Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a legegészségesebb...

Melyik a legegészségesebb cukor vagy édesítő?

Figyelt kérdés
Diétázónak milyen cukrot vagy édesítőszert tudnátok ajánlani, ami energiaszegény ugyanakkor egészséges is?

2013. jan. 8. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egyik sem egészséges. HA diétázol, akkor ajánlott az édesítő, csak azzal az a baj, hogy utána jobban fogod kívánni az édességet, mert a szervezet cukornak hiszi, az édesítőt. Ha tudsz mértéket tartani, használhatsz cukrot is, de tényleg csak keveset.
2013. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi.

Hallottam olyan verziót, hogy pl. mézzel érdemesebb édesíteni. Esetleg gyümölcscukorral. Láttam olyat a boltban, hogy Glukonon... azt nem tudom, hogy mi pontosan.

Ilyenekre gondoltam, hogy esetleg kevésbé hizlalnak, mint a kristálycukor.

Az édesítővel (pötyi, vagy folyékony) az a bajom, hogy egy idő után káros. Fejfájás, hányinger, szédülés léphet fel folyamatos fogyasztása alatt.

2013. jan. 8. 21:40
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Na én elmondom mi volt velem. :D

Egy hete kezdtem el kb. a fogyót. És olvasom itt a fogyis blogokon stb-n a finomabbnál finomabbnak tűnő recepteket, és mindegyik ugye írja, hogy kell bele nyírfacukor/xilit, folyékony édesítő stb. És nagy lendülettel el is mentem vásárolni, hogy most végignézem őket, mi van, mennyibe kerül, plusz még neten is utánaolvastam erről. Pont a nyírfacukrot néztem és rá volt írva hogy "40%-kal kevesebb kcal-t tartalmaz, mint a rendes cukor". És itt jöttem rá, hogy hoppá, ebben is van azért jócskán kcal és milyen drága! Úgyhogy nem vettem meg...

A másik fajta meg azért nem jó, mert mellékíze van/nem lehet vele sütni...

Vagy 0 kalóriás, viszont rákkeltő (ezek a folyékony édesítők), szóval hosszú távra ez sem jó.

Úgyhogy vettem egy üveg mézet, ez még egy jó darabig ki kell, hogy tartson. Egyszerűen próbáld kihagyni a cukrot az étkezéseidből. Nagyon keveset használj.

Minap olvastam egy kakaó receptet, mivel nagyon megkívántam a kakaót és az cukros, úgyhogy ezt sem nagyon kéne.

2 deci víz, 1 deci tej (vagy fele-fele, ahogy akarod), 2 kiskanál cukrozott kakaópor. És tök finom.

2013. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Eszedbe ne jusson lecserélni a cukrot fruktózra és fruktózt fruktózzal enni, ha nem akarod tönkretenni a májad.

Egészséges cukor nincs, jó alternatíva lehet a stevia, az eritrit meg a xilit. Sajnos saját tapasztalatom nincs, mert drága, még nem tudtam venni. =(

2013. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

én nem használok édesítőt, mert káros dolognak tartom, akkor is, ha azt mondják, hogy természetes.

ha van rá pénzed, akkor nádcukor. amúgy én mézet is szoktam, igaz, az is cukor, de más élettani hatásokkal.

2013. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

egyébként ha elhagyod a cukrokat, egy idő után sokkal kisebb adagokat és kevésbé édes dolgokat is intenzívebbnek fogsz érezni.

ezt én egy bizonyos fajtájú kukoricapehelynél vettem észre. amíg nem diétáztam, semleges ízűnek éreztem, most meg egy jó idő után megint megkóstoltam, és édes.

2013. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Xilit, eritrit.


Fruktóz rövid távon ígéretes, mert "nem hizlal", nem okozza a szénhidrátoktól megszokott inzulinszint ugrást (így fogynak a gyümölcsevő vegánok) de hosszú távon mint ahogy talán írták is, problémát okoz a testben nagy mennyiségben fogyasztva. A kristálycukor 1 molekula szőlőcukor, 1 molekula gyümölcscukor. És máris rossz hatással van a húgysav szintünkre (lásd köszvény) pedig ez még csak fele-fele arányban fruktóz.


A méz majdnem teljesen cukor. Vigyázni kell vele, ne tévesszen meg senkit :)

2013. jan. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
mert a méz nem hízlal, mi? :D
2013. jan. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Doctor58 ***** válasza:
A finomított répacukrot mindenképpen elhagynám, mivel az egyik legnagyobb méreg, tehát a nem diétázóknak sem ajánlott. Bármivel helyettesíted, mindenképpen a mértékletesség a lényeg. A stevia nem tartalmaz kalóriát, egészséges, de mellékíze van, és drága. A xilit is egészséges, de jócskán tartalmaz kalóriát, a mézzel ugyanez a helyzet. A gyűmölcscukor , mivel édesebb, kevesebb kell belőle, tehát kevesebb kalóriát tartalmaz. Az igaz, hogy az mesterséges édesítők ártalmasak, de sajnos ma minden élelmiszer tele van vegyi anyagokkal. Sok esetben megoldásként marad a jó helyett a kevésbé rossz. A mesterséges édesítők esetében ez azt jelentené, hogy nézd meg az összetételét, ne tartalmazzon ASZPARTÁM-ot, ugyanis az nagyon mérgező, és éppen annak van többek között rákkeltő hatása is. Van édesítő, ami ezt nem tartalmazza, szinte mellékíz nélküli, nem írom, hogy melyík az, nem szeretnék itt reklámot csinálni senkinek.
2013. jan. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A xilitnek van kalória tartalma, de alacsony glikémiás hatása miatt legalább annyira hizlal mint a zsír: nem okoz inzulinsztint emelkedést (vagy csak elhanyagolhatót) képtelen zsírosodást okozni, hiába van kalória tartalma..!
2013. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!