Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalóriát kell bevinnem a...

Hány kalóriát kell bevinnem a szervezetébe egy nap?

Figyelt kérdés

165 cm,65,2 kg.

16 éves vagyok, december 31-ére szeretnék leadni 3-4 kilót.

Kedden, csütörtökön van 1 órás kosárlabda edzésem, a kutyámmal minden nap sétálok 1,5 órát (reggel fél, este egy),itthon is szoktam fel órát edzeni (HIIT általában, néha valami zumba, hip-hop).

Hány kalória kellene nekem egy nap?


2018. okt. 28. 14:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: Lány vagyok, és átlagosan 1500-1600 kcal szoktam bevinni a szervezetembe egy nap során. Nem tudom, hogy ez sok-e. Cukros üdítőkről, nasikról leszoktam.
2018. okt. 28. 14:32
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1500kcal egy fogyókúrás napi bevitel, gondolom picit lassú az anyagcseréd, akkor egyél olyan 1300at, de alá ne menj, szerintem menni fog ha jól csinálod
2018. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi lesz akkor, ha alá megyek?
2018. okt. 28. 14:54
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

Az 1500 jól hangzik ilyen adatokkal, illetve inkább picit kevés (ezt nem lehet tudni), mint sok, de persze neked kell érezned s látnod, hogy mennyi kell, hiszen két ember között, ugyanolyan adatokkal, aktivitással simán lehet akár sokszáz kcal energiaigény eltérés is. Illetve ha valaki szenved alapos kalóriadeficitben, annak sem célszerű kitartani mellette (legalábbis nem úgy, ahogy csinálja).

Kiindulásnak remek az 1500, aztán ha rosszul bírod vagy nem megfelelő tempóban fogysz (túl lassan vagy túl gyorsan), változtathasz.

2018. okt. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Ha alá mész akkor az koplalásnak számít.

Pár nap után már elkezd a szervezeted raktározó módba kapcsolni, és elkezdi belassítani az anyagcseréd.

Egy idő után azonban nem tud mindent ellátni lassú anyagcserèvel és fokozatosan leállítja a kevèsbè szükséges részek karbantartását, először izomból fogsz fogyni, majd elkezd hullani a hajad, fogad, stb...

Arról meg ne is beszéljünk hogy hogy átalakulhat anorexiába.

Szóval inkább maradj ilyen, mint hogy koplalj, amúgy sem vagy elhízott, max 5kg felesled lehet, vagy 10, de azt nem hiszem, ahhoz nagyon gyenge csontozat kéne, de ha ennyire érdekel a téma írhatsz nyugodtan, elmondom én szívesen amit tudok.

2018. okt. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!