Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jelenleg 80 kg vagyok és...

Jelenleg 80 kg vagyok és 170cm 20 éves és lány. Letoltöttem a kalória bázis nevű alkalmazast 1200 kalóriát enged naponta a célom 65 kg 2019. Július 23. ig akarok lefogyni. Naponta 20-40 percet kardiozom. Szerintetek ezzel a módszerrel fogok-e fogyni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 22. 09:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia! Ne add fel. Az elején még jönni is fog fel a kardiótol a suly mert átalakul a tested. Ne bízz a mérlegben fényképezd le magad minden második nap és meg fogsz lepődni. Lehet csak 75kg leszel,de teljesen más embert fogsz látni. Én elhagytam a cukrokat,péksütit és a kenyeret ezzel fogytam 30kilót. Ettem mindent csak kevesebbet, meg az említetteket kihagytam. A csoki meg drága, nem ér annyit, inkább kostold meg a szárított gyümölcsöt az finomabb.

Ha minden kötél szakad keress rá: regenor

2019. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem jó ötlet ilyen célokat kitűzni, hogy pontosan július 23.-ig -15 kg. Havi -3 kilóval elvileg lehetséges, de semmi nem garantálja, hogy össze fog jönni havi 3 kiló fogyás.

Ahhoz nagyon szigorú diétát kell nagyon pontosan betartani és nagyon komolyan mozogni meg odafigyelni. Még akkor is kell mellé szerencse meg jó adottságok.

Napi 20-40 perc kardioval nem fogsz különösebben nagy eredményeket elérni. 1200 kalória viszont nagyon kevés.

Ha ezt így csinálod, annak az lesz a következménye, hogy az első pár hétben az éhezés miatt vékonyabbnak fogod magad érezni, mert üres a gyomrod, aztán ráállsz a mérlegre, és amikor látod, hogy nem fogytál, hanem híztál 2 dekát, akkor teljesen el fogsz keseredni.

Aztán az éhezés újabb következményeképp az első rosszabb napon bezabálsz, majd megnyugtatod magad, hogy ez csak egy csalónap volt, ennyi belefér. Azután eljátszod minden héten háromszor. Aztán szépen elmaradozik a napi 20-40 perc kardio is, mert nincs kedved, mert nincs energiád, mert fáradt vagy, mert nincs időd, mert "úgyis mindegy mert ma sokat ettem", meg mert "ma kihagyhatom mert nem ettem semmit" és stb.

Aztán július elsején ráállsz a mérlegre és csalódottan azt látod, hogy pont ugyanannyi kiló vagy, mint amivel elkezdted. Vagy több.

Először kiírod, hogy ha napi 2 órát futsz és 500 kalóriát eszel csak, akkor fogyhatsz e 2 hét alatt 10 kilót.

Utána belenyugszol, hogy nem jött össze és megfogadod, hogy jövő nyárra majd sikerül. Aztán kezdődik az egész elölről. Nagyjából ennyi.

2019. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 SZücsöm ***** válasza:
Ne csak kalóriát számolj hanem "makró-t" is. A testsúlyod kétszeresét kell enned Minimum fehérjéből grammban. (160g) Szénhidrátból meg MAX a 2x esét azaz ne legyen töb 160g nál. Ha ezt nem tartod be akkor többnyire izomból fogsz fogyni és nem zsírból. Továbbá ha ilyen nagy célod van (15 kg minusz 5 hónap alatt) akkor illene megemberelned magad és vagy lemondanod a cukorról (Csoki) vagy tényleg nagyon minimális szinten tartanod a bevitelét. A zöldséget meg enni kell de inkább a csirkének, zsírszegény túrónak és egyéb magas fehérje tartalmú kajának kéne lennie a fő táplálékodnak a fogyás alatt. + Igyál sokat és vigyél be elég vitamint meg omega3-at.
2019. febr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 SZücsöm ***** válasza:
Ja és a kardiód mellé vigyél be súlyzód edzést is a kettő kombója sokkal hatásosabb.
2019. febr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Na, sikerült?
2021. márc. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!