Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Támogatásra lenne szükségem....

Támogatásra lenne szükségem. Ti hogy éltétek meg a visszahízást? Mit csináljak evés helyett?

Figyelt kérdés
Szóval december végétől nyár elejéig fogytam 20 kilót aztán nyáron stagnáltam de nyár végén beindult és lement még 5 kiló tehát összesen 25. Ez persze nagyon jó de még kellett volna lemennie ezek kívül 15-20 kilónak a normál súlyhoz. Ennek ellenére nyár végén beteg lettem akkor nem ettem semmit, utána viszont elkezdtem zabálni és azóta azt csinálom. Több mint egy hónap alatt visszajött kb 5 kg. Nem tudom hogy álljam meg az evést. Örültem hogy végre nem voltam kajafüggő, kevesebbet ettem, de most amint kaja közelébe kerülök bezabálok. Olyan rosszul érzem magam, most jön a szalagavatóm 2 hónap múlva jó lenne addigra fogyni 8-10 kilót de nem úgy állok hogy képes vagyok rá. A környezetem megjegyezte és én is érzem hogy visszahíztam kicsit. Nektek volt ilyen "kilengésetek" nagy szabású fogyókúra alatt? Mit tegyek? Egész nap eszek főleg unalomból, meg mert nagyon jó érzés és nem tudom le tudok e állni valaha..ráadásul jött a hideg idő és mozogni se igazán van kedvem. Jól jönne valami motiváció vagy támogatás esetleg tipp. köszönöm 18/l
2018. szept. 30. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
A koplalás olyan frusztrációkat indít be, hogy tényleg zabálóroham lesz a vége. Hagyd el a szénhidrátot és normalizálódik a súlyod. TAPASZTALAT
2018. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát... Én akkor szoktam visszahízni, amikor rossz életperiódusomban vagyok, rossz kedvem van, aztán persze attól meg csak mégrosszabb kedvem van, hogy hízok is...

Aztán jön valami "átkattanás", nem is tudom, mitől... Én úgy szoktam belevágni, hogy először elkezdek futni. Pár hét után elkezdek tornázni is. És akkor látom magamon az eredményeken, látom a tükörben pár hét vagy hónap után a mozgás eredményeit és engem ez a látvány motivál arra, hogy kevesebbet / jobban odafigyelve egyek! Nagyon de nagyon motivál!

Meg még azt szoktam csinálni, hogy nézegetem a régi fotóimat... A dagadt képeim és a vékony képeim egyaránt motiválnak a "folytatásra"!

2018. szept. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem szoktam visszahízni, max. lassan és csak pár kilót (igaz, még le se fogytam teljesen, az majd érdekesebb lesz egy picit), utána megáll a dolog, de az is igaz, hogy az életmódváltásomon max. lazítok néha, nem adom fel. S egyre többet mozgok, ahogy telik az idő (van még hova fejlődni :)).

A mozgás majd hoz kedvet, nem kedvből kell mozogni, illetve ilyen szép napon csak el tudsz menni sétálni vagy biciklizni...

Nincs hideg idő, én 2 napja ujjatlanban gombásztam az erdőben. Reggel az van, én se akkor megyek ki, bár akkor is lehet. Fagyban is jó teljesítménytúrázni, ha engem kérdezel, egyedül nyáron nem tudok sétálni, mert túl meleg van hozzá még az árnyas erdőben is, de biciklin valahogy kibírom. De a szobában is mozoghatsz, a fő, hogy valahol, valamikor tedd.


Enni jólesik, de nem ehetek egész nap, mert akkor 3-4-szeres kalóriánál lennék (tömény ételeim vannak) és rosszul esne, nagyon. Nasinak a tea is jó, néha pár szem szőlő... Az embernek nem apró a kalóriaigénye, bőven kiélvezheti az evést annyiban is. Néha lelkileg nem így érezzük, de nem engedhetünk gyakran az egészségtelen hajlamoknak.

Hogy unatkozhatnak az emberek otthon, ahol annyi mindent csinálhatnak? (Mert sorban álláskor én is tudok, ha épp nincs kedvem gondolkodni s nincs nálam könyv, zene, ésatöbbi.) Találj magadnak valamit, hogy legalább unalomevésed ne legyen. Én is lazítok olykor, de nem tartósan és ez nem jelent kiugró kalóriabevitelt sem, az nem lenne jó.

2018. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!