Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg felelőtlenek lennénk...

Tényleg felelőtlenek lennénk hogy pár napra elmegyünk nyaralni?

Figyelt kérdés
Másfél hónapos a kislányunk és férjem szüleinél lakunk fennt a tetőtérben. Ők mondták hogy elmehetnénk pár napra pihenni mert ránk férne és addig vigyáznának a kicsire. Kezdetektől fogva segítenek nekünk mivel első baba és tapasztalatlanok vagyunk. Anyósom sokmindenre megtanított szóval tényleg tudom hogy jó kezekben lenne a baba. A szüleim viszont nem örülnek neki, hogy ilyen pici babát itt hagyunk, ők nem mernék. Ha valami baja lesz engem vesznek elő. Igazuk van egy részről, de őszintén szólva én lelkileg fizikailag nagyon kimerültem szülés óta. Nem igazán voltam erre sajnos felkészülve. Ugyanakkor bűntudatom van, hogy felelőtlen vagyok mivel elmennénk pihenni. Ti így elmennétek nyaralni?

2020. júl. 25. 17:11
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
67%

A 15os volt a gusztustalan és a rosszindulatú??! Nézd már némely kommentelő milyen bicskanyitogató stílusban írt! Adja örökbe, szegény gyerek, minek szült az ilyen, szaranya vagy stb. Azért álljon már meg a menet.

Én sem hagynám ott a másfél hónapos gyerekemet és ha már ennyi idő után ki van merülve, akkor mi lesz évekkel később, de attól még nem kell ilyen ritka undorító, gyűlölködő stílusban írni meg javasolni, hogy adja örökbe. 🤦🏻 Le lehet ám ezt normális stílusban is írni, nem kell ilyen primitív, proli stílusban, mint ahogy egyesek tették.

2020. júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
93%
Ha annyira kimerültél a szülés óta ebben a másfél hónapban, hogy úgy érzed, nem bírod tovább, akkor nem pár nap elvonulás a megoldás, hanem a hétköznapok átszervezése. A férjed vegye ki a részét jobban, tedd át a bab vagy ha melletted alszik, tedd át másik szobába... ha pedig depressziósnak érzed magad, akkor szakember, de azonnal. Az, hogy otthagyod a hathetest napokra, nem fog semmit megoldani, vissza kell majd menned és kezdődik minden elölről.
2020. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
76%
Én csak azt nem értem hogy fáradsz el, ha anyósék segítenek. Rengeteg nő egyedül csinálja ezt az egészet, max a férjével együtt, nincs semmi segítség. Inkább ezen gondolkozz el, hogy mit csinálsz rosszul, ha így is elfáradsz, lehet ki kéne alakítani egy napirendet, pl délután aludj egyet, addig anyós babázik.
2020. júl. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
89%

22-es vagyok, szóval azt akartam írni, csak mondat közben kihagyott???, hogy "tedd át a babát saját szobából magad mellé, vagy ha meg melletted alszik, tedd át másik szobába". Csak azt próbálom kifejezni, hogy változtassatok dolgokat, amíg jobb nem lesz.

De lehet, hogy szakember fog kelleni tényleg. De a lényeg, hogy ez az itthagyok csapot-papot meg a hathetest, ez nem megoldás. Rosszabb lesz utána.

2020. júl. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
45%

23 ezt nem tudhatod. En pl majdnem elvereztem szules közben, napokig ajuldoztam és hetekig szedultem. Nyilván en így sokkal faradekonyabb voltam, mint az átlag, hiába segített anyukam meg anyósom is.

Annyi fele forgatókönyv van, amitől valaki faradtabb lehet mint a nagy átlag. Egyáltalán nem biztos, hogy barmit is rosszul csinál.

2020. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
46%

Ez a kismagyarosch epehányás nagyon vicces, pláne annak ismeretében, hogy pl. az USA-ban simán vannak államok, ahol egy ekkora gyerek mellől mennek vissza dolgozni anyukák. Nem egy-két éjszakára, hanem teljes állásba vissza. Gyakran nagyszülő sincs, hanem vadidegen bébiszitter. Mind felelőtlen!


Amúgy 22-24-esnek van igaza. Ha valami gond van, akkor lehet szakember kell. Bár én azt is el tudom képzelni, hogy pont egy ilyen kis szünet tesz rendet a fejedben, hogy hiányzik az a kicsi, és újult erővel vágsz bele. Teljes nyaralásra nem mennék, de itt javasolta valaki az 1 napos wellnesst, akár az is megoldás. Azért nem egy anyuka ismerősöm van (én is ide tartozom), aki a társadalmi nyomás miatt nem vagy csak nagyon szégyenkezve meri bevallani, hogy bizony mekkora megkönnyebbülés, amikor 1-2 napig "szabadságra" tud menni. Az egész terhesség-szülés-gyerekágy sztori sokkal de sokkal kimerítőbb és kevésbé rózsaszín, mint amennyire el kell játszani.

2020. júl. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
68%

25ös ha nyaralni el tud menni akkor ott nem a vérveszteséggel van a gond hanem a lustasággal :-D És igen, minek az ilyennek gyerek?


De hogy ne pontozzatok le leírom amit hallani akartok:

Igen kérdező utazzatok el két hétre, hiszen megérdemlitek, sőt, lehet jobb lenne ha egy amerikai körutazásra fizetnétek be, anyósék majd ellesznek a gyerekkel ne aggódj hiszen te szuper anya vagy, ha ennyire alárendeled magad a gyerekednek, megérdemled. lehet jobb lenne alapból fél évre menni, hiszen mire hazajöttök a kicsi már bölcsis is lehet.

2020. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
40%

27: én nem is állítottam. Azt állítottam, hogy van ilyen is tömegesen, és nem fognak nekiugrani a véranyák, mert ez is egy út. Bár hozzáteszem, hogy ilyen anya-rabszolgatartó rendszer nem sok van a világon, mindenhol jobb szocháló segíti az anyák tehermentesítését, sőt nem ritka hogy apukák több-kevesebb időt átvesznek az anyukáktól. Itthon divat az anyákat nyakuknál fogva a radiátorhoz láncolni társadalmilag...


Egyébként attól leszel te meg a kis kedves társaid "kismagyarok", hogy rögtön átharapjátok a torkát bármelyik másik anyának, ha adott témában mást gondol vagy esetleg számotokra eretnek dolgot állít. Ez különböztet meg minket más nációktól negatív értelemben, ugyanis egy amcsi, egy skandináv vagy bármelyik civilizált nép nem fogja rögtön az anyát ilyen esetben "add örökbe!", "minek szültél?" és hasonló kedvességekkel bombázni a másikat, maximum kultúran kifejezi egyet(nem)értését, de lehet még azt sem.

2020. júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
62%
25: és egy szauna meg egy jacuzzi meggyógyított volna?
2020. júl. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
27%

#30 kedves hogy így személyeskedsz de a 19es választ írtam először, senkit nem szaranyáztam, senninek nem mondtam hogy adja örökbe a babàját. Attól hogy van egy észrevételem az itteni hozzászólásokhoz, még nen vagyok senki "kis társa". Te viszont egyértelmüen egy fellengzős kis elcsépelt unslmas hülyemagyarozós vagy. Nem nagy büszkeség.

Nem tetszik a rendszer? Inzézd el hogy legyen több bölcsödei hely, meg legyenek gondozók akik ott akarnak dolgozni. Legegyszerűbb folyton a nőket bacogatni mert kimerészelnek tartani (ahol semmi bölcsi nincs akár 3 évig) nem hülyekismagyaroznak meg játszák az európai karrierista csodanöt.

2020. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!