban így reális, hogy egy tájékoztató intervallum jön ki.

Szerintem egyébként az 1800-2000 lenne az ideális.

2018. aug. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1800-tól miért biztos, hogy több???

Nem végzel különösebb fizikai aktivitást.

Most lehet, hogy több jön ki, mert egy 10 kg felesleg van rajtad. De ha normál súlyú lennél, akkor pont olyan 1800 körül lenne az ideális.

Én 60 kiló körül vagyok. 2300 körüli értékekkel híznék. Persze van, hogy ennyit eszem, de nem naponta, ez inkább egy-egy kirívóbb nap. Egyébként 1500-2000 között van kb, amit eszem, naponta nyilván változó, attól függ,hogy éppen mit ettem.

2018. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2000 körül lehet, de ezt nyilván senki nem tudja pontosan megmondani. Ha fogyni akarsz, a jelenlegi életmódod mellett naponta 1400 kalóriát javaslok.
2018. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy van ez a napi kalóriaigény, hogy egy körülbelüli értéket tud számolni neked az internet, aztán a megadott intervallumban választasz egy értéket, és ha később nem kívánatos fogyást vagy hízást tapasztalsz, akkor korrigálsz rajta.

Az 1800 meg teljesen jó is lehet akár, ne becsüld túl a kalória felhasználásodat.

2018. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Nekem kb. 2200-2300 kcal körül lenne így (ekkora magassággal és súllyal mozgás nélkül is több kalóriát igénylek, mint 1800), de ha neked lassabb az anyagcseréd vagy kevesebb az izmod, mint nekem (pedig nekem sincs valami sok), akkor könnyen lehet, hogy neked kevesebb kell.

Ezt nem lehet kiszámítani, ez egyedi, kitapasztalni lehet.

2018. aug. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia kedves! Hogy megtudd, mennyi kalóriát égettél el az adott nap, akkor ajánlom ezt az oldalt, egyszerűen csak be kell ütnöd, hogy hány KG vagy, és hogy hány percig végeztél pl. valamit, tegyük fel 9 órát melózol. Abból 7x60 percet ülsz, 90 percet állsz, 30 percet sétálsz. Akkor ezeket így szépen beütöd percben, és kiadja melyikkel mennyi kalóriát égettél el. Akkor 90 percet sétálsz a kutyussal, tegyük fel abból 20 perc lassú séta, 20 perc gyorsabb séta, meg 50 perc normál tempó. Így beütöd a perceket és kikeresed mit csináltál. Mosogattál 10 percet? Azt is felviszed stb. :) Parancsolj.: [link]

Egyébként meg hogyha fogyni szeretnél, akkor amennyit itt ki fog adni, hogy pl. 1500 kalóriát égettél el, akkor 10-15-20%-al kevesebb kalóriát vigyél be. Azaz pl. Nem 1500-at eszel, hanem 1350-et, vagy 1200-at! Vagy a kettő között valahol. Törekedj arra, hogy a férje beviteledet megemeld, a szénhidrátot csökkentsd(főleg ha lehet, a cukrot!:D gyümölcsöket viszont ehetsz nyugodtan, bár abban is ott a gyümölcscukor, de napi 1-2 banán, vagy alma, nem fog ártani, sőt!). Én ajánlanám, hogy napi testsúly kilogrammonként egyél 1,5 gramm fehérjét, 1-1,5gramm szénhidrátot, meg vagy kb 30 gramm zsírt, amiből ha lehet, 20 gramm telítettlen legyen(egyszeresen és többszörösen) és vagy 5-10 gramm telített! A cukorral azért kell vigyázni, mert ha elég szénhidrátot vittél be az adott nap, a májad megfogja a többlet cukrot, amire nincs szüksége, és elraktározza zsír formájában(a májad teszi ezt!:D). A fehérje az azért kell, mert mikor fogysz, nem csak zsírt(heti 0,5kg zsírt lehet nagy vonalakban veszíteni) meg vizet, hanem izmot is veszítenél. A zsírra pedig azért van szükséged, mert a telítetlen zsírok segítenek a zsírbontásban. Rostot is ha lehet megemelheted!:) Az segít a jól lakottság érzést biztosítani valamelyest!:D (ha lehet csirkemell, pulykamellet egyél, nagyon kevés rizzsel, fehér kenyért, pékárukat kerüld, kávét ne idd túl sok cukorral, tejjel:D stb). :) Remélem tudtam segíteni! Kitartást kívánok a diétádhoz, és sok sikert!

2018. aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!