Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen gyakran esztek csaló...

Milyen gyakran esztek csaló kaját?

Figyelt kérdés

milyen gyakran esztek csaló kaját? Hogy birtok visszatérni az egészséges étrendez? Mit esztek ilyenkor és csak 1 nap vagy szokott lenni csaló hét is?

19 l


2018. okt. 25. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Változó. Ha nincs határozott étrended, csak kalóriakereted, akkor ugye nincs csalókaja, ehetsz bármit (max. nehezíted a saját életedet). Ilyen nálam ritkán van, mert rossz étrenden nem lakom jól még kis kalóriatöbbletben sem. De van, aki "mindent" éve fogy le.


Normálisan minimum heti 1-2 kilengésnapot tartok ama ritka időszakokban, amikor fegyelmezett vagyok (mert máskor sokkal többet).


De van étrend, ami nem ilyen megbocsátó, ilyenkor akár hónapokig nincs kilengés. Rendes ketogén diétát nem csinálhatsz úgy, hogy heti egyszer teleeszed magad cukrokkal, első alkalommal pedig teljesen célszerű betartani a kisszámú, de kemény korlátozó szabályt. Ez a kényszer nekem sokat segít, mert nincs különösebb önfegyelmem, de ami muszáj, az muszáj :D A drasztikus életmódváltások is részben ezért sikerültek. Nem opció a nagy kilengés. Pl. sok éve elhagytam a cukrot (szűk értelemben véve, szóval répacukor, nádcukor, ilyesmik), azóta nincs itthon cukor és nem is lesz soha. Máshol befigyelhet, de az ritkán van és azért igyekszem kerülni. Vega is 8 évig voltam (manapság sem szoktam húst enni), az ember elhatározza és kész, talán ez felkészített a későbbi megszorításokra. Csak arra kell ügyelni, hogy az igazán fontos ételeidet ne hagyd el, mert annak nem lesz jó vége.


Hogy bír az ember visszatérni? Én általában nagyon könnyen, főleg, ha alaposan kilengek. Akkor tékozló leányként vágyom vissza a rendes, élvezetes, gyógyító szigorúbb étrendemhez. De ehhez alapos kilengés kell.


Aztán néha bevadulok és újult erővel tér vissza valami kizárt dolog, amivel igazából nincs komoly fenntartásom, ha kicsit előnytelen is. De ehhez több évig kell kerülnöm az adott, számomra valahol vonzó ételt s jó esetben már nem is olyan poénos élőben.


Csaló hétnek nem nevezem, de van olyan is, ha nagyon elegem van abból, hogy igyekszem és nem történik semmi. De ha jól váltasz életmódot, akkor úgyis visszatérsz hozzá ilyenek után is, mert jobban esik.


A mai "csaló ételem" egy alma és sok zöldség volt, ami végülis lehetett volna rosszabb is, de azért ez is súlyos, főleg a kalóriatöbblettel együtt. Nem egyetlen étkezést érintett, hanem többet, én így szoktam, a napom erősen összefügg, nehéz egyetlen étkezésre korlátozni a kilengést, amennyiben nem egy főétkezésem van.


De kilengek én szinte bármivel, zéró toleranciám kevés ételre van, ha szembejön fél tepsi házi süti, ami pont a gyengém, feleszem azt is. Amit kicsit egészségtelennek tartok, azt persze igyekszem minimalizálni (amit nagyon, azt nem eszem meg, egészségtudatos vagyok és mazochista kicsit sem), mértékkel azért kevés dolog igazán egészségtelen. S a diétás és az egészséges az kettő. Csak mert akadályoz a fogyásban, még lehet remek étel, pl. ott vannak a zöldségek, a gyümölcsök és a jóféle zsírok. Ezekkel sincs baj, csak minimalizálnom kell a mennyiségüket. A gluténmentes gabonákat sem tartom egészségtelennek, még ha nekem nagyobb mennyiségben azok is.

2018. okt. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
szökőévente, de van hogy ritkábban
2018. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!