Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tapasztalt kalóriaszámlálók,...

Tapasztalt kalóriaszámlálók, ha ez tényleg kb.1000 kalória, és fizikai munkát végzek, akkor hogyhogy nem fogyok?

Figyelt kérdés

A kajám mindig ugyanaz, ezt nem választhatom meg sajnos, mert munkahelyen lakom, ott étkezem.

Reggeli: 1 normál fehér zsemle, 3 vékony szelet gépsonka, 1 közepes paradicsom, 3 dl 3,5%-os tej

Ebéd: változó, de a mérték kb. kétmaroknyi. Lehet kis kocka lasagne, két kis szelet pizza, pörköltszaft krumplival vagy tésztával, bolognai spagetti sajt nélkül, bécsi szelet (papírvékony és kicsi). Mindig eszem mellé egy marék zöldsalátát öntet nélkül.

Uzsonna-vacsora: közepes adag vegyes saláta, 3-4 vékony szelet gépsonka, 3 vékony szelet trappista sajt, 1 főtt tojás.

Napi folyadék: 3 dl tej, 1 l zöld tea 1 ek virágmézzel, 2,5 dl Nescafé 3 in 1, fél liter csapvíz (többet képtelen vagyok, így is mindig vécére járok).

Mozgás: nyolc órában könnyű fizikai munkát végzek, emellett letrappolok 10-20 km-t. Mindig megizzadok, nyáron végig szakad rólam a víz, izmaim is nőttek az elején, már nem, mert megszoktam.

Mégsem változom egy dekát sem, és zsíros vagyok. Pajzsmirigyproblémám nincs, az emésztésem jó, a vérképem tökéletes.


2019. márc. 7. 15:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Mióta étkezel így? 2 nap után nem várható nagy változás.

Ha pedig hozzá van szokva a szervezeted a fizikai terheléshez, akkor válhat annyira hatékonnyá, hogy kevesebb kalóriafelhasználással is megoldja.

2019. márc. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha napi 1000 kalóriával és 10-20 kilométer gyaloglással nem fogysz, akkor genetikai csoda vagy.
2019. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Csak a reggelid 400+ kalória, tej 180, zsömle 150, sonka 100, paradicsom 25.
2019. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

3 éve dolgozom itt, az elején kétszer ennyit ettem, hatalmas adagokat, és folyton éhes voltam. Akkor izmosodtam meg, és sok zsír eltűnt rólam. Most fele annyit eszek, édesség nulla, most is alaposan megéhezem a munkában, de ez történt. Híztam mindenhová, tíz kilóval vagyok nehezebb, mint az elején (egy kis része ennek biztosan izom), és most stagnálok.

Pedig hidd el, emellett súlyokat emelgetek, tolok-cipelek, rohanok, azt se tudom sokszor, hol áll a fejem, nyáron dupla ennyi a stressz, mint most, de akkor se fogytam semmit.

2019. márc. 7. 16:19
 5/23 A kérdező kommentje:
Kösz az infót, tehát a reggelim 400, és a többi? Köszi, ha megírod. Összesen mennyi? Mert nekem rávágták, hogy ezer, és el fogok tűnni, tégla kell a zsebembe, nagyot tévedtek.
2019. márc. 7. 16:21
 6/23 anonim ***** válasza:
Lehet 1000 kcal, de ha nem méred pontosan, akkor el lehet csúszni vele. Lasagna pl. amivel több száz kalóriát is lehet tévedni.
2019. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Az ebédet nem lehet így besaccolni, egy normál adag bolognai 600-700 kalória, de kinek mi a normál adag. A pizza lehet vékonytésztás margerita meg zsírban úszó vastag magyaros, a kettő ég és föld. A méz meg a Nescafe egyenként 70 kalória. De lényeg a lényeg vagy a bevitelt saccolod alá v. a mozgást túl - napi 20km gyaloglás önmagában 2000 kalória energiát éget, tehát ha emellett hízol, akkor 4000 kalória fölött kell vhol bevinned.
2019. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
4000? Az durva lenne, ezeken kívül tényleg nem eszem mást, esetenként egy bögre vegyes gyümölcssalátát csórok a konyháról (körte, narancs, görögdinnye, gránátalma). A 20 km a nagyon durva nap, de akkor munka végén menni is alig tudok. Egy könnyebb napomon is legyalogolom munka közben a 10-et. Külön sportolni még erőm se marad. :(
2019. márc. 7. 17:05
 9/23 A kérdező kommentje:
A bolognai összesen kb. egy müzlis tálnyi, sajt nélkül. A lasagne egy 4-5 cm magas, 5 cm széles kocka. Tésztából is kb. annyit eszem, hogy a müzlis tál háromnegyedig se érne. Ha bécsi szelet van, vagy halfilé, akkor sose eszem köretet, mert utálom a száraz rizst, amit adnak, mindig fejes salátát eszem mellé, marékkal. Tényleg nem értem akkor, mi történik, de ezek szerint kevesebbet kéne ennem. Akkor meg éhezni fogok. :S
2019. márc. 7. 17:09
 10/23 anonim ***** válasza:

Túl keveset eszel, az anyagcseréd sebessége kb a seggem alatt lehet.


"3 éve dolgozom itt, az elején kétszer ennyit ettem, hatalmas adagokat, és folyton éhes voltam. Akkor izmosodtam meg, és sok zsír eltűnt rólam. "


Akkor minek váltottál kevesebb kajára, ha a többel izmosabb voltál, és kevésbé zsíros? Térj vissza erre a mennyiségre, de akkoris valamilyen gond van a testeddel, 1000 kcal mellett napi 10-20 km mozgással, simán 2500-3000 kcalt égetsz.

2019. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!