Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Így is fogyhatok?

Így is fogyhatok?

Figyelt kérdés

Elvileg alapjáraton 1450 kalóriát égetek el egy nap.

Ha naponta 1000-1200 kalóriát viszek be, akkor ugye elvileg fogynom kéne.

Működik ez akkor is, ha a bevitt kalória úgy oszlik meg, hogy délelőtt semmi, koradélután (kb. 2-kor) beviszek kb. 600 kalóriát, aztán legközelebb este 10 körül eszek még kb. 600-at lefekvés előtt 1 órával?

Tudom, hogy ez így elég vacak napirend, nem egészséges, de ha így élek, akkor is fogyok a kalóriaszámlálás alapján. Tényleg fogynék?


2019. jún. 7. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen fogyni fogsz igy is.Ezt hívják időszakos böjtnek, nézz utána. A vacsorat azert jo lenne elobbre hoznod 8 órára, hogy ne lefekveskor legyen az inzulinod a csúcsponton
2019. jún. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csökkenni fog a testsúlyod, az igaz (feltéve persze, hogy tartani tudod ezt az igencsak szigorú diétát).


A kockázat az, hogy könnyen úgy járhatsz, hogy az izmaidból fogysz. Így egyre kisebb lesz az alap kalóriafelhasználásod. Ha pedig már nem bírod tartani a túl szigorú diétádat, gyorsított tempóban fogsz visszahízni, hiszen kevesebb kalóriát használsz fel, a többi meg megy a raktárba. Szóval nem biztos, hogy jó ötlet 1000-1200 kcal-os étrenddel fogyni. Önmagában az, hogy mikor eszel, nem annyira kritikus, ha normálisan érzed magad napközben. Meg a tápanyagösszetétel is számít, nem csak az összkalória. Ha mozognál valamennyit, akkor egyrészt kevésbé vesztenél izmot, másrészt többet is ehetnél.

2019. jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennyi kalóriával csak az anorexiások tudnák fogyni..

Durva falási rohamaid lesznek.

Csináld azt, hogy egyél azokban az időpontokban, amit írtál, de ne számolj kalóriát. Úgyis össze fog szűkülni a gyomrod egy idő után és nem is fogsz tudni enni túl sokat

2019. jún. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ez olyan kevés. Legalábbis kb. 1 hete elkezdtem számolni a kalóriát a kalóriabázis oldalon, de nem sokat változtattam az evési szokásaimon. Eddig is így ettem: délután és este egy-egy adag valami, általában főtt étel. Eddig egy ilyen evés 600-800 kalória között volt. Az oldal szerint 1450-et égetekl egy nap el a semmittevéssel is, szóval eddig kb. annyit ettem, amennyit elégettem, és stagnált is a súlyom, sok hónapja pontosan ugyanannyi kg vagyok. Most, hogy számolom, egy evés adagját csökkentettem 500-600 kalóriára azzal, hogy pl. cukor helyett érdesítőt használok, zsírszegényebb tejet stb. Most így Elvielg napi 1000-1200 kalória között eszek, de nem vagyok éhes egyáltalán, teljesen jól lakok, mint előtte is. Egy hete van ez így, eddig még mondjuk nem fogytam 1 kg-ot sem, de talán még kevés idő ez ahhoz.
2019. jún. 8. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!