Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha 1300 kcal az alapszukseglet...

Ha 1300 kcal az alapszuksegletem es nem eszek meg ennyit akkor hizok vagy fogyok?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallani hogy kevesebb kaloriat eszem mint amennyit elegetek akkor fogyok, de ha az alapszuksegletem alatt eszem akkor za koplalalsnak minosul es raktarozni kezd a szervezet, ezert hizok?
2018. okt. 30. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Csak ma harmadszorra írom le, de azért tessék, hátha nem táltad meg őket...

Az a lényeg hogy az alapszüksègleted az az, hogy mennyi kcalt égetsz el ha nem csinálsz semmit csak fekszel egész nap.

Ez változó, de 1300nál több általában, de jobb 1500al számolni.

Minden ember éget el ezen kívül kcalt természetesen, sètálással és egyéb mozgásokkal, egy lusta ember is 500at eléget ezzel, és egy átlagos ember még olyan 300at éget el, szóval átlagban egy ember 2300kcalt éget el, egy fejlődő szervezet általában 500al többet mondjuk, bár ez sok dologtól függ.

Azt viszont írtad hogy 1300kcal koplalás.

Jól írtad, az tényleg az, az irományok ezt veszik hivatalos èrtèknek...

De pl egy fejlődő szervezetnek lehet hogy 1800, vagy egy izmosabb embernek 1600kcal is koplalás, ez sok dologtól függ.

A tartós koplalás életveszélyes, már 5 nap után lassul az anyagcseréd, elkezd hullani a hajad stb

2018. okt. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 1300 az a legalapabb kalóriaigényed lehet (nekem kb. e körül van amúgy), ami a test működéséhez kell. Ha ez alatt eszel, valóban koplalásnak számít, hízni nem fogsz tőle, csak a tartalékolás miatt a tested próbálja majd késleltetni az éhenhalást, így belassul az anyagcseréd. Az alapot mindenképp edd meg, fizikai képtelenség, hogy ha ennyit eszel, akkor hízz.
2018. okt. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes is lenne, ha energiahiányban átmennénk fényevőbe. Plusz igen hasznos is, a szegényeknek alig kellene ételre költeniük...


Természetesen fogysz, ha kalóriadeficitben eszel. A raktározás nagy butaság, nyilván nem raktároz a test, ha hiánya van. Viszont kisebb kalóriaigényt igyekszik összehozni, különféle módokon. Így a mondjuk 1500 kcalos hiányból csak 1300 lesz, de nyilván így is tempósan fogy az ember. Jelentős kalóriaigénycsökkenésre nincs sok esélyt, bár hallunk érdekes eseteket, az emberek sokfélék. De egy emberi test ellátása akkor is sok energiát követel, s a koplaláskori tipikusan nagyobbacska kalóriahiányt képtelen ellensúlyozni a kis lassulás.

2018. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első, picit azért el vagy tévedve, 1800 kcal sokaknak súlytartó szint, 2300-hoz általában már alapos aktivitás kell, ha az ember nem magas, kövér vagy nagyon izmos.

Lefogyva a kalóriabázis szerint nekem 1550 kcal a súlytartó ülőmunkánál, szerencsére az anyagcserém gyorsabb az átlagnál, de 2300-hoz órákat kell mozognom még hájasan is.

Vannak igen gyors anyagcseréjűek, persze, de az átlagnak jóval kevesebb kell.

2018. okt. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Első vagyok, igen a számokat félre írtam, de a lényeg, hogy neked kell kitapasztalni, mennyi a jó.

Ez átlagban fejlődő szervezetnèl 2300 csak teljesen elírtam (nem tudom hogy sikerült xd).

Azt viszont nem írtam fèrre, hogy 1300 az az alapvető életfunkcióidnak kell.

Mindent amit mozogsz hozzá kell adni, és nagyjából abból jön ki egy keret.

Na most nálam ez 717kcal, mert egy órát sètáltam de azt viszont már majdnem futottam, mert siettem ahová mentem

Akkor elméletben 2017kcalra van szükségem.

2018. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az alapanyagcseréd alatt eszel, akkor biztosn fogysz. A raktározás-elmélet, amit itt egyesek nyomatnak, lényegében hülyeség. Sokat nem tud spórolni a szervezet, mert ha koplalsz, akkor is fog verni a szíved, akkor is fog működni a tüdőd, és az agyad sem fog leállni. Ha ténylg nem jut a szervezetednek elegendő energia, azt észre fogod venni az állandó fáradtságból, rosszabb esetben a rosszullétekből.
2018. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem koplalás közben raktároz a szervezet, hanem majd utána, mikor visszatér a megszokott étrendhez.
2018. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!