Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha sosem vagyok jóllakott, és...

Ha sosem vagyok jóllakott, és egy ebéd után is úgy érzem, tudnék még kétszer ennyit is enni, akkor sanszos hogy kalóriamínuszban vagyok?

Figyelt kérdés
Tele van a hócsukám a számolgatással, érzésre próbálok fogyni.

2018. dec. 19. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor sanszos, hogy nem jól fogyózol... Nem kell számolgatni, de valahogy úgy csináld, hogy közben ne éhezz.
2018. dec. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
NEM éhezek, csak tudnék még enni, és nem vagyok jóllakott. A kettő nem ugyanaz.
2018. dec. 19. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet éppen,de nem lehet tudni biztosan, éppen beválhat, ha olyan vagy
2018. dec. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kívánod az ételt, vagy csak képes lennél még kaját lenyomni a torkodon? Nem ugyanaz a kettő, és egyik sem jelenti, hogy kalória mínuszban lennél.
2018. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten kívánom, inkább úgy fogalmaznék, hogy lenne még hely a gyomromban több kajának is, mint amit megettem.
2018. dec. 19. 21:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez egyéni, de nincs összefüggés.


Én simán be tudom pakolni (legalábbis régen még ment, azóta nem próbáltam) a napi kalóriaigényemet egyetlen étkezés keretében úgy, hogy még ne lakjak jól, sőt, éhezzek. Kalóriatöbbletben is megy. Étrend kérdése, persze vannak más tényezők is.

Viszont ha jó módszerrel fogyok (bár nem nagy deficittel), akkor szinte egész nap igencsak jóllakott vagyok. Úgyhogy nem mindig veszem észre a deficitet számolás vagy igen jó tipp nélkül. Amikor éjjel már majdnem éhes vagyok, az egy jó jel, de ahhoz túl sokáig kell fennmaradnom.


Számolj egy ideig (vagy ne, csak figyeld pár hétig, fogysz-e. én sem szeretem a számolást, de egy ideig tanulságos lehet) s akkor rájöhetsz, hogy nálad hogy van ez.

A legtöbbünknek nagyon nem mindegy, hogy mit eszik, sokszor az sem, hogy mikor s hányszor. Ha ugyanazt az ételt 1, 2, 3 vagy 5-8 adagban eszed, az is komoly különbséget jelenthet jóllakottságban.

2018. dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
27%
Egyél mindent kistányérról, hogy véletlenül se tudj nagy adagot enni. Ha elég kicsi a tányérod, egy kevés adag esetén is úgy fog tűnni, hogy tele van kajával. Egyél nagyon lassan! Az agy kb 20 perc után jólakottságot érzékel, ezért kevesebb ételt fogyasztasz, ha lassan eszel. Kis falatokat egyél, mindent nagyon alaposan rágj meg. Igyál étkezés előtt egy nagy pohár vizet, az is eltelít. Igyál étkezések között is sok vizet!
2018. dec. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, be lehet pakolni egy étkezésen belül is rengeteg kalóriát úgy, hogy még éhesnek érzem magam, főleg ha gyors felszívódású szénhidráttal meg zsírral van tele. De a számolgatással megfigyeltem magam valamennyire, 100-ról lefogytam 84 kilóra, nagyjából sejtem a mennyiségeket és körülbelül tisztában vagyok azzal, hogy miben mennyi kalória van. Viszont ugyanannyi kalóriával már nem tudok fogyni, mint 100 kilósan, csökkenteni kéne, és úgy gondoltam, hogy valamiféle "üresség" érzésnek kéne lennie eleinte a gyomromban, legalább addig, míg "hozzáfogyok" ehhez a kalóriamennyiséghez. Lehet hogy túl bonyolultan fogalmaztam, elnézést.
2018. dec. 21. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!