Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van 20 deka mákom, és édessége...

Van 20 deka mákom, és édességet ennék a diéta alatt. Van valami zsirszegény, alacsony kaloriáju egyszerü receptetek?

Figyelt kérdés
2017. márc. 26. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Anyukám banánnal készítette, úgy is nagyon finom.

2017. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Mákostészta... zsírszegény... nem alacsony kalóriájú... de ügyesen beosztva jó egész napi kajának is...
2017. márc. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, jó ötlet egy kis mézzel....
2017. márc. 27. 10:14
 4/8 A kérdező kommentje:
Bögrés mákos lett a végén. Nem nagyon diétás, de a mennyiséggel lehet valiálni. / már nem kell kilókat zabálni belőle/.
2017. márc. 28. 12:49
 5/8 anonim válasza:
100%
Hááát, mivel a mák jó zsírdús és ezért magas kalóriájú is... Attól függ, mit teszel még bele és azrán mekkora adagot eazel belőle. 20 dkg mák a net szerint 1052 kcal és 76 g zsír. Amúgy egy-két reszelt almával, kb. 3 tojással és ízlés szerint édesítővel összekeverve, tepsiben vagy muffin formában kisütve, esetleg édes fűszerekkel (pl. vanília, fahéj) szerinem finom, jó rostos, el is telít, csak igyál sok vizet. De az egész tepsi brutális kalóriatartalmú lesz, szóval, hogy belefér-e a diétádba, az attól függ, hogy mekkora adagot eszel belőle. Látom, már megsütöted, de azért elmondtam;-)
2017. márc. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi . 4 dekákat eszem belőle naponta. Átverem az agyamat, hogy sütizek....
2017. márc. 29. 07:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi átverés nincs benne, a máksüti az teljesen süti. Az enyém sajna nem jó neked, mert abban a szénhidrát van minimalizálva. A tojás és a mák miatt eleve zsíros :) Tojás, mák, opcionálisan ez-az (zab, mazsola, alma, persze ezeket kemény diétában hanyagolom, nálam tényleg nem fér bele 10 gramm ch csak úgy)...

Nem baj, ha a kalória nem alacsony, az a baj, ha kalóriára vetítve rosszul laktat az étel. Nem kevés kalóriát akarunk enni, hanem megfelelőt és jóllakni vele. A zsír jobban laktat, mint a szénhidrát, általánosan nézve, persze a fehérje még jobban.

Néha csinálok mákos piskótát, bár azt lightosabban tudom készíteni mással. Olykor pedig kissé felvert tojásfehérjébe keverek mákot, kisütöm s az a mákos tésztám (rengeteg mákkal szórom meg). Kálcium és fehérje (meg millió egyéb, de ezek igen fontosak s a mák az egyik fő kálciumforrásom, részben direkt azért eszem ilyet), s még finom is.

2017. márc. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon okosakat irtál. Laktózos vagyok, mindig keveslem a kalciumot. Nem is tudtam, hogy a mák ilyen jó. Véletlenül vettem, megkivántam.
2017. márc. 30. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!