Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen alacsony kalóriás...

Milyen alacsony kalóriás "édességet" tudtok?

Figyelt kérdés

12kg mínusznál járok, még kb. Ennyit szeretnék leadni. Viszont nagyon édes szájú vagyok, ezért is tartok ugye itt ;)

Nagyon hiányoznak az édességek. Van valami ötletetek mit lehetne enni, ha kínoz a vágy valami édes után? Rengeteg almánk termett, szoktam sütni kis fahéjjal, és azt eszegetem natúr joghurttal, de elég uncsi már...

Köszi előre is!


2018. okt. 17. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Igyál valami nullkalóriás löttyöt. Én is azt szoktam.
2018. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Zéró üdítők, bár minden nap ezeket se jó inni. Vagy én ilyenkor bekapok egy cukormentes rágót.

De a gyümölcstea is jó, természetesen cukor nélkül.

Ha meg tudod állni, hogy keveset egyél belőle, akkor egyébként bármelyik édesség jó. Én pl. beértem 5 szem pillecukorral, az 100 kcal sincs.

2018. okt. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát, nem nagyon tudom megállni hogy csak 1-1 kocka csokit egyek sajnos, úgyhogy inkább nem is veszek, az a tuti...
2018. okt. 17. 20:04
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Én müzlit szoktam enni, az is édes egy kicsit. Most így fejből nem vágom, hogy a benne lévő szárított gyümölcs miatt érzem édesnek vagy van benne cukor is. Nem néztem még meg az összetevőit.

Van, hogy kávéval töltöm fel, van, hogy simán csak tejjel, van, hogy kakaóval.

2018. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Edesitoszerrel keszult kakao vagy sovany joghurtos turokrem.
2018. okt. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

Müzli alatt persze az "igazit" értem, amiben zabpehely meg magvak vannak, nem a feldolgozott verziót, ami karika formájú, meg hasonló baromságok.

Ez azért is jó, mert így be tudom vinni a napi tejadagot, anélkül, hogy hasmenésem lenne. Gondolom a sok rost felszívja. Ha csak kenyérrel, szendviccsel innám meg a tejet, kakaót, akkor lennének problémák. Hiába ennék még aznap rostot, zöldséget, gyümölcsöt. Müzlivel kombinálva soha sincs gond.

2018. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Miért kell alacsony kalóriás, miért nem jó, hogy egy kisebb étkezésed édesség? Persze valami rendes, tápanyagdús, laktató. Az én fő fehérjeforrásom a tojás, amit elég könnyű édesség formájában fogyasztani. Zsírra és szénhidrátra alapozva is van egy csomó jó édesség, ami nagyobb mennyiségben ehető, tápanyagdús és finom. Nekem zsír- és cukordús is van (mazsolás-diós golyó, daráltak a cuccok, pofonegyszerű), amiből viszont pici is elég, a legszigorúbb diétámba nehezebben fér, a többibe lazán.


Az alma nekem nem férne bele a sok cukor miatt, én pici fagyasztott banánt vagy meggyet szoktam enni csokival leöntve, de csak ha nagyon kell... A kávé nekem szinte édesség, pedig nem is édesítem, de ez évek fejlesztése (általában azért nem üresen iszom, valami tejpótlék kell).

A rekorder a konjaclisztes kakaós puding pici kókuszkrémmel, abban alig van kalória, de érezhető is, hogy kvázi semmi. Attól még finom.


Néha megeszem egy kanálka eritritet, az édes és kb. nullkalóriás, ez persze nem poén így, de kávéval is ehető (gyermekkori kávés kockacukrokat idéz), de akár citrommal is, illetve néha citromos-eritrites teát iszom, nosztalgikus az is.


Nem mindig jó ám az édesség édességvágyra, nálam képes erősen fokozni, úgyhogy ha csak megszokásból jön elő ebéd végén, érdemes maradnom a kávémnál.


Ha neked a gyümölcs is jó édességnek, turmixolhatsz is valami vegyeset.

2018. okt. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már leírtam ezt valakinek de akkor bemásolom ide is.


Banán palacsinta : 1 banán+2 tojás (fahéj/kakaó ízesítés) összeturmixolva, serpenyőben kisütve. Egy kis + zabpehellyel könnyebb megfordítani (de nem kötelező)


Zabkása: 1adag zab+2 adag víz (bár én tejjel szoktam csinálni). Én ezt is banánnal ízesítem, plusz forralok hozzá gyümölcsöt öntetként (mindig van itthon fagyasztott és egy fél marék már elég - egy kis édesítő szert is adok hozzá mert vannak benne kesernyés gyümik is)


Ezeket reggelire szoktam csinálni


Zab süti: 1 banán+2 tojás+zabpehely (ízesítés amit szeretsz szintén) kis halmokat kanalazol tepsire és megsütöd sütőben


Jégkrém : lefagyasztott banánt kis vízzel és választott ízesítéssel összeturmixolod


Ezeket meg nasinak



Régebben ezekkel kísérleteztem, főleg a banánnal mert az mindennek édes ízt ad. Mostanában inkább veszek ebéd utáni desszertnek egy csokit (bounty, milky way, stb tehát kis 100-200 kcal csokikat) De tervezem, hogy kipróbálok ilyen zabpehellyel készült palacsintákat, és zabkorpás túrógombócot

2018. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!