Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Alternatívaként használható...

Alternatívaként használható élelmiszerek? Pl cukor-édesítő, ilyesmire gondolok.

Figyelt kérdés

kezdő vagyok, infogyűjtesnél tartok jelenleg.

Az olaj kcal tartalman pl teljesen ledobbentem (1ek 123 kcal....) ehelyett is jo lenne alternativa...


Esetleg van olyan hasznos weboldal, a kaloriabazison kivul, amit érdemes ismerni.

Én nagyon nem értek ezekhez a táplálkozással kapcsolatos dolgokhozz, de szeretnék


2019. márc. 27. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Cukor helyett stevia, eritrit.
2019. márc. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
22%
Hús helyett tofu (szója). De borzalmas az íze.
2019. márc. 28. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Olajok között kalóriában nincs sok külömbség. Esetleg amit tudsz azt csináld vajjal.


Én kókuszolajat használok, mert az nem bántja az epémet, de kalóriában ugyanannyi.


Amit lehet olaj nélkül, vagy kevés olajjal csinálok.


Pl sült csirkecomb saját zsírjában sütve, tepsiben, sütöpapíron, tojasrántottát, csirkemellett teflon serpenyőben csinálom így nagyon kevés zsiradék elég hozzá( 1kg csirkemell 1 evőkanál, ha azt leosztod étkezésekre, a 150 gramm csirkemell szinte semmi olajat nem tartalmaz). Zöldségeket zsiradék nélkül párolom.


Meg kell tanulni olaj nélkül, vagy nagyon kevés olajjal főzni sajnos.

2019. márc. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is nagyon kevés olajat használok, csak ha 3 havonta egyszer rántott hús van, annak a kisütéséhez, máshoz nem nagyon kell, vagy nagyon minimális.

Cukor helyett kávéba, teába nem teszek semmit, sütibe eritritet használok. Nekem szerencsére semmi bajom tőle, de egyeseknek bélproblémákat okozhat, úgyhogy úgy érdemes tesztelni, hogy ne egy 5 órás út előtt egyél belőle. :)

2019. márc. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem kell helyettesíteni.

Használj főzéshez kevesebb zsiradékot, mellőzd a bő olajban kisütött ételeket.

Ne egyél naponta sütit, ne igyál naponta üdítőket. Időnként meg mehet a normális cukros.

Reggeli kávé, tea cukra annyira minimális, hogy az minden normális étrendbe belefér.

Teljesen felesleges, és nem is biztos, hogy egészséges mindenféle mű dolgokkal helyettesíteni.

2019. márc. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én még csak pár hete tértem át. Sütéshez kókuszsírt használok, attól nincs hasmenésem végre. Nem sajnálom ha kell belőle, de nem is úszik minden a zsírban. Édesítőszer van itthon, de keveset használom, csak ha kell valami édes akkor natúr joghurtba keverek nagyon keveset és hozzá kókuszreszelék-fahéj. Vagy még diabetikus cukorkát szoktam bekapni 2-3 dbot ha édesre vágyom, van többféle ízben, csoki, karamell, cseresznye, citrom, narancs, málna. Nem olyan könnyű egyik napról a másikra átállni, mikor korábban heti többször volt cukros édesség, a gyümölcsöket meg nem bírja a gyomrom, meg amúgy se ehetnék sokat, szóval ez van.

Amúgy annyit megjegyeznék, hogy a kalóriabázis hasznos, nekem legalábbis, csak nem kalóriák számolgatására használom, mert azt feleslegesnek tartom. Hanem a makró tápanyagok számolásához hasznos számomra, mert én szénhidrát csökkentett diétát tartok, és nem mehetek 100 gramm szénhidrát fölé egy nap. Örülök, hogy elkezdtem fogyni végre ezzel a módszerrel.

2019. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Nekem is teflonos serpenyőm van, ha 800 g csirke alá elég igy 1 ek olaj, akkor a három tojásrántottahoz biztos nem kell amnyi - mármint kevesebbel sem eg le meg ilyesmi... mert én eddig kb annyit tettem bele eddig. De kiprobálom kevesebbel.


Az 1200 kcal-os étrendben azert én úgy gondolom, hogy az ilyen helyettesítő dolgokkal mint édesítő, meg a kevesebb olajjal pl elég sok értékes kcalt lehet spórolni. Már a reggeli-ebéddel meg szokott lenni az 1200 kcal, és ez igy elèg... elkeserítő. :(

2019. márc. 28. 15:34
 8/11 anonim ***** válasza:

3 tojásos tojasrantottához, 1 teáskanál olajat szoktam rakni és nem ég le.


Az omletthez rakok fél evőkanállal, mert ahhoz kell, hogy szépen összeálljon, de a csirkemell szépen megpirul nagyon kevés olajon is.

2019. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ami alapból tartalmaz zsiradékot (minden húsban van zsír, a tojássárgája szintén zsíros) ahhoz tényleg csak minimalis zsír kell, mert a hő hatására kicsapódik belőle a zsír. Ezért lehet a sülthúst is saját zsírjában megsütni..
2019. márc. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én át szoktam önteni az olajat olyan flakonba aminek szórófeje van, így kevesebb olajot használok, mintha üvegből borítanám.


Gyümölcsjoghurtok helyett natúrt szoktam venni és ehhez keverek bogyós gyümiket illetve régebben olyan zabkását vettem ami előre ízesítve van, ez helyett is a natúrra áltam át és magamnak ízesítem. A joghurt és a zabkása is jó diétához és így adagonként kb 80-100 kcal spórolok és egészségesebb is.


Nem mindenki szereti, de a kenyér helyett jók a puffasztott dolgok, abonett kenyér vagy a korpovit keksz, attól függően mihez eszed. Vagy válts teljes kiőrlésű dolgokra, amik kalóriában kb ugyanannyik, viszont később éhezel meg utána.


Kell hozzá egy masina, de készíthetsz cukkini tésztát vagy karfiol rizset köretnek, neten találsz elég sok leírást ezekről, mert amcsiéknál ez a kettő most nagy divat. A tészta nekem annyira nem jött be, de a karfiol rizs tényleg finom és mivel nagyrészt csak zöldség sokkal kevesebb kalória.


Hasznos weboldalnak meg a youtube-ot mondanám ha tudsz angolul, kismillió mintaétrend van fenn.

2019. márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!