Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy csinálhatnam egyszerűbben...

Hogy csinálhatnam egyszerűbben? Többi lent.

Figyelt kérdés
El kezdtem a kaloriaszamlasos "diétát". Kicsit fárasztó kisbaba mellett, h minden egyes etetelt számolgatni kell a neten, h mi mennyi kcal? Ti hogy csináljátok?

2019. ápr. 15. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Max. 2 het es fejbol fogod tudni, a szokasos eteleid kal tartalmat, de meg a makroit is!
2019. ápr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
MyFitnessPal appot ajánlom okostelefonra! Eleinte én is fejben számolgattam, de ebbe csak beírom a keresőbe az ételt a mennyiséggel és kész is, megadom a napi keretet és szépen mutatja, mennyit ettem és mennyi van még hátra.
2019. ápr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Kalóriabázissal, saját receptek felvitelével. Egyszer kell beírkálni egy adott ételt, ha rendszeresen főzöl úgyis ismétlődnek:) Pár hét után meg már rutinból megy, hogy mire kell odafigyelni-és ne legyen kerettúllépés. De engem nem különösebben izgat a kalória, önmagában egyáltalán nem vált be nálam a módszer. Én tápanyagokat számolok. Mérsékelten alacsony szénhidrát + magasabb fehérje és zsír. (fogyáshoz)
2019. ápr. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

15 hónapos a lányom.


Kalóriabázist használok, mikor alszik előre megtervezem 1 hétre, mit fogok enni, és utána mindennap végén csak korrigálnom kell, ha valamiből többet vagy kevesebbet ettem. Ezt szintén akkor csinálom meg miután már lefeküdt aludni.


Megtervezem pl, hogy 150g csirkemellet eszek, 300 gramm zöldséggel, rárakom a tányért a mérlegre, és pontosan annyit szedek, amennyit megterveztem. Nem megyek ki második adagért.


Szóval este már csak annyit kell korrigálnom, ha délután becsúszik egy szelet csoki, azt beírom plusszba.

2019. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, nem tudom mennyi idős a gyereked, de mikor elmentünk nyaralni, és nem volt időm kalóriát számolni, es a mérleget se vittem magammal, akkor azt csinaltam, hogy ugyanannyit és ugyanakkor ettem, mint a gyerek.


Reggeli: 210 ml tápszer- nekem 210 ml fehérjeturmix

Tízórai: 1 db gyümölcs+ egy natúr joghurt - ugyanezt ettem

Ebéd: amit főztem - magamnak ugyanannyit szedtem belőle

Uzsonna: natúr joghurt+ tejpép - natúr joghurt

Vacsora: 210 ml tápszer- 210 ml fehérjeturmix.


Ez is egy megoldás, ha nem szeretnél számolgatni

2019. ápr. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem számolgattam két pici gyerek mellett. Sokkal egyszerűbb volt minden finomított szénhidrátot és feldolgozott ételt kerülni, úgyis minden nap főztem otthon. Hús, tojás, zöldségek, gyümölcsök - ezekből állt az étrendem. Ebédre levest ettem (húsleves különféle zöldségekkel), másodiknak valamilyen húst zöldségkörettel vagy lisztmentes főzelékkel, reggel tojást zöldségekkel, este azt, ami az ebédből maradt. Délelőtt vagy délután ettem egy kis gyümölcsöt is. A hozzátáplálás időszaka alatt gyakran én is azt ettem, mint amit a kicsinek főztem. Mivel nem ettem kenyeret, gabonákat, kukoricát, cukros dolgokat, még krumplit sem, egyszerűen nem tudtam annyit enni, hogy túllépjem a szükséges kalóriamennyiséget. Akkoriban ritkán ettem olajos magvakat, a tejre érzékeny vagyok, így a tejtermékeket teljesen elhagytam. Szerencsére szeretem majdnem az összes zöldség- és gyümölcsfajtát, nem vagyok válogatós. Egyszerű, de finom ételeket ettem, és csak vizet vagy natúr gyógyteákat ittam. Jóllakottan fogytam le (kb. 15 kilót) a nyári időszak alatt, azóta is tartom a súlyom (bár most már nem tartom annyira szigorúan a diétámat).
2019. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én meg pont munka mellett nem tudtam ezt csinálni. Itthon vagyok a gyerkőccel, simán számolgatok, főzök magamnak külön.

Nekem munka mellett se időm se energiám nem volt erre.

Általában akkor főzök mikor délben alszik, vagy amikor itthon van a férjem.

2019. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó kérlek leirnad, h kb miket eszel? Mert sokszor hallom, h egyek változatosan és nem lesz gond. De az nálam a pár zoldsegnel, gyuminel(akármit nem is ehetek szoptatok), sovány husinal kimerül, ja esetleg még a natúr joghurt. Félek, nehogy elapadjon a tejem, meg fő táplálék a kicsinek az anyatej.
2019. ápr. 16. 18:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, rám gondoltál-e, de válaszolok. Én sovány húsokat pont nem ettem, kellett a kalória valamiből. Mindenféle húst (marha, sertés, csirke, pulyka, különféle halak) ettem, sütve, párolva, pörköltként, fasírtként, levesbe főzve, ezen kívül tojást és heti rendszerességgel májat. Egyszer kíváncsiságból összeszámoltam, hányféle zöldséget és gyümölcsöt szeretek és eszek kisebb-nagyobb gyakorisággal. Az eredmény: 32 zöldség, 26 gyümölcs, persze nem mindig lehet mindegyiket kapni, de így is igyekszem minél változatosabban enni. A zöldségeket szeretem párolva, wokban sütve, rántottában, nyersen, salátában, főzelékben, levesben, savanyúságként. A gyümölcsöket leginkább nyersen eszem, esetleg turmixot készítek belőlük, néha szoktam enni aszalt gyümölcsökből is pár szemet.

Ha még szoptatsz, főleg, ha a pici még nincs 1 éves, akkor tényleg óvatosan a diétázással. Ebben az esetben már az is jó, ha nem eszel cukros ételeket, és kicsit csökkented a kenyér-tészta-rizs-krumpli mennyiségét is. A szoptatáshoz kellenek a plusz kalóriák, de a szükséges kalóriamennyiséget próbáld egészségesebb ételekből bevinni, és egyél elég fehérjét.

2019. ápr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én is rengeteg zöldséget és gyümölcsöt szeretek, de mivel szoptatok sok mindent nem ehetek, amit szeretek. Azt hiszem megprobalom inkább én is úgy, h nem számolom a kcal-t, hanem elhagyom a cukrot lisztet, legalább is nagyon minimumra csökkentem.remelem a tejem nem apad el
2019. ápr. 17. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!