Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Olyankor mit egyen az ember,...

Olyankor mit egyen az ember, amikor a kalóriakeretbe már ne fér bele semmi de érzi, hogy gyenge, és jó lenne egy kis kalória még?

Figyelt kérdés

Tehát nem is legfőképp az éhség miatt kellene még az étel, hanem mert valaki érzi, hogy pl lejjebb van már a cukra, vagy gyengül az ereje.


Nyilván jobban össze kell állítani az étrendet, de SOS helyzetekben mit lehetne még enni?


Van valami kevésbé káros müzliszelet, stb?


2018. dec. 21. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
csirkecomb, jégsaláta, savanyúkáposzta, ezekkel nem teszel tönkre semmilyen diétát.
2018. dec. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Magyarul éhezteted magad és rosszul vagy?

Ilyenkor egyél. Aztán emeld meg a se.gged és mozogd le. Egy kis kalória égetés mellett sokkal hatékonyabb a diéta.

2018. dec. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az "ember" olyan kalóriakeretet és étrendet állítson össze, hogy ne legyen töle "gyenge" és ne éhezzen.

Napi 1200-1300 kcal alá menni nem szabad(na), és a makrókra is oda kell(ene) figyelni.

A müzliszelet meg éppen nem az, amit javasolni lehetne....

2018. dec. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A müzliszeletek jelentős része teli van cukorral. Ha ilyen éhséget érzel egyél salátát amin nincs öntet vagy ráhj el egy répát vagy almát és kész. Ha ez rendszeresen jelentkezik valami nem jó az étrendeddel. Persze az is fent áll, hogy akart gyenge vagy ilyenkor nem bele kell törödni hanem rántsd össze magag és bírd ki a helyzetrt.
2018. dec. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

A cukorhoz nem értek, nekem jól működik a szervezetem és megfelelő szinten tartja, ha eszem, ha nem.

Ha gyenge vagy és energiahiányod van, akkor bizony enni kell rendesen, a kalóriakerettől függetlenül. Az teljesen mindegy, hogy az éhségérzet mit csinál, az megbízhatatlan és teljesen furán képes működni. Örülj, hogy legalább az energiahiányt érzékeled. Elgyengülveegyél már... Ha túlzott a deficit, nem baj, ha csökken, sőt, de ha kicsike és mégse bírod, akkor az étrenden kéne módosítani, az elosztáson, többet mozogni, mindenesetre valamit változtatni.


A müzliszelet nekem a lehető legrosszabb ötletek egyike lenne, de te tudod, hogy neked mi kell. Nekem ilyenkor fehérjedús étkezés kell, ha már gyengülök, akkor jelentős kalóriabevitellel. Ha már retorziókat alkalmaz a szervezeted, mert hiánya van, akkor kis, kalóriaszegény trükkök valószínűleg mit sem érnek.

2018. dec. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valami fehérjedúsat szoktam enni ilyenkor. Akár port, akár túrót, egy szelet húst salátával. Bevallom, valóban alacsony az energiamennyiségem egy napra, de ilyenkor legalább belefér egy kis plusz.
2018. dec. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mennyi a "kalóriakereted"? Plusz hány éves vagy, hány centi, hány kiló?
2018. dec. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fehérje turmix/leves/ saláta husival
2018. dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#2

Attól függ, mit értesz éheztetés alatt.

Én pl jelenleg napi 4000 kalóriával tömegelek és még most is érzem néha, hogy még éhes vagyok, mikor a keretembe már nem fér be (és nem, kifejezetten nem magas kalória sűrűségű kajákat szoktam enni, és még így is...)

És ezt már messze nem nevezném éheztetésnek, mégis néha éhes vagyok.

2018. dec. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!