Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tudom meg pontosan,...

Hogyan tudom meg pontosan, hogy mennyire kalóriára van szükségem?

Figyelt kérdés

Van olyan nap (leginkább a hét elején, általában hétfőtől szerdáig), amikor annyi dolgom van, hogy nagyon keveset tudok enni egy nap. Összeszámoltam, és olyankor 900-1000 kaalóriányit szoktam enni. Azt hallottam még régebben, hogyha nincs meg a napi 1200 kalória, akkor a szervezet elkezd raktározni. Ez akkor is így van, ha egész napra elosztva eszem? Próbálok minél többet is inni azért. És meg tudnátok mondani, hogy nekem mennyi az alap kalória-égetésem? 62 kg vagyok 164 cm-el. Nagyon keveset mozgom egy nap (egyetemre járok), szóval lekorlátozódom az órákra való mászkálásra meg az egyetemig+vissza útra.

Még tudnátok abban segíteni, hogy futással hogy lehet fogyni? Nemrég elkezdtem edzőterembe járni (régen versenyszinten futottam), de a szervezet egy idő után megszokja a monoton futást. Az mennyire segít, ha többet futok vagy menet közben változatom a tempómat? És mit ajánlanátok, miket csináljak az edzőteremben, ami segíteni még leadni?

Én ezekhez tényleg nem értek, de le szeretnék fogyni 55 kg körülre, szóval kérlek segítsetek és ne szóljatok le!


2019. febr. 8. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:

A kaloriabazis.hu-n ki tudod számolni a kalóriaszükségletet. Sok másban is segít.

(Amúgy ugyanez a bajom, egyetemista vagyok én is, tegnap még a 800 kal sem jött össze:S, egyszerűen mentem egyik óráról a másikra, és nem volt időm rendesen enni, még a menzáig sem jutottam el:( Délután/este meg már egyáltalán nem kívánok 1000 kalt bezabálni.)

2019. febr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt már néztem én is, de nem tudom, hogyha azt írja, hogy 1600kcal a “szükségletem”, akkor abban az is benne van-e, hogy valamennyit sétálok egy nap (meg ilyesmi alaptevékenységek) vagy sem. Mert van olyan, hogy tényleg össze-vissza rohangálok, de máskor bent vagyok 1/2 7ig és csak a termek között megyek valamennyit.

Meg én este nem is nagyon kívánok már enni.

2019. febr. 9. 10:18
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az ilyen alap mozgás benne van.
2019. febr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!