Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen gyakran van csaló...

Milyen gyakran van csaló étkezésetek?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, ha akár egy héten egyszer is végig chipsezném, kóláznám, csokiznám és gyorskajáznám az egész napot, az eléggé gátolna a fogyásban. De szerintem néha egy csaló étkezés belefér, mondjuk heti egyszer. Vagy legyen inkább kétheti 1? És max hány kalória?


Nálatok ez hogy van?


2018. jan. 7. 20:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem csaltam sohasem, hanem mindent ettem, amit megkívántam, csak mértékkel és mellette mozogtam egy csomót.


Egy év alatt fogytam 13 kilót :)

2018. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szóval fogyhatsz akkor is, ha minden nap eszel chipset, csak nem egy zacskóval, és mellette a többi kajából kell visszavenni, hogy meglegyen a keret?
2018. jan. 7. 21:00
 3/17 anonim ***** válasza:
2hetente,es mindent eszek multkor osszejott 4600kcal.De nagyon jok az ilysn napok,feltoltenek es utana nem is kivanok sokat enni meg edeset se.
2018. jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs gond a csalónapokkal, csak nem úgy kell csinálni, hogy na most csalónapom van, ezért reggel 6-tól hajnali 2-ig bezabálok mindent, ami elém kerül, és tolom a chipset, csokit, pörköltet, pizzát, sütit, meg kb. mindent, amíg végül +8.000 kalóriával zárom a napot és már rosszul vagyok...

Szerintem sokkal könnyebb hosszútávon tartani a mértéket és leszokni a gyorskajáról, ha az ilyen csalónapokon csak 1-2 dolgot engedünk meg magunknak.

Ha valaki mondjuk chipsfüggő, és a csalónapjából csalóhétvége lesz, mert vesz magának 6 csomag chipset és 2 napig tolja a rendes kaja mellé, akkor sokkal nehezebben fogja kibírni, hogy hétközben ne nassoljon, és következő hétvégén megint megveszi a 6 csomag chipset, gondolván, hogy hétközben úgyis diétázott.

Viszont aki csak 1 kis csomag chipset vesz, és szép lassan elmajszolja szombat este vacsora helyett, annak nem fog annyira hiányozni következő nap.

Persze ez sem biztos, hogy mindenkinél így van, én azoknál figyeltem ezt meg, akik a környezetemben élnek és hasonló gondjuk volt.

2018. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%

Kéthetente 1x.

Nálam ez úgy néz ki, hogy kéthetente csinálok vmi sütit vagy desszert félét. Viszont én úgy szoktam, hogy aznap nem eszek mást, csak abból egy tányérral. És a hétvége másik napján nem eszek.

2018. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A múlt héten ettem egy chipset és egy fél csokit. Van, amikor hosszú hetekig nem kívánok semmi egészségtelent, amikor igen, akkor megeszem, nem csinálok nagy problémát belőle.
2018. jan. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálam nincs csalónap (csak ha ünnep van), viszont minden napra engedélyezek magamnak 100 kalória édességet - ennyi belefér a keretembe
2018. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én nem tartok így külön csalónapot, annak nálam az lett a vége, hogy eljött az adott nap és bezabáltam mindenfélét amit napok óta kívántam aztán jó kis bűntudatom lett és gyakran fel is adtam miatta a fogyókúrát. Rosszabb úgy fogyózni, hogy egy adott egészségtelen kaja körül forognak a gondolataim és már nagyban várom a csalónapot.

Ha valamit megkívánok eszem belőle, az adagra próbálok figyelni inkább pl. ha csokit kívánok csak egy szeletnyit veszek, hogy ne legyen egy tábla belőle, a kedvenc kínai kajámból csak kis adaggal veszek a nagy helyett, kólából literes helyett 0,33-as stb. Ilyenkor azért többet mozgok aznap meg figyelek rá, hogy az egész napi kalóriabevitelem ne legyen több a tervezetnél még így se. Nekem ez a módszer jobban bevált, nem adom így fel a fogyókúrám csak mert csalónapon bezabáltam és kudarcnak éltem meg az egészet és feladtam inkább.

2018. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Elárulom a nagy titkot: több kalóriát kell elhasználni, mint amennyit beviszel.
2018. jan. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
En se tartok sosem csalónapot. A felesleges es rossz szénhidrátra nincs szüksége a szervezetemnek. Csak rossz tőle a gyomrom, kutyorog meg szívdobogás jön rám. Ugyanez a helyzet ha kb 500 kalóriánál többet eszem egyszerre. Aminek lehet pszichés oka van de legalább nincs rá esély h bezabáljak bármiből is..
2018. jan. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!