Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg felelőtlenek lennénk...

Tényleg felelőtlenek lennénk hogy pár napra elmegyünk nyaralni?

Figyelt kérdés
Másfél hónapos a kislányunk és férjem szüleinél lakunk fennt a tetőtérben. Ők mondták hogy elmehetnénk pár napra pihenni mert ránk férne és addig vigyáznának a kicsire. Kezdetektől fogva segítenek nekünk mivel első baba és tapasztalatlanok vagyunk. Anyósom sokmindenre megtanított szóval tényleg tudom hogy jó kezekben lenne a baba. A szüleim viszont nem örülnek neki, hogy ilyen pici babát itt hagyunk, ők nem mernék. Ha valami baja lesz engem vesznek elő. Igazuk van egy részről, de őszintén szólva én lelkileg fizikailag nagyon kimerültem szülés óta. Nem igazán voltam erre sajnos felkészülve. Ugyanakkor bűntudatom van, hogy felelőtlen vagyok mivel elmennénk pihenni. Ti így elmennétek nyaralni?

2020. júl. 25. 17:11
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
26%
Jólvanna, annak a válaszoló ak is hiányzott egy buksisimi, mert otthon apucitól nem kapja meg.
2020. júl. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
80%

Nem felelőtlen hanem szívtelen.

Ne haragudj, de ez az igazság.

2020. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
79%
Nem mennék el egy kisbaba mellől. 6 hónapos terhes vagyok az első babánkkal. Én eü-ben dolgozom, 24,32 órás műszakokat toltam, volt, hogy 2óránként csengetnek a betegek, éjjel is. Na ettől még rosszabbra számítok. De. Anyósom 2 percre lakik, szüleim 15 percnyire. Mindenképp szólnék magam mellett, ha úgy érzem rosszul vagyok, nem megy valami, vagy kezdek kiakadni. Egy ilyen pici babát még nem tudnék ott hagyni 2 napra. Azt simán, hogy megkérem anyát, anyóst, hogy jöjjön le, s dajkáljon, míg én veszek egy fürdőt s ledőlök. Esetleg pár órára lelépnék a férjemmel egy pizzára, kettesben. De a pár nap már nem fér bele. Hisz most lettetek szülők, valami rendszert alakítsatok ki. Sok embernek segítsége sincs,mégis boldogulnak. Nekünk ezerszer könnyebb így, szedd össze magad!
2020. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
61%
Nem felelőtlen csak rettenetes anya. Szegény babád. Legalább a mama szereti?
2020. júl. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
25%
Elhiszem, hogy elfaradtal hisz meg uj neked. Velemenyem szerint egy kisbabat a nagyszulokkel sem hagyunk orakra sem nemhogy napokra. Az en gyermekem 5 eves. Amióta megszuletett mi sehol sem voltunk kettesben. Ha wellnessezni mentunk termeszetes volt hogy visszuk magunkkal. Nyaralasra szintúgy. Szilveszterkor mozdultam ki eloszor, ugy hogy késő délután elvittem a mamahoz, megfurdettem vacsizott es lefektettem. Megvartam hogy elaludjon es elmenutunk egy furdobe szilveszterezni kb 30 kilometerre talalhato. Es nem reggelig mert hajnal 2 orara otthon voltunk. Nem momdom hogy nem ereztem jol magam de lelkiismeretfurdalasom volt rendesen hogy o a nagyszuleinel van "lepasszolva" pedig ekkor mar 4 eves elmult.
2020. júl. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem meg az is túlzás, amit a 45ös ír. De nem vagyunk egyformák.
2020. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
83%
Igen. A 45 a másik és szerintem szinten egészségtelen véglet. De nem vagyunk egyformak. Amíg a gyerekek biztonságban vannak, mindenki csinálja úgy, ahogy ő maga jónak látja. Ne mások véleménye szerint éljünk és neveljünk gyerekeket.
2020. júl. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
26%
47es és a lelki egészséggel mi lesz? Mennyire jó egy gyereknek ha érzi hogy az anyja lepasszolja mert nem akar vele lenni, hogy nem szereti igazán? Hogy az anyja helyett a nagymama akire számíthat?
2020. júl. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
75%
48 itt ez már csak lamentalas. A gyerek megvan. Ha az anyja társadalmi elvárások miatt ne megy sehova attól nem lesz a gyerek sem boldogabb, sem egészségesebb lelkileg. Mig ha anya olyan típus lehet, ha néha elszabadul utána újult erővel tud a gyerekre koncentrálni.
2020. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
31%
Miért társadalmi elvárás az, hogy egy anya a gyermekével van? Vele kell hogy legyen mert az édesanyja. Könnyű úgy szülni hogy ott a mama, anyuka meg szórakoztat. A kis lelkének szerinted az a megfelelő, hogy marad a nagyszuleivel mert anya kikapcsolódásra vágyik?
2020. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!